Crvena zvezda Radnički Niš uživo prenos livestream Kup Srbije

Kup Srbije: Crvena zvezda pregazila Radnički

Zvezda ubjedljivom pobjedom najavila finiš 2023. godine.

Crvena zvezda Radnički Niš uživo prenos livestream Kup Srbije Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Crvene zvezde rutinski su obezbijedili plasman u četvrtfinale Kupa Srbije, pobjedom nad Radničkim iz Niša (5:0).

19:53

KRAJ MEČA - 5:0!

Fudbaleri Crvene zvezde rutinski su obezbedili plasman u četvrtfinale Kupa Srbije, pobedom nad Radničkim iz Niša.

19:47

84. minut - Nedeljković!

Blizu je bio Kosta Nedeljković, nakon što je uputio nešto između šuta i centaršuta. Endiaj nije mogao da stigne, a lopta je prošle tik pored stative.

19:23

61. minut - Izmena!

Umesto Kataija na terenu je Uroš Kabić, dok je u timu Radničkog Nemanja Belanović zamenio Marjanovića. Ove promene su prve značajnije situacije u drugom delu meča, pošto se igra veoma mirno.

19:07

46. minut - Nastavljamo!

Počinje drugi deo meča između Crvene zvezde i Radničkog iz Niša.

19:05

Izmene!

Tri promene napravio je Slavoljub Đorđević, pa umesto Stojanovića, Vojnovića i Traorea igraju David Petrović, Vasilije Bakić i Aleksandar Pejović. Barak Bahar je napravio četiri promene na poluvremenu! Umesto Spajića, Nikolića, Krasoa i Lučića na terenu su Miloš Degenek, Jovan Šljivić, Andrija Maksimović i Stefan Mitrović.

19:00

Zvezdina goleada!

Fudbaleri Crvene zvezde tek treći put u tekućoj sezoni postigli su pet ili više golova na zvaničnim utakmicama. U prvom kolu prvenstva protiv Vojvodine zatresli su mrežu upravo pet puta (Kraso, autogol, Kraso, Lučić, Bukari), a u prvoj rundi Kupa Srbije protiv Trajala dato je šest golova (autogol, Endiaj, Šljivić, Knežević, Mijatović, Endiaj)

Naravno, pamti se i generalna proba protiv Fiorentine na kojoj je Zvezda postigla pet pogodaka.

18:58

Peti gol Zvezde!

Tačku na prvi deo meča stavio je Žan Filip Kraso, pogotkom sa bele tačke. Ovako je to izgledalo:

Drugi gol Zvezde!

Seriju golova nastavio je Aleksandar Katai...

POLUVREME!

Fudbaleri Crvene zvezde već su u prvom delu meča odlučili pitanje pobednika na utakmici Kupa Srbije protiv Radničkog iz Niša. Golovima Kneževića, Kataija, Endiaja, Lučića i Krasoa aktuelni osvajač duple krune ima izuzetno ubedljivu prednost - 5:0!

18:39

37. minut - KRASO!

I peti strelac za Crvenu zvezdu na meču protiv Radničkog, u strelce se upisuje Žan-Filip Kraso. On je poslao loptu u jednu, a golmana gostiju u drugu stranu.

18:36

36. minut - Penal!

Nakon prekršaja Liama nad Kataijem, glavni arbitar je pokazao na belu tačku.

18:27

26. minut - LUČIĆ!

U listu strelaca se upisuje i vladimir Lučić, a njegov gol podjednako je atraktivan kao onaj koji je malopre postigao Katai. Nakon što je Kraso odložio loptu na ivicu kaznenog prostora ili možda nekih 18 metara od gola, krilni napadač Crvene zvezde otvorio je stopalo i pogodio gornji ugao gola iza Stevanovića. Pitanje pobednika rešeno je za manje od pola sata...

18:20

19. minut - ENDIAJ!

Rešeta goste iz Niša Crvena zvezda! Pogodio je i Šerif Endiaj, udarcem po zemlji u dalji ugao. Velike zasluge pripadaju i Lazaru Nikoliću koji se izborio za loptu na ivici kaznenog prostora i nije odustao od nje kada se činilo da je u posedu igrača Radničkog.

18:18

17. minut - KATAI!

Razigrala se Crvena zvezda u Kupu Srbije, a zaplesao je Aleksandar Katai. Iskoristio je iskusni fudbaler grešku Jamkama u opasnoj zoni, ukrao loptu na oko 25 metara od gola i zatim "bocnuo" preko golmana Dimitrija Stevanovića koji je bio na desetak metara ispred linije. Fantastičan potez, Kataijev najbolji u ovoj sezoni.

18:17

16. minut - Endiaj!

Senegalski napadač se lepo okrenuo na ivici kaznenog prostora i zatim snažno šutirao ka golu Nišlija, ali lopta odlazi visoko iznad prečke.

18:12

12. minut - KNEŽEVIĆ!

Gol mladog fudbalera koji ove sezone igra na dvojnu registraciju za Zvezdu, ali i OFK Beograd. U prvoj ligi Srbije je odličan, a u dresu Zvezde nastavlja golgetersku seriju koju je započeo na meču Kupa Srbije protiv Trajala u Kruševcu.

18:06

6. minut - Prati Stevanović!

Endiaj je na brzinu izveo prekid na sredini terena, Katai potrčao u kontru, a mladi Stevanović istrčao sa gola Radničkog i sprečio šansu za Crvenu zvezdu.

18:01

1. minut - Počinjemo!

Meč Crvene zvezde i Radničkog iz Niša počeo je na terenu koji je veoma težak za igru.

17:50

Poseta!

Izuzetno slaba poseta na stadionu Crvene zvezde - loši vremenski uslovi, hladnoća i sneg koji tokom popodneva pada u Beogradu izvukli su na tribine tek oko hiljadu navijača crveno-belih.

17:40

Prvenstveni meč!

Fudbaleri Crvene zvezde i Radničkog iz Niša ove sezone već su delili megdan, ali u Superligi Srbije. Aktuelni šampion i osvajač Kupa Srbije pobedio je na toj utakmici, a jedini pogodak na meču postigao je Mirko Ivanić koji je bio strelac u 13. minutu.

Taj meč odigran je 30. septembra, a samo dva i po meseca kasnije Barak Bahar je toliko "istumbao" tim da su sada među starterima samo petorica igrača sa tog meča. Ponovo je među stativama Omri Glazer, u poslednjoj liniji Aleksandar Dragović, ispred njega Marko Stamenić, a zatim Filip Kraso - kojem je promenjena uloga - i Šerif Endiaj. Tada je Zvezda igrala u formaciji 3-5-2, dok će danas nastupiti u 4-2-3-1.

SASTAVI!

Crvena zvezda: Glazer - Nedeljković, Spajić, Dragović, Nikolić - Stamenić, Knežević - Katai, Kraso, Lučić - Endiaj.

Radnički Niš: Stevanović - Frei, Jamkam, Vojnović, Stojanović - Traore, Stajić, Marjanović - Liam - Cvetković, Ivelja

17:05

Dobar dan!

Fudbaleri Crvene zvezde i Radničkog iz Niša odigraće jednu od poslednjih utakmica u osmini finala Kupa srbije. Ostanite uz MONDO i pratite tekstualni prenos ovog meča.