Kup Srbije Partizan Grafičar uživo prenos

Partizan spriječio bruku u Humskoj! Penali, Saldanja i "panenka" za četvrtfinale Kupa!

Partizan je izborio mjesto među osam najboljih.

Kup Srbije Partizan Grafičar uživo prenos Izvor: MN PRESS

Partizan je prošao u četvrtfinale Kupa Srbije, pobijedio je Grafičar i to poslije boljeg izvođenja penala. Poslije 90 minuta igre bilo je neriješeno (1:1), pa je u penal seriji domaći tim realizovao svih pet udaraca sa "kreča", dok je kod gostiju jedan šut bio koban, Jovanović je odbranio udarac Fratovića. Tačku je stavio Saldanja i to tako što je "panenkom" postigao gol, posljednji u penal seriji.

Grafičar je bio bolji u prvom dijelu meča i to nagrada za to stigla je u 65. minutu kada je Ajdar postigao veoma lijep gol. Odmah poslije toga Babakar je napravio faul, dobio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cjedilu. Crno-bijeli krenuli su u napad, tražili gol i dobili ga. U 79. minutu pogodak je postigao Dušan Jovanović, momak koji će tek u februaru proslaviti punoljetstvo. Gol je dao samo tri minuta po ulasku u igru. Mreže su mirovale do kraja, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca gdje se Partizan bolje snašao.

18:08

PARTIZAN PROŠAO U ČETVRTFINALE!

Partizan je prošao u četvrtfinale Kupa posle boljeg izvođenja penala, ukupno 6:5. Bilo je 1:1 u 90 minuta igre, pa je posle boljeg izvođenja penala Partizan bio bolji, dao je svih pet, Grafičar je promašio jedan penal.

18:06

PETI PENAL PARTIZANA - SALDANJA!

Gotovo je, Saldanja je bio siguran sa penala, Partizan je prošao u četvrtfinale! Kako je izveo penal - "panenkom". Šutirao je po sredini gola tak što je "bocnuo" loptu.

18:05

PETI PENAL GRAFIČARA - GOL

Đukić je bio siguran, Grafičar je izjednačio na 4:4, Partizan ima šut za prolaz.

18:04

ČETVRTI PENAL PARTIZANA - GOL

Zahid je šutirao snažno, golman je bio na pravoj strani, ali je udarac bio dovoljno jak i precizan, Partizan vodi sa 4:3.

18:04

ČETVRTI PENAL GRAFIČARA - GOL

Četvrti penal izveo Vukićević izveo je tako što je šutirao jako po sredini gola, Jovanović nije imao šansu (3:3)

18:03

TREĆI PENAL PARTIZANA - GOL

Treći penal za Partizan izveo je Kalulu,šutirao je po zemlji i pogodio. Golman se bacoi u pravu stranu, nije mogao ništa.

18:03

TREĆI PENAL GRAFIČARA - BRANI JOVANOVIĆ!

Treći penal za Grafičar odbranio je Jovanović! Fratrovićev šut je odbranjen (2:2).

18:02

DRUGI PENAL PARTIZANA - GOL

Kristijan Belić izveo je drugi penal za Partizan i pogodio, lopta u jednu, golman u drugu stranu (2:2.

18:01

DRUGI PENAL GRAFIČARA - GOL

Drugi penal za Grafičar izveo je Jovanović, lopta u jednu, golman Partizana u drugu stranu - 2:1.

18:00

PRVI PENAL PARTIZANA - GOL

Prvi penal Partizana izveo je Natho, pogodio je prečku, lopta se odbila u gol - 1:1.

18:00

PRVI PENAL GRAFIČARA - GOL

Prvi penal za Grafičar i gol Petrovića - 1:0 u penal seriji.

17:58

PARTIZAN DRUGI ŠUTIRA

Sudija je okupio kapitene na centru, izabrane su strane, a Partizan šutira drugi u penal seriji.

17:56

PARTIZAN ZA ISKUPLJENJE

Partizan je prošle godine ispao u Kupu Srbije tako što je izgubio od Radničkog u Sremskoj Mitrovici baš posle izvođenja penala. Sada ima priliku da se iskupi.

17:54

KRAJ MEČA - IZVODE SE PENALI!

Utakmica je završena. Nema pobednika (1:1). Pitanje plasmana u četvrtfinale rešiće se posle boljeg izvođenja penala.

17:50

90' - ŠANSA ZA GRAFIČAR!

Imao je Grafičar napad, Jovanović se odlično postavio na prvoj stativi i sprečio pogodak i novi šok u Humskoj.

17:49

90' - JOŠ ČETIRI MINUTA

Istekao je 90. minut, četvrti sudija pokazao je da će se igrati još četiri minuta. Nadoknada je počela, a vi pogledajte i kako je Partizan izjednačio.

Jovanović gol Partizan Grafičar
Izvor: YouTube/Arena sport

17:47

88' - TROSTRUKA IZMENA

Tri izmene Grafičara, Mijatović, Đukić i Fratrović su ušli u igru.

Crveni karton za Babakara

17:46

86' - POKUŠAJ ZAHIDA

Zahid je imao ideju, poslao loptu u prazan prostor, nikoga nije tamo bilo. Partizan traži drugi gol, a da još jednom podsetimo, ako ostane nerešeno izvodiće se penali, nema produžetaka.

17:42

83' - PARTIZAN NAPADA

Posle datog gola nastavljaju se napadi Partizana, jure drugi pogodak.

17:39

79' - IZJEDNAČENJE!

Tri minuta proveo je na terenu i odmah dao gol, Dušan Jovanović se upisao u strelce posle lepe akcije i izjednačio je - 1:1! On će tek u februaru napuniti 18 godina.

17:36

76' - IZMENA DULJAJA

Izveo je Duljaj Šćekića i uveo mladog napadača Dušana Jovanovića.

17:35

POGLEDAJTE GOL GRAFIČARA

Ovako je Grafičar došao u vođstvo.

Grafičar gol protiv Partizana

17:33

74' - ZAHID PREKO GOLA

Zahid je pokušao sa distance, poslao je loptu preko gola.

17:31

72' - NAPADA PARTIZAN

Partizan je krenuo u ofanzivu, juri gol po svaku cenu.

17:26

66' - CRVENI ZA BABAKARA!

Kalulu je ušao u igru umesto Meniga posle primljenog gola, a onda je sudija Stojanović pokazao drugi žuti karton Babakaru i on mora da napusti teren. Gosti sa desetoricom u nastavku meča!

Izvor: Printscreen/Arena Sport

17:24

65' - GOL ZA GRAFIČAR!

Napad Partizana prekinut je zbog ofsajda, a u narednom napadu Grafičar postiže gol u 65. minutu! Odličan udarac sa ivice kaznenog prostora, Jovanović je pokušao da zaustavi, nije uspeo. Ognjen Ajdar je strelac.

17:17

57' - SALDANJA TRAŽI PENAL

Saldanja je dobio loptu u kaznenom prostoru, usledio je klizeći, on je pao, sudija je pokazao da je korner za crno-bele, a napadač Partizana je tražio penal. Pokazivao je da je fauliran, arbitar je samo pokazao da se izvede udarac iz ugla. U Kupu nema VAR tehnologije.

17:12

51' - NEMA GOLOVA JOŠ UVEK, KAKVA SU PRAVILA?

Golova još uvek nema u Humskoj. Da podsetimo i da po pravilima u Kupu Srbije, ako ne bude pobednika, neće se igrati produžeci, već će se odmah izvoditi penali.

17:05

46' - TRI IZMENE

Duljaj je napravio tri izmene pred početak drugog poluvremena - Stojković, Saldanja i Zahid su ušli, izašli su Filipović, Baždar i Trifunović.

16:46

Kraj poluvremena!

Bez golova u Humskoj, za sada bolji igrači Grafičara.

16:45

43' - Malo bolji Partizan!

Izdigli su se crno-beli nakon serije šansi za Grafičar, ali i dalje nisu to dovoljno konkretni napadi, Baždar uglavnom bezopasan do sada.

16:39

38' - Još jedna šansa!

Jovanović sada brani šut iz daljine, sada su ga već ozbiljno namučili fudbaleri Grafičara.

16:34

33' - Babakar!

I četvrta velika pritlika za "grafose", opet Babakar sa pet metara, ali ulazi mu u šut na vreme Jovanović. Ozbiljna kriza Partizana, imaju mnogo problema sa Grafičarom!

16:25

24' - Babakar!

Već treća šansa za Grafičar, ovoga puta za Babakara, opet je to bio centaršut sa boka i zapretio je napadač gostiju između dvojice štopera, ali uspeva Jovanović da izbaci loptu.

16:20

18' - Još jedna šansa!

Jovanović sada spasava Partizan posle šuta Ajdara, a onda se aktivirao iz ofsajda Babakar.

16:16

13' - Ajdar!

Gledali smo napade Partizana, a onda je krenula kontra Grafičara i šansa za Ajdara koji je sa pet-šest metara slabo šutirao glavom. Bila je to veoma povoljna situacija, ali kao da je i njega iznenadila lopta.

16:02

1' - Meč je počeo!

Mali broj navijača na tribinama zbog hladnog vremena i termina utakmice.

15:41

SASTAVI!

PARTIZAN: Jovanović - Filipović, Saničanin, Medina, Šehović - Šćekić, Belić - Menig, Natho, Trifunović - Baždar.

GRAFIČAR: Guteša - Matić, Ogbu, Jovanović, Radojević - Ćurić, Vasiljević - Mladenović, Stojanović, Ajdar - Babakar.

15:40

Dobro došli u MONDO live!

Partizan i Grafičar sastaju se od 16 časova u Humskoj u okviru osmine finala Kupa Srbije. Ostanite uz MONDO i pratite meč iz minuta u minut.