Skandal u Ligi šampiona! Sudija u 98. minutu pogurao PSŽ, UEFA ga odmah sklonila! (VIDEO)

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Uz svu dostupnu tehnologiju, usporene snimke i uglove, sudija je donio pogrešnu odluku.

VAR sudija sklonjen zbog penala na PSŽ - Njukasl Izvor: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

Njukasl junajted je u 98. minutu meča na "Parku prinčeva" ostao bez pobjede nad PSŽ-om, a isto tako je vrlo vjerovatno ostao i bez "ulaznice" za nokaut fazu Lige šampiona. Zbog gola Kilijana Mbapea iz penala, nekoliko sekundi prije posljednjeg sudijskog zvižduka, meč je završen 1:1, a tek kada su pogledali snimak u Njukaslu su mogli da budu ljuti...

Simon Marčinjak je na "bijelu tačku" pokazao nakon pet minuta vijećanja u VAR sobi i poziva nakon kog je sam odlučio da pogleda usporeni snimak. Na njemu je mogao da vidi da je lopta pogodila u ruku Tonija Livramenta, odnosno blago ga "liznula" po laktu, nakon što je iz neposredne blizine poslao Usman Dembele. Ipak, ono što je Marčinjak sa svojim timom ignorisao je to da je prije toga već pogodila Livramenta u tijelo, a prema pravilima fudbalske igre - to nije penal.

Kako je moguće da uz svu dostupnu tehnologiju, usporene snimke iz nekoliko uglova i ko zna šta sve ne - sudije nisu bile u stanju da donesu ispravnu odluku? Nikome nije jasno, ali je UEFA hitno morala da reaguje i VAR arbitra Tomaša Kvjatkovskog - koji je pozvao Marčinjaka da pogleda snimak - sklonila je sa današnje utakmice Real Sosijedad - Salcburg.

Iako nema nikakvog objašnjenja zašto su to uradili, sve je jasnije da na taj način UEFA priznaje da je njihova osoba od povjerenja napravila grešku i da zbog toga mora da trpi posljedice.

Pogledajte spornu situaciju od 2:40 sljedećeg snimka: