PLBIH Zvijezda 09 Borac uživo prenos livestream

Kvržić i Čavić donijeli novu pobjedu Borcu, Zvijezda pogodila, ali ipak bez iznenađenja!

Fudbaleri Borca upisali novu pobjedu, ovog puta na gostovanju Zvijezdi 09.

PLBIH Zvijezda 09 Borac uživo prenos livestream Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Fudbaleri Zvijezde 09 prije pet dana konačno su prekinuli crni niz i napravili senzaciju pobjedom nad aktuelnom šampionom, Zrinjskim, ali nisu uspjeli da naprave novo iznenađenje protiv banjalučkog Borca.

Novi jesenji šampion obezbijedio je solidnu prednost golovima Kvržića i Čavića, pa je pogodak Ivančića samo ublažio poraz.

ZVIJEZDA 09 - BORAC 1:2 (0:1)
/Ivančić 73- Kvržić 43, Čavić 55/

Trebalo je Borcu skoro čitavo poluvrijeme da probije odbranu domaćih, pa je nakon nekoliko poluprilika konačno zatresao mrežu iz prekida.

Blagaić je ubacio iz kornera, a odbrana Zvijezde 09 zaboravila je Kvržića, koji postiže svoj četvrti gol u sezoni.

Svoj četvrti gol u sezoni postigao je i David Čavić, nakon deset minuta igre u nastavku. Bila je to odlična akcija Banjalučana koju je krilni igrač crveno-plavih završio na lijep način za vođstvo 2:0.

Ekipa Vinka Marinovića nakon toga je malo stala i dozvolila protivniku da probudi nadu da može bar do jednog boda.

Danas vrlo dobri Saliman ubacio je s lijeve strane, lopta je prošla pored Sušića, a Ivančić je pogodio mrežu za 2:1.

Pokušali su domaći da izvrše dodatni pritisak i stignu do izjadnečenja, u posljednjim trenucima i golman Jelovac je otišao u napad, ali je Borac sačuvao vođstvo i stigao u Ugljeviku do svoje 13 pobjede u sezoni.

Tok utakmice pročitajte klikom na Razvoj događaja.

Minimalac Sloge za nova tri boda

Fudbaleri Sloge Meridian upisali su nova tri boda na svom terenu savladavši Posušje golom Nikolića. Ekipa Vlade Jagodića nalazi se na petom mjestu na tabeli sa 27 bodova.

"Projektil" Vadzea"!

87' - Sjajan šut Vadzea, ali Stjepanović to odbija i spašava gol Borca

14:39

Blaga inicijativa domaćih

Pokušavaju domaći da izvrši pritisak kako bi došao do izjednačenja, ali bez pravih prilika

14:34

Izmjene kod Zvijezde 09

Vadze i Rahimić su zamijenili Salimana i Karaklajića

14:30

GOOOL! ZVIJEZDA 09 - BORAC: 1:2

73' - Zvijezda je smanjila na 2:1. Saliman je probio po lijevoj strani i ubacio na pet metara, a Ivančić posprema loptu u mrežu Stjepanovića.

14:23

Nišić sprečava kontru domaćih

66' - Bila je to izgledna kontra domaćih, lopta je išla prema Veličkoviću, međutim, Nišić izbija u korner u odlučujućem trenutku

14:17

Jelovac ponovo brani!

60' - U prilici je bio Lukić koji je ušao u šesnaesterac a onda šutirao iskosa sa desne strane, a Jelovac brani njegov pokušaj

14:14

Matić mogao da smanji zaostatak

57' - Mogla je Zvijezda 09 brzo da smanji zaostatak, šutirao je Matić glavom, ali direktno u Stjepanovića

14:13

GOOOL! ZVIJEZDA 09 - BORAC 0:2

55' - Borac vodi 2:0 protiv Zvijezde. Bila je to odlična akcija Banjalučana, Nišić je poslao za Jurilja, a ovaj uposlio Čavića koji lob udarcem matira Jelovca.

14:10

Lukić u prilici!

52' - Bila je to duga lopta za Lukića, ali Jelovac stiže do lopte prije napadača Borca

14:07

Opsada gola Zvijezde 09

50' - Gotovo minut je trajala prava opsada gola Zvijezde 09, na kraju se istakao Jelovac lijepom odbranom. Ostaje 0:1 u Ugljeviku.

14:04

Odbrana Stjepanovića!

47' - Prva odbrana na meču golmana Borca nakon ne baš najboljeg šuta Salimana

GOOOOL! ZVIJEZDA 09 - BORAC 0:1

43' - Borac vodi od 43. minuta. Bio je to korner za goste nakon kojeg su fudbaleri Zvijezde zaboravili na Kvržića, a bek Borca je pospremio loptu u mrežu Jelovca za vođstvo Banjalučana 1:0.

13:39

Saliman ponovo!

37'- Povukao je Saliman novu kontru domaćih, ušao u sredinu i šutirao, ali mu je lopta prešla preko noge i završila daleko od gola

13:37

Veličković spašava gol Zvijezde

35' - Kvržić je probio po desnoj strani i ubacio u peterac, a Velićković u odlučujućem trenutku izbija loptu

13:36

Najbolja šansa za Zvijezdu 09

35' - najbolju šansu na utakmici imao je Saliman, bio je u šesnaestercu iskosa sa lijeve strane, ali je šutirao pored stative

13:31

Korner za Borac

29' - Kvržiće je uradio dobar posao i nakon par driblinga poslao loptu za Čavića, čiji pokušaj udarca je izblokiran u korner. Nakon ubacivanja iz ugla doduđen je faul u napadu

13:29

Šansa za Borac

27' - Nakon ubacivanja u šesnaesterac i kratko izbijene lopte, Jurilj je šutirao u gužvi sa nekih 12-13 metara, ali preko gola

13:28

Žuti za Vukoju

Fudbaler Zvijezde 09 dobio je žuti karton zbog povlačenja Grahovca

13:27

Prvi šut domaćih

26' - Karaklajić je probao šut sa nekih 30 metara, odlazi to preko gola

13:25

Slobodan udarac za Borac

24' - Erera je šutirao sa nekih 25 metara, ali visoko preko gola

13:24

Bez pravih prilika u prvih 20-ak minuta

13:05

Prvo uzbuđenje u šesnaestercu gostiju

3' - Blagaić je centrirao u šesnaesterac, Jurilj je spustio za Lukića, ali napadač Borca u gužvi nije uspio da uputi šut