Jagodić konačno izgubio od Sarajlija: Željini džokeri s klupe srušili Slogu!

Autor Goran Arbutina

Željezničar se revanširao Dobojlijama za poraz na „Lukama“.

Ono što nije uspjelo Mensuru Doganu, Nerminu Bašiću i Simonu Rožmanu uspjelo je Harisu Alihodžiću.

Nakon otkaza Bašiću ekipu je privremeno preuzeo Alihodžić i savladao Slogu Meridian, koja je pod vođstvom Vlade Jagodića bila „dželat“ sarajevskih klubova i dobila sva tri duela s njima ove sezone.

Dva puta Jagodić je slavio protiv Sarajeva, te pobijedio Željezničar u Doboju, ali je u subotu uveče morao da čestita Bekriću i Harisu Alihodžiću, koji se formalno (zbog licence) vodio kao trener domaćih.

Dženan Haračić postigao je pogodak za pobjedu Željezničara nad Slogom 1:0, i to nakon poteza sa klupe Željezničara.

Nakon poluvremena bez golova, pa i pravih prilika sa klupe su u nastavku ušli Aldžaber i Haračić i to je bila dobitna kombinacija.

Aldžaber je oduzeo loptu Popari i dao odličan pas za Boljevića, a na njegov centaršut Haračić se odlično snašao i pogodio gol Dobojlija za trijumf.

Nije Željezničar imao mnogo prilika protiv čvrste Sloge koja je odlično igrala odbranu, pa je praktično osim pogotka najbolja šansa za domaće bila još ona iz 50. minuta kada je Amoa poslije kornera i spuštene lopte promašio gol sa samo dva,tri metra.

Ipak biće zadovoljni u taboru Željezničara jer su nakon smjene trenera uspjeli da upišu pobjedu i tako naprave odličnu uvertiru za duel protiv Borca u narednom kolu.