Srbija Crna Gora uzivo prenos livestream

Velika pobjeda Srbije, vrijedna EURO 2024! Majstori Tadić i Mitrović srušili Crnu Goru!

Srbija ostvarila pobjedu koja je dovela nadomak plasmana na Evropsko prvenstvo! Crnogorima ostala još samo teorija.

Srbija Crna Gora uzivo prenos livestream Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije je trijumfovala na stadionu "Rajko Mitić" nad Crnom Gorom rezultatom 3:1 i napravila možda i presudan korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo!

Strijelci golova za Srbiju bili su Aleksandar Mitrović u 9. i 73. minutu, a potom je tačku na pobjedu stavio Dušan Tadić, golom sa ivice kaznenog prostora za konačnih 3:1. U međuvremenu, pogodak za Crnu Goru postigao je Stevan Jovetić, koji je u 36. minutu podsjetio sve kakav je majstor kad je "bombom" poslao loptu iza Vanje Milinković Savića.

Nakon ovog meča, "orlovi" sada imaju pet bodova više od direktnog konkurenta Crne Gore i zadatak da ne izgube od "fenjeraša" Bugarske u posljednjem kolu u novembru u Leskovcu.

U tom slučaju, ovjerili bi plasman na kontinentalnoj fudbalskoj smotri prvi put još od 2000. godine!

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

22:58

Šta sada treba Srbiji? Jasno je!

Izvor: Kurir/Nemanja Nikolić

Kalkulacija za plasman Srbije na Evropsko prvenstvo je jasna.

22:48

Tadić i Mitrović - za EURO!

Strelci golova za Srbiju bili su Aleksandar Mitrović u 9. i 73. minutu, a potom je tačku na pobjedu stavio Dušan Tadić, golom sa ivice kaznenog prostora za konačnih 3:1. U međuvremenu, pogodak za Crnu Goru postigao je Stevan Jovetić, koji je u 36. minutu podsjetio sve kakav je majstor kad je "bombom" poslao loptu iza Vanje Milinković Savića.

22:44

GOTOVO JE, POBJEDA SRBIJE VRIJEDNA EVROPSKOG PRVENSTVA!

Konačan rezultat je 3:1 na Marakani! "Orlovi" sada imaju pet bodova više od direktnog konkurenta Crne Gore i zadatak da ne izgube od "fenjeraša" Bugarske u posljednjem kolu u novembru u Leskovcu!

22:40

90' Igraće se još 4 minuta

22:39

Haos na tribinama

Navijači Crne Gore bacali su stolice ka zapadnoj tribini, u momentu u kojem su Srbi slavili golove za pobjedu. Sve se smirilo kad je postavljen policijski kordon.

22:32

Pogledajte Tadićev gol za 3:1

22:31

83' Ponovo Tadić, ali Mijatović brani

Odbila se lopta posle šuta srpskog kapitena sa distance, ali je golman Crne Gore uhvatio pre nego što su joj pritrčali Mitrović i Milinković-Savić.

22:30

Pogledajte kako lijep gol Srbije za 2:1

22:25

3:1 ZA SRBIJUUUU, DUŠAN TADIĆ!

Kapiten kapitenski, Srbija sada gazi ka Evropskom prvenstvu!

22:22

GOLČINA! OPET MITROVIĆ!

Minijatura Srbije i ponovo gol, vodimo 2:1 na Marakani! Sve iz prve i na kraju u mrežu Crne Gore, na asistenciju Tadića, a poslije sjajnog pasa Milinković-Savića, petom, na dodavanje Lukića.

Izvor: FoNet/AP/Darko Vojinovic

22:21

71' Kakva šansa za Tadića!

Ponovo je Kostić savršeno centrirao i ponovo je bila šansa, ali je Tadić glavom promašio metu. Ulazimo u finiš meča, a nema mnogo šansi Srbije. "Orlovi" moraju jače u napad.

22:13

63' Šansa za Sergeja!

Filip Kostić je sjajno centrirao sa leve strane, Sergej se bacio na pravo mesto na nisku loptu, gađao glavom, ali je njegov šut bio blokiran. Bila je to velika prilika za "Orlove" da opet povedu.

22:12

60' Još pola sata!

22:09

Da li ste primijetili gdje je bio Tadić?

Šta će Dušan Tadić ispred Stevana Jovetića u najvažnijem trenutku? Niste jedini kojima to nije bilo jasno!

22:08

60' Crna Gora prijeti, Camaj muči Vanju!

Driton Camaj gađao je sa oko 20 metara, a Vanja Milinković Savić se bacio i izbio loptu u korner. Prva šansa gostiju iz pozicionog napada.

22:03

55. minut: GUDELJ!

Probao je Nemanja Gudelj sa tridesetak metara, ali malo se ipak zanio...

21:58

49. minut: Žuti karton!

Gudelj dobija žuti karton jer je sprečio napad Crne Gore i upisan je.

21:57

DRUGO POLUVRIJEME: Mijenja Piksi!

Sergej Milinković Savić će u drugom poluvremenu ući da zaigra umesto Ivana Ilića, dok Filip Kostić menja Filipa Mladenovića.

21:49

Evo zašto se Jovetića još treba plašiti!

Majstor ostaje majstor i kada se pomisli da ima previše godina. Lijep gol Stevana Jovetića protiv Srbije.

21:28

39' Ponovo Jovetić, sa više od 25 metara!

Kapiten Crne Gore je u elementu i hoće da iskoristi svoj sjajan trenutak. Ipak, sada je šutirao preko gola.

21:26

MUK NA MARAKANI - JOVETIĆ ZA 1:1!

Prva šansa za Crnu Goru i odmah gol! Stevan Jovetić je realizovao kontru za 1:1 u 36. minutu! Na perfektan pas Adama Marušića sa leve strane, kapiten Crne Gore je "bombom" poslao loptu iza leđa Vanje Milinković Savića.

U odlučujućem trenutku ispred njega bio je Dušan Tadić i nije uspeo da ga sačuva i da spreči zaista lep gol.

21:23

34' Korner Crne Gore i šut Tućija

Defanzivac Crne Gore Marko Tući gađao je glavom posle prekida i nije to bio opasan šut po gol Srbije

21:16

26' ZAMALO!

Sjajni Andrija Živković gađao je iz prve na majstorsko dodavanje Dušana Tadića, ali lopta je završila levo od stative. Centimetri su nedostajali da bude 2:0 za "orlove".

21:11

Mitrogol!

21:09

22' Gudelj kasni, umalo velika šansa!

Tadić je izbacio vezistu u sjajan napad Srbije, ali je Gudelj prekasno odlučio da doda loptu Mitroviću. Jedan crnogorski fudbaler ga je stigao i srušio bez prekršaja. Mogla je ovo da bude velika prilika za naš tim.

21:07

Pogledajte Mitrov gol!

Sjajan gol Aleksandra Mitrovića protiv Crne Gore.

Izvor: x/allworldgoal

21:03

Konačno je vrijeme da odemo na EURO

Svi već dobro znaju - naša reprezentacija od 2000. godine nije nastupila na Evropskom prvenstvu u fudbalu.
Ovaj tim mora da pobedi Crnu Goru i da prekine taj katastrofalni niz, dugačak skoro četvrt veka.

20:59

11' ŠTETA! Mitrović je mogao da odmah pogodi za 2:0

Promašio je loptu, odnosno nije je zahvatio kako je hteo na oko 11 metara od gola, u blizini "kreča". Srbija dominira u ovim trenucima.

20:58

9' GOOOOOOL, MITROVIIIIIIĆĆĆĆ!

KAKAV GOL! Udarcem "spoljnom", sa desetak metara iskosa po desnoj strani, Aleksandar Mitrović doveo je Srbiju u vođstvo!

20:57

Pritisak Crne Gore, reakcija Vanje

Marko Janković, bivši igrač Partizana, centirao je iz kornera, a srpski golman Vanja Milinković Savić izboksovao je u polje. Ipak, traju napadi gostiju, koji u ovim trenucima kombinuju na polovini Srbjie.

20:51

3' Prvi šut Srbije - Mitrović!

Gađao je naš golgeter glavom, na centaršut Andrije Živkovića, ali je loptom ipak prebacio prečku.

Ovo je sastav Crne Gore!

CRNA GORA: Mijatović - Tomašević, Savić, Tuci - Vukčević, Camaj, Kuč, Janković, Marušić - Jovetić, Krstović

19:33

OVO JE SASTAV SRBIJE!

Vanja Milinković Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Gudelj, Ilić, Mladenović - Lukić, Tadić, Mitrović!