Ludnica na "štikli" Italije! Leće i Fiorentina odigrali meč za pamćenje, debitovao Andrea Beloti

Leće je vodio na poluvremenu, gosti iz Firence su napravili preokret u nastavku, a onda je u sudijskoj nadoknadi uslijedila ludnica.

Leće Fiorentina Serija A 23. kolo Izvor: Massimiliano Carnabuci/IPA Sport / IPA / Profimedia

Fiorentinu je nekoliko minuta dijelilo od mjesta koje vodi u Ligu šampiona!

"Viola" je bilu blizu 11. trijumfa ove sezone u Seriji A i to nakon preokreta iz "keca u dvojcu" na gostovanju u Lećeu, samoj "štikli" na jugu Italije. Međutim, u 90. minutu je uslijedilo izjednačenje, a onda i novi preokret u korist domaćeg tima.

LEĆE - FIORENTINA 3:2 (1:0)

Domaćin je poveo u 17. minutu sjajnim golom iz slobodnog udarca Remija Odina, čiji je šut prošao kroz živi zid "ljubičastih", pa golman Pjetro Teraćano nije imao nikakvu šansu - 1:0.

Međutim, početkom drugog dijela na teren su ušli srpski reprezentativac Nikola Milenković, pojačanje iz Rome Andrea Beloti i Ronaldo Mandragora, koji je već u 50 minutu majtorskim udarcem poravnao rezultat. Pogodio je sami ugao gola Lećea iskosa za izjednačenje - 1:1.

Za potpuni preokret u 68. minutu pobrinuo se golman Lećea Vladimiro Falkone katastrofalnom greškom - dodao je loptu Lukasu Bertanu, a Argentinac je samo ćušnuo u mrežu - 1:2.

Pokusavali su fudbaleri Lećea da stignu barem do boda, a onda je u 88. minutu ludarac Belotija zaustavila prečka.

Činilo se da će gosti sa stadiona "Artemio Franki" osvojiti sva tri boda, a u narednih nekoliko minuta su ostali bez ijednog!

Najprije je Roberto Pikoli pogodio za izjednačenje nakon gužve u kaznenom prostoru, da bi već u narednom napadu Patrik Dorgu osigurao pobjedu, petu u sezoni i prvu nakon šest uzastopnih utakmica - 3:2.