Premijer liga BIH Posušje - Borac uživo prenos livestream

Borac u seriji pobjeda odlazi na pauzu! Jurilj "načeo", Kvržić dokrajčio Posušje!

Fudbaleri Borca pobjedom nad Posušjem okončali prvi dio sezone!

Premijer liga BIH Posušje - Borac uživo prenos livestream Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Banjalučki Borac pobjedom nad Posušjem zaključio je prvi dio sezone u kojoj je već ranije obezbijedio titulu jesenjeg šampiona Premijer lige BIH.

Golom Jurilja na samom startu i Kvržića u drugom poluvremenu crveno-plavi su stigli do pobjede 2:0, pete prvenstvene u nizu.

Ekipa Vinka Marinovića tako je produžila niz bez pobjeda i popravila svoj rekord na 17 mečeva.

Uprkos katastrofalnom terenu na Mokrom docu i jakom vjetru crveno-plavi su brzo stigli do gola, već u petom minutu. Blagaić je vratio za Jurilja, a ovaj je pogodio za vođstvo Banjalučana.

Imao je Borac kontrolu, o čemu govori i podatak da su fudbaleri Posušja prvi udarac u okvir gola uputili tek desetak minuta pred kraj meča.

Meč je riješen par minuta prije toga, preciznije u 74. minutu kada je Lukić imao odličan dribling u šesnaestercu, a zatim vratio povratnu za Kvržića koji pogađa donji lijevi ugao Galićevog gola za konačnih 2:0.

Pokušaj Maglice

90' - Maglica je šutirao sa 25 metara preko gola

19:43

Nove izmjene

Vranješ i Makarić ušli su umjesto Lukića i Blagaića. Prethodno je Rozić zamijenio Bobana u Posušju.

19:40

Brani Stjepanović!

81' - Pokušao je Jenjić glavom nakon centaršuta, odlazi to u ruke Stjepanovića.

19:34

GOOOL! POSUŠJE - BORAC 0:2

74' - Borac vodi 2:0! Lukić je nakon odličnog driblinga u šesnaestercu vratio povratnu za Kvržića koji svojim petim golom u sezoni povećava vođstvo Borca!

19:32

Izmjena u ekipi Borca

Hrelja je zamijenio Čavića

19:31

Propala je šansa za domaće

71' - Begić je zakomplikovao u šesnaestercu Borca, nije šutirao, na kraju pokušao da doda do Bobana, ali je ipak propala prilika za Posušje

19:27

Lukić u šansi!

68' - Najbolja šansa za Borac u nastavku, lopta je došla do Lukića koji se našao ispred golmana Posušja, ali šutira preko gola

19:26

Izmjene u Posušju

Jenjić i Pavković umjesto Kamenara i Babića

19:24

Kontranapad Borca

65' - Nakon kontranapada Borca Blagaić je ponovo ostavio za Jurilja koji sa 15 metara šutira preko gola

19:21

Šut Erika

62' - Pokušao je Brazilac iz daljine, odlazi lopta daleko preko gola

19:11

Novi korner za Borac

53' - Dva kornera izveo je Borac u kratkom roku, ali bez pravog udarca na gol

19:10

Koškanje na terenu

Zakuvalo se pred izviđenje kornera za Borac, ali se sve brzo smirilo

19:08

Loš pokušaj Kamenara

48' - Pokušao je Kamenar, ali tako da nakon njegovog šuta lopta nije ne samo pogodila gol, nego nije ni napustila teren

Opasnost pred golom Posušja

37' - Blagaić je uputio prizemnu loptu iz slobodnog udarca, Jokić nije uspio do nje, a onda Vrgoćč izbija u korner ispred Jurilja. Nakon kornera vidjeli smo novu akciju gostiju, ali je sve završeno bez udarca na gol domaćih

18:31

Jurilj pobjegao svima!

29' - Ogromna šansa za Jurilja. Strijelac gola je pobjegao iza leđa kompletne odbrane, sjurio se u šesnaesterac, ali je loš teren učinio svoje i nije uspio da uputi šut, iako se čak golman Galić sudario sa Marićem koji je pratio Jurilja

18:25

Prilika za Posušje

22' - Nakon kornera našao se Lučić u prilici ali nije najbolje zahvatio loptu na pet metara

18:21

Umalo 0:2!

20' - Borac je mogao u 20. minutu da povisi na 2:0, Fićović je dobro šutirao, Galić brani krajnjim naporom

18:18

Bez opasnosti pred golom Borca

16'- Imali su domaći korner, ali ništa nisu uspjeli da naprave. Bez pravih prilika pred golom Borca na početku utakmice.

18:11

Stjepanović interveniše u uglu terena

10' - Mladi golman Borca pokušao je da zagradi jednu loptu gotovo kod korner zastavice, ali ga je faulirao Mandić

18:06

GOOOOL! Posušje - Borac 0:1

5' - Borac vodi već od 5. minuta. Pogodio je Jurilj nakon povratne lopte Blagaića.