Saigrači ga skidali, sjevnule gaće usred prenosa! Junak Intera o proslavi: Htio sam još gore, ali...

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Davide Fratezi prokomentarisao je ludu proslavu pobjedonosnog gola za Inter.

Davide Fratezi o skidanju šortsa tokom proslave gola za Inter Izvor: Profimedia

Fudbaleri Intera pobjedom 2:1 nad Veronom zadržali su lidersku poziciju na tabeli bez obzira na ishod duela Juventusa i Salernitane, ali tek poslije prave drame u sudijskoj nadoknadi.

Heroj Intera bio je Davide Fratezi koji je zatresao mrežu Veronu u 94. minutu, a "neroazuri" su imali i mnogo sreće pošto je samo nekoliko minuta kasnije Tomas Anri sa penala pogodio stativu.

Meč na Đuzepe Meaci obilježila je i luda proslava Fratezijevog gola, pošto je veznjak Intera umalo ostao bez odjeće.
Fratezi je proslavio pogodak na ogradi sa navijačima, a njegovi saigrači skinuli su mu šorts, pa je umalo ostao samo u gaćama. Slično je bilo i nakon što ga je Markus Tiram nosao na leđima.

"Sve je u ovoj pobjedi, sjajna grupa, čak i oni koji manje igraju su uvijek u centru pažnje i osjećaju se važnim. U ovoj dugoj sezoni ovo se broji“, rekao je Fratezi poslije mela, a onda se osvrnuo na proslavu u kojoj su ga saigrači umalo cijelog skinuli.

"Ja bih uradio nešto još gore, ali bojao sam se kartona“, objasnio je on.

Frateziju je ovo drugi pogodak ove sezone u Seriji A, nakon onog u pobjedi nad gradskim rivalom, Milanom. Simone Inzagi uglavnom ga koristi u Ligi šampiona, dok u italijanskom prvenstvu uglavnom ulazi s klupe, a djeluje da to i ne smeta pretjerano fudbaleru Intera.

"Znao sam da mogu da se nađem u ovakvoj situaciji, bacio sam se i imao sreće. Ovaj gol mi daje dodatno samopouzdanje i nadam se da mogu još više da pomognem timu. Sada se osjećam bolje. Imao sam težak period, pošto sam ranije navikao da stalno igram“, rekao je Fratezi nakon meča sa Veronom.