Premijer liga BIH Velež Borac uživo prenos livestream

Borac poveo majstorijom Vukovića, ispromašivao se i stao - Velež izborio bod!

Novi remi Veleža i Borca na stadionu "Rođeni" u Mostaru.

Premijer liga BIH Velež Borac uživo prenos livestream Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Fudbaleri Veleža i Borca remizirali su 1:1 u prilično zanimljivom derbiju 25. kola Premijer kola BIH odigranom u Mostaru.

Poveo je Borac već u trećem minutu novom majstorijom svog najmlađeg startera. David Vuković sjajno je izveo slobodan udarac, u stilu Žuninja Pernambukana i pogodio mrežu HAdžikića za vođstvo poslije manje od 180 sekundi.

Žaliće Borac zbog osvojenog boda, ne samo zbog toga što Zrinjski pobjedom nad Zvijezdom 09 u ponedjeljak može da smanji zaostatak u trci za šampionsku titulu, već i zbog propuštenih prilica.

Mogli su crveno-plavi udvostručiti, pa i utrostručiti vođstvo protiv Veleža, ali je Lukićev udarac Hadžikić odbranio u dva navrata, a najbolju šansu propustio Jakov Blagaić kada je sa nekih 12 metara potpuno neometan šutirao u golmana Veleža koji hvala "živu loptu".

Sve to kaznio je Velež u 64. minutu matom u dva poteza. Hrkač je "podvalio" loptu iza leđa kompletne odbrane Borca, a Gulijašvili se ubacio i pogodio za izjednačenje i remi 1:1.

Bez pobjednika završen je i prethodni duel ove dvije ekipe na stadionu "Rođeni" u Mostaru, tada je bilo 0:0.

Lider na tabeli nakon poraza od Zrinjskom u prošlom kolu, sada je osvojio bod, ali neće biti pretjerano zadovoljan jer Zrinjski može da smanji zaostatak na sedam bodova.

U narednom kolu Premijer lige BIH gledaćemo mostarski derbi između Zrinjskog i Veleža, dok će Borac dočekati Slogu.

Tok meča pročitajte na kartici Razvoj događaja

Standings provided by Sofascore

22:39

KRAJ: VELEŽ - BORAC 1:1 (0:1)

22:37

Hrelja!

90+3' - Gađao je sada Hrelja poslije kontre Borca, ali brani Hadžikić u korner

22:35

Novi slobodan udarac Vukovića

90' - Ovog puta Vuković je gađao Hadžikićev ugao, ali je pogodio u glavu jednog fudbalera Veleža i lopta je otišla u korner.

22:30

Prilika za Velež

84' - Nakon velike gužve i nekoliko pokušaja ubacivanja fudbaleri Borca su izbili u korner, nakon kojeg je Čaić pokušao da šutira glavom nsa prve stative, ali je to otišlo kroz peterac u gol-aut

22:24

PREČKA!

79' - Bio je to u suštini pokušaj centaršuta, umalo da završio u golu Borca, ali je lopta pogodila gornji dio prečke i odbila se u teren

22:23

Pokušaj Borca

77' - Jurilj je pokušao, ali bio je to slab šut i hvata Hadžikić

22:18

Čarke između dvije klupe

Članovi stručnih štabova imali su burnu raspravu, smirio je to Vinko Marinović, na kraju žuti karton za trenera Veleža Deana Klafurića i pomoćnog trenera Borca Sinišu Mrkobradu

22:14

GOOOOL! Velež - Borac 1:1

64' - Hrkač je poslao odličnu loptu iza leđa odbrane Borca, a Gulijašvili je matirao Miloševića za izjednačenje - 1:1!

21:54

Korner za Borac

50' - Hadžikić "boksuje" loptu nakon ubacivanja iz ugla

21:53

Šansa za Blagaića!

48' - Odlična prilika za Blagaića, ali loš udarac fudbalera Borca sa samo 12 metara, ali Hadžikić brani i hvata loptu

21:50

Počelo je drugo poluvrijeme

21:33

Kraj prvog poluvremena

21:26

Vuković!

40' - Akciju Borca završio je Vuković iskosa sa lijeve strane, Hadžikić siguran na golu

21:24

LUKIĆ!

37' - Sjajna šansa za Lukića koji se ubacuje i sa ivice šesnaesterca šutira u Hadžikića, a potom ponovo šutira glavom, ovaj put golman Veleža hvata loptu

21:23

Hadžikić ispred Lukića

35' - Umalo da Borac iskoristi jednu grešku, međutim Hadžikić istrčava i stiže do lopte prije Lukića

21:17

Podrška za Sergeja

Prilikom proslave gola David Vuković je pokazao papir sa natpisom "1413" odnosno humanitarni brojem za mladog Banjalučanina Sergeja Stupara koji se nakon saobraćajne nesreće već osam mjeseci nalazi u komi.

21:15

Žuti karton za Ereru

28' - Nakon četvrtog napravljenog prekršaja Erera je dobio žuti karton

21:13

Oreč!

27' - Gađao je Oreč bliži ugao Miloševićevog gola, golman Borca brani

21:13

Lukić!

26' - Oslobodio se Lukić štopera Veleža, prema ocjeni Njegomirovića bez faula, a onda dugo vukao loptu i na kraju uposlio Blagaića koji šutira daleko preko gola

21:09

Korner za Velež

22' - Jokić je izblokirao loptu u korner nakon kojeg je Pršeš pokušao glavom, ali ga je lopta više pogodila i ona je otišla preko gola

21:05

PREČKA!

18' - Zatresla se prečka Veleža! Poslije kornera Borca Haskić je intervenisao ali nije najbolje zahvatio loptu i ona je pogodila prečku i odbila se u polje, u nastavku pokušali su fudbaleri Borca ali nisu uspjeli da upute dobar udarac. Umalo 0:2 u Mostaru!

20:57

Haskić!

10' - Odlična prilika za Haskića koji se ubacio u šesnaesterac iskosa sa lijeve strane, potom gađao suprotni ugao ali je Jokić u posljednjem trenutku izblokirao njegov udarac

20:51

GOOOOL! Velež - Borac 0:1!

3' - BORAC VODI U MOSTARU! Bila je to nova majstorija mladog Davida Vukovića. Krilni igrač Borca izveo je slobodan udarac sa 20-ak metara i poslao loptu u mrežu nemoćnog Hadžikića! Ovo je drugi gol Vukovića ove sezone iz slobodnog udarca, a ukupno peti.

20:47

Počeo je meč u Mostaru

19:57

Borac bez Kvržića

Borac će na ovom meču biti oslabljen neigranjem Zorana Kvržića, koji je po svemu sudeći povrijeđen, pošto je posljednji trening u Banjaluci posmatrao sa strane, u prisustvu fizioterapeuta.

19:56

Evo i sastava

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Halilović, Pršeš, Hrkač, Gulijašvili, Suljić, Šikalo, Šturm, Haskić

BORAC: Milošević, Jurilj, Ćelić, Jokić, Erera, Grahovac, Nišić, Blagaić, Čavić, Vuković, Lukić

19:31

Sudiće Aleksandar Njegomirović

Duel Veleža i Borca sudi Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora, a pomoćnici su mu Damir Lazić iz Brčkog i Emir Zahiragić iz Sarajeva. Četvrti sudija je Dragan Todić iz Doboja.