Premijer liga BiH Velež Borac uživo prenos

Lukić promašio zicer, Jurilj zatresao prečku, Borac nosi (samo) bod iz Mostara!

Fudbaleri Veleža i Borca odigrali 0:0 u derbiju 20. kola odigranom u Mostaru.

Premijer liga BiH Velež Borac uživo prenos  Izvor: FK Borac

Dvadeseto kolo Premijer lige BiH obilježio je veliki derbi Veleža i Borca u kojem smo vidjeli prilike, ali ne i golove.

Duel trećeplasirane ekipe na tabeli i lidera, završen je 0:0, iako su i jedni i drugi mogli da odnesu cijeli plijen.

Borac je 19. put zaredom u ovoj sezoni ostao neporažen, ali će imati za čim da žali pošto je imao bolje prilike, te u 91. minutu pogodio prečku. Jurilj je odlično šutirao, golman Hadžikić je dirao loptu i ona se odbila od prečke.

Još bolju priliku imao je junak Borca iz prošlog kola Jovo Lukić, ali se nije najbolje snašao kada je početkom prvog poluvremena dobio loptu na metar ili dva od gola.

Najbolju šansu Velež je propustio u posljednjem minutu meča, prije Juriljove prečke mogao je Oreč da zatrese mrežu, ali je sa 12-13 metara poslao loptu preko gola.

Izabranici Vinka Marinovića, sada za poraz ne znaju čak 19 utakmica zaredom, te i dalje čvrsto drže prvo mjesto na tabeli sa 49 bodoca, dok je mostarski klub treći sa osvojenih 35 bodova.

Tok meča pročitajte na Razvoj događaja!

18:01

KRAJ: Velež - Borac 0:01

17:48

PREČKA!

90+1' - Jurilj je sada mogao sve da riješi. Šutirao je iskosa sa lijeve strane, ali Hadžikić je dirao loptu koja se odbija od prečke.

17:48

Šansa za Velež

90' - Mogao je Velež do vođstva u 90. minutu nakon akcije po desnoj strani, lopta je došla do Oreša koji sa 12-13 metara šutira preko gola

Šut Gulijašvilija

83' - Pokušao je Gruzijac, ali išlo je to direktno u Miloševića

17:39

Napad Veleža

82' - Haskić se oslobodio Šušića i ušao u šesnaesterac po desnoj strani, ali njegovo ubacivanje Ćelić je izblokirao u korner

17:37

Vehabović je požutio

Pored Dine Halilovića ni Vehabović neće igrati sljedeću utakmicu zbog žutih kartona

17:35

Nova izmjena

Umjesto Suljića u igru ušao Almir Halilović

17:35

Drugi korner za Velež

78' - Šikalo se obrukao poslije udarca iz ugla pošto je promašio loptu koja je padala

17:33

Velika šansa za Suljića

76' - Konačno dobra prilika za Velež, loptu je lijevo u šesnaestercu dobio Suljić, ali je šutirao preko gola

17:31

Hrelja u šesnaestercu

73' - Presjekli su gosti loše dodavanje Hrkača, lopta je upućena za Hrelju koji je ušao u šesnaesterac, ali mu je lopta pobjegla u gol-aut

17:03

Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu "Rođeni"

16:45

Kraj prvog poluvremena

16:45

Ubacivanje za Haskića

45+1' - Dobro ubacivanje na ivicu peterca za Haskića, ali napadač Veleža kasnio je korak,dva

16:44

Slobodan udarac za Velež

45' - Posljednja prilika u prvom poluvremenu bio je slobodan udarac Gulijašvilija, iako je bilo tridesetak i više metara odlučio je da šutira direktno, međutim, poslao je loptu daleko preko gola

16:33

Milošević odlično brani!

34' - Poslije kornera za Velež i izbijene lopte Hrkač je šutirao, a Milošević sjajnom intervencijom spašava gol i odbija loptu

16:27

Pokušaj Blagaića!

28' - Kulašin je uzeo loptu na sredini terena, povukao naprijed, a onda uposlio Blagaića koji na krjau šutira preko gola

16:25

Ponovo lopta prolazi kroz peterac Veleža

26' - Dobar napad Borca po lijevoj strani, ali Kulašin na drugoj strani ne stiže na centaršut koji je ubačen u peterac

16:22

Gulijašvili pada u šesnaestercu

Burna reakcija nakon pada Gulijašvilija u šesnaestercu Borca, ali Bilbija nije ništa dosudio. U prvi mah činilo se da je bilo obostranog povlačenja.

16:18

Ponovo Suljić!

20' - ovog puta lopta je došla do Suljića nakon centaršuta i male gužve u šesnaestercu, ali je fudbaler Veleža odbijenu loptu poslao direktno u ruke Miloševića

16:17

Velika šansa za Velež!

17' - Mostarci su mogli odmah da kazne promašaj Borca. Nije uspjela ofsajd zamka, Suljić se našao iza kompletne odbrane, ali je malo oklijevao, a potom se spetljao priu pokušaju šuta i propala je najbolja prilika za Velež!

16:16

LUKIĆ!

16' - Stopostotna šansa za Borca. nakon prizemnog centaršuta sa lijeve strane lopta je došla do Lukića, ali napadač Borca nije uspio da ju zahvati na metar od linije.

16:09

Žestoki dueli, ali nema (još) kartona

Već sedam prekršaja viđeno je u Mostaru, neki su bili baš žestoki, ali Luka Bilbija još nije vadio kartone

16:07

Lukić na travi

7' - Napadač Borca Jovo Lukić ostao je na travi nakon duela sa Halilovićem na sredini terena, ali se nakon ukazane pomoći pridigao i meč će biti nastavljen.

16:03

HADŽIKIĆ SPAŠAVA GOL!

4' - Odlično ubacivanje za Lukića, ali Hadžikić reaguje i stiže ispred napadača Borca i tako spašava čist gol.

Izvor: FK Borac

16:02

Ubacivanje u šesnaesterac Borca

3' - Bio je to centaršut sa lijevog krila, ali nije uspio bek Borca Zoran Kvržić da dođe do lopte nakon ubacivanja u šesnaesterac.