UŽIVO Borac Zvijezda 09 Premijer liga BIH uživo prenos livestream

Vuković sa dva poteza riješio "fenjeraša" u Banjaluci - Borac ponovo bježi Zrinjskom 12 bodova!

Raspoloženi David Vuković najzaslužniji za novu pobjedu banjalučkog Borca, ovog puta nad Zvijezdom 09.

UŽIVO Borac Zvijezda 09 Premijer liga BIH uživo prenos livestream Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Banjalučki Borac napravio je odličnu uvertiru za derbi protiv Zrinjskog.

Ekipa Vinka Marinovića rezultatom 3:1 savladala je Zvijezdu 09 i tako se vratila na 12 bodova prednosti upravo nad "plemićima" pred njihov međusobni duel koji će biti odigran nakon reprezentativne pauze.

Bila je to rutinska pobjeda crveno-plavih, a uprkos činjenici da nismo vidjeli mnogo prilika, viđena su četiri pogotka u meču koji je imao i humanitarni karakter.

Nakon dva gola protiv Sarajeva na Koševu srednjoškolac Stefan Marčetić ponovo se našao u špicu napada Borca od početka, međutim, šou je pripao njegovom saigraču, koji je otkrovenje u dosadašnjem toku Premijer lige BIH.

David Vuković, krilni igrač koji je ove zime vraćen sa pozajmice iz Laktaša, još jednom je opravdao povjerenje Vinka Marinovića, a dva njegova poteza praktično su riješili ne pretjerano uzbudljivu utakmicu u Banjaluci.

U situaciji kada su se prilike mogle izbrojati na prste jedne ruke Vuković je pobjegao Mulaliću koji ga ruši u šesnaestercu i sudija Aleksandar Njegomirović pokazao je na bijelu tačku. Odgovornost je još jednom preuzeo Kvržić i pogodio u 38. minutu za vođstvo Borca 1:0.

A onda još jedna majstorija Vukovića. Slično kao na nedavnoj utakmici protiv GOŠK-a, dvadesetogodišnji Vuković je "zalomio" u sredinu, a ovog puta nije gađao suprotni, već bliži ugao, ali isto uspješno - lopta je odsjela u mreži, a Borac je u 51. minutu stigao do 2:0!

Uslijedio je period koji je pomalo uspavao publiku, ali možda malo i fudbalere na terenu, a to je iskoristio Godsvil Vadze i u 79. minutu pogodio mrežu Miloševića za 2:1 i povratak neizvjesnosti.

Prave drame ipak nije bilo, jer Zvijezda 09 nije uspjela da izvrši potpuni pritisak, a za kraj neizvjesnosti pobrinuo se Vasilije Terzić. Fudbaler Borca pokupio je iz prve odbijenu loptu nakon pokušaja centaršuta sa desne strane i poslao ju u mrežu za 3:1 i ovjeru 18. pobjede Borca u sezoni.

Ekipa Vinka Marinovića tako sa velikom zalihom ide na kratki odmor nakon koje slijedi možda i najvažnija utakmica u sezoni - duel sa Zrinjskim na Gradskom stadionu u Banjaluci.

GOOOL! Borac - Zvijezda 09 3:1!

89' - Sve je ipak gotovo u Banjaluci. Terzić je šutirao sa 18 metara, bila je to malo spora lopta, ali je pronašla put do mreže, Borac vodi 3:1

19:48

Erera desnom, pa lijevom!

88' - Sada je Erera povukao i šutirao sa nekih 22 metra, Jelovac je to odbranio, a Kolumbijac ponovo pokušao, sada desnom nogom, međutim, odlazi to pored gola

19:47

Hrelja!

87' - Sjevnula je kontra Borca nakon što je Vuković ukrao loptu na sredini terena, lopta je na kraju došla do Hrelje na desnoj strani koji je gađao suprotni ugao, ali je to otišlo pored stative

19:45

Ristanović mijenja Ponjevića

19:44

Žuti za Racu

Raca će propustiti naredni meč zbog žutih kartona. On je četvrti na ovom meču koji je "požutio", nakon Šipovca, Mulalića i Ostojića

19:42

JELOVAC SPAŠAVA GOL!

81 - Mogao je Borac odmah da vrati prednost od dva gola.  Jovo Lukić odlično je skočio i šutirao glavom poslije ubacivanja iz slobodnog udarca, ali njegov pokušaj sa svega nekoliko metara odličnom intervencijom odbranio je Jelovac

19:39

GOOOL! Borac - Zvijezda 09: 2:1!

79' - Zvijezda je smanjila na 2:1. Ipak nije sve gotovo u Banjaluci. Vadze je pogodio i vratio neizvjesnost!

19:36

Nove izmjene

Hrelja mijenja Čavića, umjesto Vranješa ušao je Fićović

19:33

Prvi pokušaj Zvijezde 09 u nastavku

73' - Poslije dužeg vremena bez uzbuđenja pokušaj gostiju, Malić je raspalio iz daljine, međutim, visoko preko gola

19:21

Izmjene u oba tima

Lukić je zamijenio Marčetića u ekipi Borca. U Zvijezdi 09 četiri nova igrača na terenu - Malić, Savić, Raca i Savić, izašli su Mulalić, Dujković, Ivančić i Šipovac

19:18

Vranješ u šansi

58' - Ubacio je Kvržić prizemnu loptu na nekih 7-8 metara, klizao je Vranješ i pokušao da ju skrene u gol, ali nije uspio da ju dobro zahvati i ona odlazi u gol-aut

19:15

Dva vezana kornera Borca!

Šipovac izbacuje u novi korner, ali ni nakon njega nisu uspjeli domaći da zaprijete Jelovcu

19:13

GOOOOL! Borac - Zvijezda 09!

51' - Borac vodi 2:0! Nakon što je izborio penal koji je Kvržić pretvorio u gol za vođstvo mladi David Vuković upisao se i u strijelce. Još jednom je krilni igrač odlično "zalomio" u sredinu i majstorski poslao loptu u bliži ugao gola Jelovca. Borac je na putu da upiše novu pobjedu.

GOOOL! Borac - Zvijezda 09 1:0!

38' - Kvržić je poslao Jelovca u jednu, a loptu u drugu stranu za vođstvo Borca 1:0

18:39

PENAL ZA BORAC

Vuković je pobjegao Mulaliću u šesdnaestercu, a ovaj ga ruši za jedanaesterac

18:36

Vuković ponovo opasan

34' - Novi dobar dribling Vukovića i povratna za Vranješa koji sa 12 metara šutira u golmana

18:35

Prozivka rivala sa tribine

Izvor: MONDO

18:28

Vuković umalo do gola iz kornera

26' - Izveo je Vuković korner, moguće i imao namjeru da gađa direktno u gol, ali je na oprezu bio golman Zvijezde 09

18:25

Opasan kontranapad gostiju

23' - Povukao je Vadze kontranapad po desnoj strani i ubacio loptu u sredinu za Šipovca čiji udarac je izblokiran u korner

18:16

Majstorija Vukovića!

14' - Sjajan dribling Vukovića u šesnaestercu, praktično na poprečnoj liniji, ubacio je krilni igrač Borca povratnu do Vranješa, ali kapiten Borca nije uspio najbolje da zahvati loptu

18:07

Korner za Borac

6' - Terzić je izveo korner, ali je odbrana Zvijezde odmah izbacila to ubacivanje na prvu stativu

18:05

Prvo su zaprijetili gosti

4' - Mulalić je pokušao iz daljine, ali je šut završio pored gola

18:04

Počeo je meč u Banjaluci

17:13

Marčetić u startnih 11

Nakon dva pogotka protiv Sarajeva mladi sedamnaestogodišnji napadač naći će se u početnom sastavu Borca i protiv Zvijezde 09

Evo i sastava:

BORAC: Milošević, Kvržić, Ćelić, Šušić, Erera, Nišić, Terzić, Vranješ, Ćavić, Vuković, Marčetić

ZVIJEZDA 09: Jelovac, Tomanović, Dujković, Ostojić, Mulalić, Ivančić, Vadze, Šipovac, Ponjević, Šapić, Vukoja

17:02

Njegomirović na centru

Duel Borca i Zvijezde 09 sudi Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora, pomoćnici su mu Emir Zahiragić (Sarajevo) i Goran Ilinčić (Prijedor), a četvrti sudija je Haris Halkić (Sanski Most)