Radnički Crvena zvezda prenos uživo livestream

Zvezda "bušna", ali Ivanić je klasa - ludnica u Kragujevcu! Sedam golova, buđenje Olajinke i Mića za mir u srcu Bahara

Sedam golova smo vidjeli u Kragujevcu pošto su Crvena zvezda i Radnički gledaocima na "Čika Dači" priredili pravi spektakl.

Radnički Crvena zvezda prenos uživo livestream Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Crvena zvezda je savladala Radnički u Kragujevcu 4:3 (3:2) u jednoj od najboljih utakmica sezone, prije svega zahvaljući sjajnoj igri Pitera Olajinke i Mirka Ivanića. Olajinka je donio preokret Zvezdi golovima u 29. i 33. minutu, čime je poništio gol Gluščevića iz 21. minuta, međutim već u 38. je Činedu poravnao rezultat. Do poluvremena, majstorijom Mirka Ivanića, Zvezda je povela 3:2, a zatim i 4:2 kada je isti majstor fudbala u 67. "odlijepio" svoj tim na dva razlike.

To nije bio i konačan rezultat pošto je Zvezda ponovo pokazala velike slabosti u odbrani i dozvolila je Zoriću da u 93. minutu postigne i treći gol za domaći sastav koji se u sjajnom svjetlu predstavio na "Čika Dači". Ipak, na kraju se Zvezda opet približila na četiri boda zaostatka Partizanu, pred pauzu u Superligi.

Meč je obilježio i čudan detalj sa početka drugog poluvremena kada je Miloš Vidović ušao u igru za Radnički, a ispostavilo se da nije bio u protokolu - nego njegov imenjak Uroš Vidović, zbog čega Kragujevčanima možda čak prijeti i ozbiljna kazna FSS.

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA"

17:01

KRAJ!

Crvena zvezda je posle prave drame pobedila 4:3 u Kragujevcu.

16:58

90+3' - GOL! ZORIĆ! 3:4!

Drama u Kragujevcu, Zorić postiže treći gol za domaćina!

16:56

90' - Još šest minuta nadoknade!

Povređen je Mitrović, ali Feđa Dudić nema više izmena.

16:47

83' - Poslednja izmena u Zvezdi!

Mijailovića je zamenio Milunović, što znači da će Degenek preći desno.

16:44

78' - Mijailović!

Prošao je Mijailović po desnoj strani, izdržao duel i uputio loptu na pet metara odakle su igrači Radničkog otklonili opasnost, a potom je VAR soba proveravala da li je Mitrović igrao rukom. Utvrđeno je da nema elemenata za jedanaesterac.

16:41

75' - Još jednu izmenu ima Barak!

U međuvremenu je Barak promenio četvoricu igrača, izašli su Hvang, Bukari, Ivanić i Endiaje, a ušli Kraso, Katai, Stamenić i Degenek.

16:38

Kako je nastala zabuna na meču?

Evo zašto Miloš Vidović nije mogao da igra protiv Crvene zvezde.

Izvor: ArenaSport 1 / printscreen

16:31

66' - GOL! IVANIĆ! 2:4!

Još jedan prelep potez najboljeg igrača Crvene zvezde, posle napada Endiajea i Bukarija plasirao je loptu sa 18 metara.

16:16

52' - Poslednja izmena Radničkog!

Gluščevića je zamenio Nemanja Tomić.

16:15

48' - Još jedan žuti karton!

Naser Điga dobija žuti karton zbog oštrog starta nad Čineduom.

16:13

46' - Kakva greška!

Greška na meču! Vidović nije u protokolu i zbog toga nije mogao da nastavi u drugom poluvremenu, tako da je Tomović ušao umesto njega. Poluvreme je inače već počelo i Vidović je ušao u igru i uzeo kapitensku traku.

Posle toga su reagovali iz Crvene zvevzde i pokazali na protokol u kome nije bilo Vidovićevog imena.

Izvor: TV Arena sport/screenshot

15:51

Kraj prvog poluvremena!

Crvena zvezda vodi 3:2 i ide sa prednošću na pauzu, a do tada pogledajte najlepši potez iz prvog dela kada je Ivanić "promešao" odbranu Radničkog.

15:50

45' - Igraće se još tri minuta!

Nestvarno poluvreme smo gledali do sada...

15:48

44' - GOL! 2:3! IVANIĆ!

Šou-tajm Mirka Ivanića, najlepši potez u prvom poluvremenu, a nagledali smo ih se! Promešao je odbranu Radničkog i kao na malom fudbalu zatresao mrežu Lekovića.

15:45

42' - Radnički traži crveni karton!

Srđan Mijailović igra poluvreme iz košmara. U duelu je zakačio Gluščevića po licu, kao odgovor na ranije napravljeni faul, a domaći tim traži drugi žuti karton za fudbalera Crvene zvezde. Nisu ga dobili!

15:41

37' - GOL! ČINEDU! 2:2!

Ne predaje se Radnički! Samo što je Olajinka režirao preokret, vraćaju se domaći i to preko Činedua koji je posle šuta Čolovića sa pet metara sačekao odbijenu loptu, a onda iskoristio to što je mnogo jači i spretniji od danas vrlo lošeg Srđana Mijailovića. Spakovao je loptu u mrežu Glazera!

Ni minut kasnije Endiaje u šansi, ali Leković prvi hvata loptu ispred njega.

15:37

33' - GOL! PREOKRET! 2:1 ZA ZVEZDU!

Vladimir Lučić je napravio dar-mar u odbrani Radničkog, lomio je u tri navrata čuvara, a onda odložio na visinu penala gde je čekao Piter Olajnika i efektno je Nigerijac zakucao loptu u mrežu.

15:33

29' - GOL! 1:1! OLAJINKA!

Odmah je kažnjen Činedu za promašaj! Sa leve na desne stranu, Bukari je podigao ka Endiaju, borio se Senegalac i pao nakon kontakta, ali je odmah reagovao Olajinka i poslao loptu u mrežu Lekovića.

15:32

28' - Činedu!

Auh, Činedu će se pitati kako je ovo promašio... Pobegao je odbrani Zvezde, poslao Đigua fintom "po burek i jogurt", a potom je umesto da šutira - pokušao da asistira svom saigraču i pogrešio. Ogromni problemi za Crvenu zvezdu koja ne brani tranziciju, ima mnogo igrača koji samo u jednom smeru.

15:24

21' - GOL! ZVEZDA GUBI! 1:0!

Glušćević koristi veliku grešku odbrane Crvene zvezde. Sevnula je kontra zbog loše kontrole sredine terena, ponovo je kasnio Hvang, pa je lopta stigla levo do Gluščevića koji je ispred sebe imao samo Mijailovića, pa je uspeo da plasira pored njegovog bloka.

15:20

16' - ŠERIF! Nema gola!

Prošao je Ivanić po desnoj strani nakon bloka koji mu je napravio Mijailović, kada nije dosuđen faul, da bi potom dva puta sa pet metara probao Šerif Endiaje. Tražili su iz Crvene zvezde gol, međutim nije bilo potvrde da je lopta prešla gol-liniju. Čini se da je zaustavlo Leković.

15:14

11' - Điga!

Prvi pokušaj za Zvezdu na meču, probao je Điga i to nogom - sa desetak metara, ali nije to bilo opasnosti.

15:09

5' - Odmah karton!

Već u petom minutu Srđan Mijailović dobija žuti karton za faul nad Matijom Gluščevićem.

15:06

2' - Odmah šansa za Radnički!

Već u drugom minutu ogromna šansa za Radnički! Prošao je po levoj strani Čolović, nije uspeo da ga zaustavi Lučić koji igra na mestu Mitrovića, došao je na šest-sedam metara iskosa, a onda je njegov pokušaj zaustavio Omri Glazer uz pomoć Srđana Mijailovića.

15:03

1' - Meč je počeo!

Crvena zvezda danas igra u svojim belim dresovima, dok je domaćin Radnički u crvenoj garnituri.

15:01

Igrači izlaze na teren!

Predvodi ih glavni sudija Novak Simović.

14:49

Ko čeka na klupi?

Na klupi Crvene zvezde ostali su Z. Popović, Degenek, Kabić, Kangva, Katai, Kraso, Milunović, S. Mitrović, L. Nikolić, Spajić i Stamenić, dok kod Kragujevčana šansu čekaju Pajović, Aleksić, Bevis, Đ. Jovanović, Milošević, Engbeso, N. Tomić, Tomović, Vidakov, Vidović i Đurić.

14:30

MEČ USKORO POČINJE

Meč u Kragujevcu počinje u 15 časova.

14:15

SASTAVI

Bahar je ubacio Kangu u startnu postavu, ali nema Krasoa iako je bilo najava. Napad predvode Olajinka i Endiaje.

ZVEZDA: Glazer - Dragović, Mijailović, Điga - Bukari, Hvang, Ivanić, Kanga, Lučić - Olajinka, Endiaje

RADNIČKI: Leković - Popović, Pecelj, Zorić, GLuščević, Mitrović, Radovanović, Ristić - Sali, Čolović, Činedu

14:01

OČEKUJE SE KRASO

Žan-Filip Kraso ostavio je odličan utisak na utakmici protiv Jang Bojsa i očekuje se da će on biti starter u Kragujevcu.

Izvor: Profimedia