Superliga Srbije Partizan IMT uživo prenos

Partizan se petardom vratio ispred Zvezde! Haos u Humskoj, penali, crveni, VAR... Lider ostaje isti!

Partizan je opet prvi na tabeli!

Superliga Srbije Partizan IMT uživo prenos Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Partizan je pobijedio IMT 5:2 u prvom "proljećnom" meču u Humskoj i vratio se na prvo mjesto Superlige poslije nekoliko sati. Crvena zvezda je prethodno savladala Novi Pazar u gostima, ali je Partizan "petardom" protiv gradskog rivala vratio stanje na tabeli kakvo je bilo i prije ovog kola.

U duelu protiv "žilavog" protivnika, Partizanov trener Igor Duljaj je vidio golove trojice svojih debitanata, štopera Bojana Kovačevića i vezista Danija Kastilja i Goh Jong-Džuna, kao što je vidio i veoma upornog rivala. Predvođen sjajnim napadačem Milošem Lukovićem, IMT je pri zaostatku 0:2 primorao Partizanovog kapitena na autogol (1:2), imao je šansu i da izjednači, a onda je i pogodio prečku - naravno, Lukovićevim šutem sa 20 metara.

Uslijedio je penal koji je skrivio Zarija Lambulić igranjem rukom, gol Gajasa Zahida sa bijele tačke poslije dosta muka za 3:1, ali ni tu nije bio kraj, jer je i IMT pogodio iz penala poslije prekršaja Aleksandra Filipovića na jednom igraču IMT-a. Luković je opet pogodio, najavio dramu, ali se ona nije dogodila, jer su Kastiljo i Goh pogađali za konačnih 5:2 i za debi za pamćenje.

Partizan će kao lider na tabeli sljedeće nedjelje gostovati Radniku u Surdulici, a problem za crno-bijele mogla bi da predstavlja povreda Mateuša Saldanje, koji je izdržao oko pola sata i izašao iz igre, očigledno trpeći bol u nozi. Umjesto njega je ušao Nemanja Nikolić i svojom asistencijom za Kasilja i za 4:2 je praktično "prelomio" utakmicu.

18:07

Partizan je pobedio IMT 5:2!

Goh je takođe dao gol na svom debitantskom nastupu i "overio" konačnu pobedu, 5:2!

Izvor: TV Arena sport/screenshot

18:00

PARTIZAN REŠAVA SVE, 4:2!

Daniel Kastiljo dao je gol za 4:2, a najzaslužniji je Nemanja Nikolić, Partizanov napadač koji je dao savršenu asistenciju!

17:56

81' GOL, 3:2 U HUMSKOJ!

Kapiten IMT-a Miloš Luković sada pogađa iz penala!

17:54

80' Penal za IMT!

Sudija Andrija Stojanović dao je žuti karton Filipoviću za start na igraču IMT-a i sada nije bilo provere sa VAR-sobom

17:51

Crveni karton za igrača IMT-a

Vladimir Radočaj, ofanzivac IMT-a, srušio je Svetozara Markovića i zaradio drugi žuti karton, zbog kojeg je otišao u svlačionicu

17:46

71' Partizan pogađa stativu!

Korejac Goh gađao je snažno sa leve strane, golman Gordić je zakačio loptu i učinio da ona ne uđe u gol, već da pogodi stativu. Blizu je bio gola na debiju Partizanov rezervista

17:42

67' Gol, Partizan vodi 3:1!

Golman IMT-a brani udarac Gajasa Zahida, lopta se odbija na drugu stativu i ipak ulazi u gol!

17:41

66' VAR I PENAL ZA PARTIZAN!

Lopta je letela ka golu IMT-a, Zarija Lambulić je podigao ruku i zaustavio je, a sudija Andrija Stojanović je pokazao na belu tačku

17:38

IMT pogađa prečku!

Kapiten gostiju Miloš Luković snažno je šutirao sa 20 metara i zatresao okvir gola Partizana! Napadaju i jedni i drugi, sjajan meč u Humskoj

17:30

54' Izmene u oba tma

Bivši igrač Partizana Nikola Terzić zaigraće protiv svog bivšeg kluba umesto Veljka Kijevčanina

Duljaj vadi Baždara posle šanse i uvodi Jungdžun Goha. Izvlači Duljaj iz igre i Alda Kalulua i uvodi Danijela Kastilja

17:28

54' Velika šansa za Partizan, Baždar ne pogađa!

Golman gostiju Miloš Gordić odbranio je snažan šut Sameda Baždara sa oko 10 metara od gola, pod prečku. Poslao je loptu u korner

17:27

48' IMT se vraća u život!

Autogol Svetozara Markovića u 48. minutu za 2:1 u Humskoj. Veliki nalet gostiju na startu drugog dela meča

17:05

PARTIZAN VODI 2:0, BOJAN KOVAČEVIĆ!

Partizanov debitant,  štoper Bojan Kovačević, duplirao je vođstvo crno-belih golom posle kornera za 2:0!

17:00

41' IMT sada pritiska, Ovusu još traži fokus

16:59
Lutovac je ugrozio crno-bele prodorom po desnoj strani, ali nije bilo nove velike šanse za goste dok se bliži poluvreme

16:47 Problem za Partizan, Saldanja ne može da nastavi

Mateus Saldanja izlazi iz igre, a Nemanja Nikolić ustaje sa klupe i igraće uemsto Brazilca, koji ima očigledne bolove i teško stoji.

16:41 24' GOL - PARTIZAN VODI 1:0, SEVERINA!

Snažan udarac Ksandera Severine sa desne strane kaznenog prostora i gol! Zalomio je protivnika, Zarija Lambulić nije stigao da to isprati i crno-beli su poveli

16:32

Jung-Džun Goh danas je rezerva Partizana

16:30

12' Prva velika šansa za Partizan - Severina!

Dobio je loptu na ivici peterca Partizanov napadač, gađao je snažno, a golman gostiju Miloš Gordić odlično je reagovao

16:25

8' Velika prilika za IMT!

Miloš Luković dobio je poklon loptu od Ovusua, šutirao po zemlji i loptu je lako uhvatio Saša Jovanović, čuvar mreže crno-belih. Dva loša poteza Leonarda Ovusua u jednom napadu. Očigledno mu je potrebno još vremena da uđe u ritam danas u Humskoj

16:24

Partizan prvu ratu za Kovačevića ne mora da plati Čukaričkom do početka sledeće godine, objavio je komentator TV Arena sport. Podsetimo, on je prešao u Humsku za 500.000 evra,.

16:19

2' Odmah šansa za IMT!

Partizanovi štoperi sprečili su veliku priliku IMT-a i ispucali loptu u korner. Nakon akcije iz auta, gosti su krenuli u brzi napad, ali su centralni defanzivci domaćina bili na mestu. Na današnjem meču, to su kapiten Svetozar Marković i Bojan Kovačević

16:18

Partizanov novajlija odmah u sastavu

Bojan Kovačević, novi fudbaler crno-belih, od prvog minuta je u ekipi Igora Duljaja u dresu sa brojem "36". On je ove nedelkje došao iz Čukaričkog

Dobro došli u tekstualni prenos

Partizan i IMT igraju od 16.15 na stadionu u Humskoj, gde će crno-beli igrati za povratak na vrh tabele. Zvezda je u ovom trenutku na čelu tabele, jer je pobedila Novi Pazar u gostima