Preokret "zmajića" na Kipru: Borčevac i "plemić" donijeli prvu pobjedu BIH!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Prva pobjeda izabranika Igora Jankovića nakon tri vezana poraza.

U21 kvalifikacije BIh pobijedila Kipar Izvor: FS BiH

Mlada reprezentacija BIH poslije tri poraza upislaa je ikonačno i prvi trijumf u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

U21 selekcija BIH savladala je u gostima Kipar rezultatom 2:1 poslije velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Vodili su Kiprani od 17. minuta golom Okasa, imali i nekoliko prilika da povećaju prednost, ali je Šahinović dobro branio u par navrata, tako da je poslije prvih 45 minuta bilo 1:0.

A u nastavku – veliki preokret "zmajića".

U 57. minutu Sučić je asistirao Kulašinu, a fudbaler banjalučkog Borca pogodio za izjednačenje.
Poptuni preokret desio se u 79. minutu, kada je selekcija BiH kaznila Kiprane za velike promašaja nekoliko minuta ranije.

Fudbaler Zrinjskog odlično se snašao i lijepim pogotkom u bliži ugao poslao loptu u mrežu za 2:1 i prvu pobjedu u kvalifikacijama.