Partizan Železničar Superliga prenos uživo

Partizan sa prvog mjesta ide na Marakanu: Duljaj preporodio Baždara, a najbolji se vratio za derbi

Partizan je bez većih problema slavio protiv Železničara iz Pančeva 3:1.

Partizan Železničar Superliga prenos uživo Izvor: MN PRESS

Partizan sa prvog mjesta ide u 172. "vječiti" derbi na stadionu Crvene zvezde pošto je večeras u Humskoj bez većih problema pobijedio Železničar iz Pančeva 3:1 (3:1).

Gledali smo sjajno prvo poluvrijeme u kome su "sijevale" šanse na obje strane i lako je moglo da se desi da vidimo više od četiri gola. Domaću publiku "zapalio" je sve bolji Samed Baždar koji je u 7. minutu pogodio, a nakon što su crno-bijeli promašili nekoliko izglednih šansi, prije svih Goh - zbog Stojkovića - gosti su se vratili u 20. minutu preko Hajdina.

Nije to pokolebalo domaće, nastavili su da napadaju u istom ritmu i već u 29. minutu novo vođstvo. Sada je poslije lijepe akcije Zahida i Baždara, koji je samo spustio glavom za Natha. Izraelac je lako zatresao mrežu, kao i u 35. minutu kada je iskoristio jedanaesterac dosuđen nad Baharom.

U nastavku meča vidjeli smo stativlu za Železničar, ali i jednu dobru priliku za povratnika u tim Mateuša Saldanju. Njegov nastup pred derbi posebno je obradovao navijače, jer je bio pod upitnikom.

Partizan u derbi ulazi sa bodom više od Zvezde, a podsjetimo susret se igra na "Rajku Mitiću" 9. marta od 17 časova.

20:22

KRAJ!

Partizan je pobedio Železničar 3:1 golovima Baždara u 7, odnosno Natha u 29. i 35. minutu. Jedini gol za goste delo je Hajdina u 20. minutu.

20:18

88' - Stativa!

Strašan šut kapitena Pančevaca Đorđevića iz slobodnog udarca, još se trese stativa!

20:17

87' - Žuti karton

Nemanja Trifunović, novajlija koji je ušao u igru, odmah je dobio žuti karton.

20:14

82' - Još deset minuta!

Glasna podrška navijača u ovom trenutku, kao zagrevanje pred derbi. Onime što su videli danas, i te kako mogu da budu zadovoljni.

20:03

72' - Još izmena!

Baždar i Zahid izlaze, uz velike aplauze, a dobra vest za Partizan je da se vratio Mateuš Saldanja. U igri je i Nikolić!

20:01

70' - Ulazi Argentinac

Veliki zvižduci Stefanu Hajdinu po izlasku iz igre, a umesto njega ulazi Augusto Maks, argentinski fudbaler.

19:51

60' - Prve izmene!

Kalulu i Natho izlaze, a Severina i Kastiljo ulaze na teren. Severina je dočekan aplauzima. Kahvić i Grgić su na terenu, a izlaze Jovanović i Ignjatjev.

19:43

51' - Kako se razigrao Baždar!

Sada je po desnoj strani prošao, pobegao je golmanu Mijatoviću koji je istrčao sa svog mesta, uputio je loptu za Kalulua, pa je potom Zahid pokušao da popravi situaciju, a to je izblokirao igrač Železničara. Tražili su domaći penal zbog igranja rukom, ali nije bilo osnova da opet pokaže na "belu tačku".

19:38

46' - Bez promena na poluvremenu!

Timovi u istim sastavima u nastavku, a na poluvremenu smo videli i aplauz košarkašima Partizana koji su na tribinama.

19:20

Poluvreme!

Odličan meč gledamo u Humskoj, četiri gola, a moglo je da bude još više: Partizan - Železničar 3:1.

19:15

42' - Dve šanse za Pančevce!

Lazar Romanić u dve veoma dobre situacije pred golom Partizana, prvo ga je zaustavio Krunić, a onda je loše zahvatio loptu sa pet metara. Moralo je bolje od ovoga...

19:07

35' - GOOL! 3:1! NATHO!

Lako je Natho savladao Mijatovića, sada crno-beli imaju ubedljivu prednost.

Bibars Natho gol na Partizan - Železničar 3:1
Izvor: YouTube/Arena sport

19:06

34' - Penal za Partizan!

Posle poziva iz VAR sobe, sudija je otišao da pogleda da li je penal nad Baždarem i potvrdio je odluku. Pre toga je pokazao Baždaru da ustane sa trave.

19:01

29' - GOOL! NATHO! 2:1!

Lep centaršut Zahida sa desne strane, pa Baždar majstorski spušta glavom, a Natho iz prve matira golmana Mijatovića!

Bibars Natho za Partizan - Železničar 2:1

19:00

28' - Baždar!

Velika prilika za Partizan, prvo je Zahid bio sa loptom, pa je Baždar imao "jedan na jedan" sa Mijatovićem, ali je iskosa šutirao paralelno sa gol-linijom.

18:52

20' - GOOL! 1:1! HAJDIN!

Bivši igrač Crvene zvezde Stefan Hajdin je šokirao domaćina. Lepa akcija po levoj strani i centaršut na dalju stativu gde se bek samo "poklonio", za izjednačenje rezultata. Pitaće se u Partizanu kako su dopustili da posle ovoliko bolje igre u prvom poluvremenu na semaforu ne stoji da vode.

Stefan Hajdin gol na Partizan - Železničar

18:43

10' - GOH!

Ih, kakva šansa odlazi u nepovrat... Jako lepa akcija Baždara i Goha, izašao je najskuplji igrač Partizana pred Mijatovića, obišao je golmana, ali je pogodio Aranđela Stojkovića koji je bio u ofsajdu.

18:40

7' - GOOOL! BAŽDAR! 1:0!

Nije dugo trebalo Baždaru da se upiše u strelce, drugi meč zaredom! Lepa akcija crno-belih preko Kalulua, sjajno je centrirao za Baždara na pet metara, a odatle napadač iz Novog Pazara pogađa vrlo lako.

Samed Baždar gol na Partizan - Železničar 1:1

18:36

1' - Meč je počeo!

Odmah je posle kornera Natha šansu imao Filipović.

18:26

Zvezda pobedila, mora i Partizan!

Crvena zvezda je slavila 3:1 protiv TSC-a u Bačkoj Topoli, što znači da je sada preskočila Partizan. Ali, crno-beli tek igraju svoj meč 23. kola u Humskoj.

17:48

Ko čeka šansu?

Na klupi Partizana je i "odbegli" Severina, kao i mladi golman Vukašin Jovanović, Dani Kastiljo, Nejtan de Medina, Frenk Kanute, Nemanja Nikolić, Siniša Saničanin, Aleksandar Šćekić, Mateja Stjepanović, Nemanja Trifunović i Mateuš Saldanja. Sa druge strane kod Pančevaca šansu čekaju Aleksandar Stanković, Ognjen Lukić, Aleksandar Kahvić, Dario Grgić, Ivan Lakićević, Maks August, Mirko Milikić, Veljko Mirosavić, Jevgen Pavlov i Stefan Purtić.

17:45

Ko fali?

Partizan će i na ovom meču biti bez Mateuša Saldanje, svog najboljeg igrača, a to znači da će u napad Samed Baždar, koji je ostavio dobar utisak u prošlom kolu u Surdulici kada je postigao i gol. Na golu će biti i Miloš Krunić, treći golman Partizana.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović