Srbin pokazao Alegriju da griješi! VLAHOVIĆ ZABIO, Lautaro uzvratio za remi u 250. "Derbiju dela Italija"!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sjajno veče srpskog napadača u najvećem derbiju italijanskog fudbala koji je ipak završen bez pobjednika!

Derbi Dela Italija Juventus Inter Dušan Vlahović strijelac Izvor: Alessandro Di Marco/ANSA

Samo pola sata trebalo je Dušanu Vlahoviću da dokaže Masimilijanu Alegriju da zaslužuje mjesto u startnih 11 Juventusa.

I to u 250. po redu najvećem meču italijanskog fudbala  - "Derbiju dela Italija".

Juventus i Torino sastali su se u Torinu, a nakon poteza dva glavna aktera,a Dušana Vlahovića na jednoj i Lautara Martineza na drugoj - meč je završen rezultatom 1:1, čime i jedni i drugi mogu da budu podjednako (ne)zadovoljni.

U 250. odigranih susreta Juventus je upisao 112 pobjeda, Inter je slavio 76 puta, a večerašnji remi 1:1 bio je ukupno 62. u "Derbiju dela Italija".

Trener "Stare Dame" priredio je iznenađenje kada je od starta gurnuo osamnaestogodišnjeg Hansa Nikolasua koji je dosad odigrao samo dvije minute za seniorski tim, ali je daleko značaniji potez to što je meč počeo Dušan Vlahović.

Srpski napadač već u prvih pola sata najvećeg derbija upisao se u strijelce. Vlahović je u 27. minutu oduzeo loptu na sredini terena i poslao ju ka Kjezi, a onda nakon njegovog prizemnog centaršuta udarcem iz prve poslao u mrežu za vođstvo Juventusa 1:0.

Bio je to njegov peti gol u sezoni, a inače tek treći Vlahovića u međusobnim duelima Juventusa i Intera.

Vođstvo Juventusa je, međutim, trajalo svega šest minuta, pošto je Lautaro Martinez u 33. minutu izjednačio svojim 27. gol u 2023. godini i najavio još jedno spektakularno veče u Seriji A.

Samo dvojica igrača Intera u istoriji su u jednoj kalendarskoj godini postigli više golova od Lautara. Dijego Milito je 2012. postigao 28, koliko i Kristijan Vijeri 2001. godine.

Međutim, ono što smo vidjeli do kraja meča teško može da se nazove spektaklom. Juventus do kraja meča nije uputio niti jedan šut u okvir gola, Inter je meč završio sa ukupno četiri, što dovoljno govori o žestokoj borbi na sredini terena.

Pokušali su i Masimilijano Alegri i Simone inzagi u finišu sa izmjenama da naprave nešto više, međutim, publika u Torinu nije vidjela golove, pa ni prave prilike. Ali jeste Huana Kvadrada u Interovom dresu. Kolumbijac je ljetos nakon šest provedenih godina u Juventusu odlučio da pređe u redove "neroazuri", za šta su ga domaći navijači "nagradili" zvižducima svaki put kada je primio loptu.

Oba tima ovim remijem prekinuli su seriju pobjeda, Inter je računajući i Ligu šampiona do ovog derbija vezao šest, dok je Juventus imao pet vezanih trijumfa u Seriji A.