"Krunisali" jesenjeg šampiona, sada odlučuju i tamo dole! Zvijezda "zove" Široki u zonu ispadanja!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ubjedljiva pobjeda Zvijezde 09 nad Širokim Brijegom koji tone sve dublje i dublje!

PLBIH Zvijezda 09 pobijedila Široki Brijeg Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

Fudbaleri Zvijezde 09 pobjedom nad Zrinjskim "krunisali" su prije tri kola Borac u jesenjeg šampiona, a sada se pitaju i o situaciji na dnu tabele Premijer lige BIH.

Iako je već "otpisan" na posljednjem mjestu na tabeli, klub iz Etno-sela Stanišić može da pomrsi račune mnogima, a to su nakon "plemića" osjetili na svojoj koži i fudbaleri Širokog Brijega.

Zvijezda 09 savladala je u nedjelju Široki rezultatom 3:0 i "pozvala" ga u svoje društvo, odnosno među one koji se bore za opstanak.

Iako je Široki Brijeg trenutno na šestoj poziciji sa 22 boda, ovo je bio njegov osmi poraz u posljednjih devet mečeva i neće biti iznenađenje ako ekipu Marijana Budimira vrlo brzo vidimo oko "crte".

Da će ovo biti njihov deveti meč bez pobjede bilo je jasno već nakon prvog poluvremena u kojem je Zvijezda 09 stigla do vođstva golovima Ristanovića i Karaklajića.

Golman Luka Damjanović, ali i ostali iz ekipe Zvijezde potrudili su se da sačuvaju tu prednost, a Novica Maksimović da trijumf bude ubjedljiviji – nakon kontrnapada u 85. minutu pogodio je za konačnih 3:0.

Nakon treće pobjede u sezoni Zvijezda 09 je i dalje na dnu sa 11 bodova, ali ćemo u nastavku sezone sigurno gledati zanimljivu borbu za opstanak jer je razlika između 11. mjesta koje vodi u niži rang i šestog mjesta na kojem je trenutno Široki samo četiri boda.