Partizan Spartak Superliga Srbije uživo prenos

Partizanova pobjeda uz zvižduke - mučenje crno-bijelih u Humskoj!

Partizan savladao Spartak uz dosta muka.

Partizan Spartak Superliga Srbije uživo prenos Izvor: Dušan Milenković/Bane T. Stojanović/ATAImages

Partizan se namučio i pobijedio Spartak 1:0 u Humskoj. Poslije dva remija i poraza, tim Igora Duljaja uspio je da ostvari dugo iščekivanu pobjedu i samo to će pamtiti, kao i gol novog "A" reprezentativca Sameda Baždara. On je u 21. minutu bio na pravom mjestu da odbijenu loptu poslije intervencije golmana pošalje u mrežu i da postavi konačan rezultat.

Tim Igora Duljaja nije poslije tog gola napadao, a kada je kretao u ofanzive, najčešće je to bilo u kontranapadima, koji nisu izgledali tečno, a često ni smisleno. Spartak je u drugom dijelu meča imao inicijativu, izveo je 10 kornera, a kada je najopasnije prijetio, istakli su se golman crno-belih Aleksandar Jovanović i mladi štoper Bojan Kovačević.

Partizan je čuo i zvižduke svojih navijača, pozive da krene u napad, ali danas nije bio dan crno-bijelima. Svakako su im drastično otežale posao povrede dvojice najkreativnijih igrača, Gajasa Zahida i Bibrasa Natha, bez kojih su dočekali kraj meča. I mogli da odahnu zbog osvojena tri boda.

20:28

Čuli se i zvižduci sa tribina

Navijači Partizana u nekoliko navrata su zviždali domaćim igračima, pozivali ih u napad, ali je bio očigledan grč crno-belih posle tri kola bez pobede.

20:25

KRAJ, PARTIZAN JE POBEDIO SPARTAK 1:0!

Gol Sameda Baždara u 21. minutu bio je dovoljan za pobedu, koju su crno-beli uz veliku muku branili i odbranili. Izveo je tim Nenada Lalatovića dvocifreni broj kornera, golman Aleksandar Jovanović spasavao je domaćina - i spasio ga. Zato Partizan sada ima četiri boda manje od Crvene zvezde.

20:18

Jovanoviću ne pada koncentracija!

Odlična odbrana, pa snažno "boksovanje" lopte u 90. minutu, daleko od gola, dok se ponovo nižu napadi Spartaka

20:17

Partizan traži penal, Ostraćanin odmahuje

Izblokiran je jedan šut crno-belih u 89. minutu, a igrači Partizana tražili su penal, gestikulirajući da je lopta bila blokirana rukom Juga Stanojeva

20:16

89' Štoper Bojan Kovačević sada spasava crno-bele!

Blokirao je šut Nigerijca Kolinsa Atulea, u poslednjem trenutku, posle brze kontre gostiju!

20:13

Zvižduci Partizanu, Jovanović ga spasava!

Napadač Spartaka Ognjen Mudrinski gađao je glavom posle kornera, a golman Aleksandar Jovanović uhvatio je jer je išla pravo u njega. Crno-beli su potom ispustili posed za samo pet sekundi.

20:07

Još jedan problem za Partizan

Ni Gajas Zahid ne može da završi meč. Još jedan Partizanov kreativac morao je da izađe zbog povrede u 78. minutu. Isprva je delovalo da je u pitanju grč, ali očigledno je bol toliki da jedan od najboljih igrača ekipe Igora Duljaja ne može da odigra do kraja. Zamenio ga je Nemanja Trifunović.

Izvor: TV Arena sport/screenshot

19:58

Serija izmena i malo uzbuđenja

Igra se donekle otvorenije jer Spartak želi da izjednači, ali Partizan ne želi da se "zaleće", već pre svega oprezno vodi računa i da ne primi gol.

Za to vreme, Spartak je izveo šest kornera, a Partizan za sada jedan. Subotičani uglavnom pokušavaju centaršutevima sa bokova, a centralni defanzivci domaćih mirno reaguju i izbijaju te lopte.

19:47

60' Problem za Partizan - Natho jedva hoda!

Partizanov kreativac doživeo je povredu, deluje da je u pitanju skočni zglob, i zbog toga je morao da izađe iz igre i umesto njega je ušao Denil Kastiljo. Izašao je i Samed Baždar, strelac za sada jedinog gola, i ustupio svoje mesto Nemanji Nikoliću.

19:12

40' Nova šansa za Partizan!

Nikola antić centrirao je sa desne strane, štoper Kovačević je pokušao glavom, ali nije pogodio okvir gola gostiju.

Malo je uzbuđenja od vodećeg gola, ovo je blia jedna od prvih prilika crno-belih posle Baždarovog pogotka.

19:04

32' Spartak krenuo u napad

Aranđel Stojković je bio na pravom mestu u kaznenom prostoru Partizana da zasmeta Nemanji Ćalasanu i da ga spreči da šutne loptu kako je želeo

18:54

22' GOL - PARTIZAN VODI 1:0!

Mladi napadač Partizana Samed Baždar doneo je vođstvo crno-belima 1:0!

Bio je na pravom mestu novi "A" reprezentativac posle jedne odbijene lopte i nakon golmanove intervencije rutinski je poslao u mrežu.

18:47

15' "Mlak" udarac Natha, lak posao za golmana

Čuvar mreže Spartaka Aleksandar Vulić nije imao problem za loptom koju je Bibras Natho praktično plasirao ka golu

18:47

Tim arbitara u Humskoj

Sudija današnjeg meča je Stanko Ostraćanin (u sredini), asistenti su Stefan Vojnić i Nikola Antić, četvrti arbitar je Nikola Đorđević, a u VAR-sobi su Aleksandar Živković i Milan Minić

Izvor: Bane T. Stojanovic/ATAIMAGES

18:44

9' Crno-beli traže penal, VAR soba proverava!

Šutirao je Svetozar Marković glavom posle kornera, crno-beli su od arbitra tražili penal zbog igranja rukom, a on je posle konsultacije sa VAR-sobom pokazao da se igra nastavi.

18:35

1' Prvi preti Spartak

Ilija Babić nameštao se na levoj strani kaznenog prostora Partizana, gađao suprotan ugao, a onda je njegov šut izblokiran

Partizan sigurno bez dvojice igrača

Najbolji strelac crno-belih Mateuš Saldanja neće igrati zbog povrede, a u timu neće biti ni mladi štoper Nikola Miličić, koji je nedeljama udaljen od povratka u puni takmičarski proces.

Izvor: Stefan Stojanović/MONDO

18:22

Partizan dočekuje meč na "minus 7" u odnosu na Zvezdu

S obzirom na to da je Crvena zvezda pobedila Javor 3:0 u Ivanjici, Partizan će u subotu uveče u Humskoj igrati za tri boda kojima će održati priključak za liderom na tabeli.
Ujedno, Partizan hoće i da prekine niz mečeva bez pobede, koji se "razvukao" u prethodna tri kola. U tom periodu, Partizan je odigrao nerešeno protiv Zvezde na "Marakani", potom je kod kuće izgubio od Napretka, a onda je odigrao nerešeno protiv Mladosti u Lučanima, pre martovske pauze zbog utakmica reprezentacija.