Liga šampiona PSŽ Barselona Atletiko Madrid Borusija Dortmund uživo prenos

Barsa utišala Pariz, Dortmund ostao u životu: Mbape se nije vidio, biće drame u revanšu!

Još dvije četvrtfinalne utakmice Lige šampiona odigrane su u Parizu i Madridu.

Liga šampiona PSŽ Barselona Atletiko Madrid Borusija Dortmund uživo prenos Izvor: Dave Winter / Shutterstock Editorial / Profimedia

Liga šampiona u utorak uveče donijela nam je pravi spektakl, na dva meča viđeno je čak 10 golova. Ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u srijedu gdje je palo još 8 golova! Barselona je vodila, gubila, pa na kraju pobedila PSŽ u Parizu (3:2), dok je Atletiko slavio u Madridu protiv Borusije Dortmund (2:1).

Na "Parku prinčeva" Kiljan Mbape se nije vidio, odigrao je jednu od najlošijih utakmica i moraće mnogo bolje u revanšu u Španiji. Gosti su poveli preko Rafinje u 37. minutu i to poslije momenata u kom su domaći igrači bili bolji i stvarali šanse. Sve se promijenilo u drugom poluvremenu.

PSŽ je krenuo silovito i preokrenuo za tri minuta, Dembele je izjednačio, pa je Vitinja u 51. minutu donio vođstvo (2:1). Nije to dugo trajalo, pošto je Rafinja u 62. minutu postigao svoj drugi gol i to na asistenciju Pedrija koji je ušao u igru samo minut prije toga. Da je Ćavi pogodio sa izmjenama vidjelo se kada je uveo Kristensena u 75. minutu, a on mu vratio tako što je pogodio glavom poslije kornera i donio pobjedu u svom prvom kontaktu sa loptom.

U Madridu je delovalo da je sve gotovo već poslije pola sata igre. Prvo je de Paul u 4. minutu doneo prednost, pa je Lino u 32. duplirao vođstvo. Onda je u jednom momentu drugog poluvremena umalo došlo do tuče između Simeonea i Kela. Gosti su tražili gol, način da se vrate u igru i za to su nagrađeni kada je Ale pogodio u 81. minutu i vratio nadu. U posljednjim sekundama meča Brandt je glavom šutirao iz kaznenog prostora i pogodio prečku...

Revanši su na programu 16. aprila u Barseloni, odnosno Dortmundu.

Dešavanja sa mečeva pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:53

KRAJ

Gotovo je, pobede su ostvarili Barselona i Atletiko Madrid. Dortmund je u poslednjim sekundama pogodio prečku...

• PSŽ - Barselona 2:3
  • Atletiko Madrid - Dortmund 2:1

22:48

90' - ULAZIMO U ZAVRŠNICU!

Ulazimo u završnicu mečeva, meč u Parizu produžen je za 4 minuta, dok će se u Madridu igrati još 5 minuta.

22:42

83' - DORTMUND SE VRATIO!

Dortmund se vratio u život, Sebastijan Ale je pogodio, sada je 2:1 u Madridu!

22:40

82' - PSŽ TRAŽI GOL

PSŽ napada, traži gol, ali nema ozbiljnih šansi.

22:35

77' - VODI BARSELONA!

Preokret Barselone, korner i sjajan skok Kristensena koji pogađa za vođstvo od 3:2. Ušao je u igru samo minut pre toga, bio mu je to prvi kontakt sa loptom!

22:32

75' - STATIVA!

Mogao je PSŽ opet da povede, Dembele je sjajno utrčao, šutirao u dalji ugao, stativa se isprečila.

22:26

68' - UMALO TUČA!

Dijego Simeone, trener Atletika, umalo se potukao sa Sebastijanom Kelom, sportskim direktorom Dortmunda. Njih dvojica ušli su u verbalni, pa fizički obračun, ali su utrčali ljudi sa klupe i razdvojili ih.

Izvor: Printscreen/Arena Sport

22:20

62' - RAFINJA ZA 2:2!

Barselona se ne predaje, Rafinja je postigao svoj drugi gol na meču, sada je 2:2 u Parizu!

22:17

59' - PSŽ U NALETU

PSŽ je u naletu, nastavljaju se napadi domaćeg kluba, žele što pre da postignu treći gol.

22:09

2:1 - PREOKRET ZA TRI MINUTA!

Kakav preokret PSŽ-a, za tri minuta! Vitinja se sjajno ubacio u prazan prostor, dobio loptu, gađao i pogodio dalji ugao - 2:1 za PSŽ.

22:06

48' - GOL ZA PSŽ!

PSŽ je izjednačio i to je Dembele pogodio. Sjajno se snašao u kaznenom prostoru, napravio je fintu i šutirao veoma snažno - 1:1.

22:04

46' - IZMENE

Drugo poluvreme je počelo. U Parizu je PSŽ napravio jednu izmenu i uveo Barcolu umesto Asensija, dok je u Madridu Dortmund napravio jedinu promenu i umesto Nemeke ušao je Brandt.

21:48

POLUVREME

Završena su prva poluvremena na obe utakmice.

• PSŽ - Barselona 0:1
  • Atletiko Madrid - Borusija Dortmund 2:0
21:44

44' - NAPADI DORTMUNDA

Posle drugog primljenog gola Dortmudn je krenuo u napad, pokušava da smanji zaostatak. Oblak je jsajnom intervencijom sprečio da se to dogodi.

21:43

43' - MBAPE U OFSAJDU

Mbape je bio sam ispred gola, promaši oje, tačnije Kubarsi ga je stigao i sprečio da šutne. Sjajna intervencija mladog defanzivca, ali je sudija podigao zastavicu, bio je u ofsajdu Kilijan.

21:41

40' - HAOS SA SUDIJOM U MADRIDU!

Rajerson je pokušao da centrira, Grizman je igrao rukom, bilo je očigledno da ga je lopta pogodila u ruku na putu ka kaznenom prostoru umesto slobodnog udarca za Dortmund usledio je faul na Grizmanu i faul za Madriđane. Gosti su poludeli, vikali su na sudiju Gvidu, pa je Rajerson dobio žuti karton zbog protesta.

21:37

37' - ŠOK U PARIZU, VODI BARSA!

Loša intervencija Donarume posle šuta Jamala, lopta se odbila pravo na nogu Rafinje koji je bio smiren, namestio se i pogodio, Barsa vodi u Parizu sa 1:0.

21:36

35' - BEZ ROBERTA U REVANŠU

Serđi Roberto imao je nešto oštriji start i zaustavio je Asensija u prodoru, dobio je žuti karton. Ujedno to znači da njega neće biti u revanšu.

21:33

32' - 2:0 ZA ATLETIKO!

Atletiko je duplirao prednost u Madridu, posle sjajne asistencije Grizmana pogodio je Lino, za erupciju na stadionu!

21:29

28' - NEMA PENALA, OFSAJD JE!

Mbape je završio na zemlji, tražio je penal. Verovatno bi se gledao VAR snimak, izgledalo je kao da bi bio penal za PSŽ, ali je Entoni Tejlor podigao ruku i pokazao da se on aktivirao iz ofsajda. Malo sreće za Barsu.

21:27

25' - BARSA JE U NALETU

Barselona je u naletu, napada u Parizu i bliža je golu. U Madridu Atletiko vodi i napada, Emre Džan je dobio žuti karton za goste.

21:21

20' - CENTIMETRI SPASILI BARSU!

Levandovski je posle kornera sjajno šutirao glavom, lopta je išla u gol, Mendeš je izbacio loptu sa gol linije. Centimetri su spasili PSŽ..

21:18

18' - KAKVA ŠANSA ZA PSŽ

Mogao je PSŽ do vođstva, fantastičan prodor Mendeša, došao je do peterca i onda je Kunde sjajno uklizao i uspeo da spreči veliku opasnost.

21:11

12' - ŠANSE SE NASTAVLJAJU

Dosta šansi na oba meča, malo više ih ima Atletiko.

21:07

6' - PRVI GOL!

Pao je prvi gol na mečevima, Atletiko Madrid je prvi postigao pogodak. Velika greška golmana Kobela, ukradena lopta i sjajan gol de Pola - 1:0.

21:05

5' - UMALO BARSELONA DA POVEDE!

PSŽ je napao od prvog minuta, a onda je Barselona imala kontru ,Donaruma je izleteo ,promašio loptu i uz mnogo sreće je sprečen pogodak.

21:02

1' - MEČEVI SU POČELI

Mečevi su počeli, duel u Madridu je krenuo oko minut kasnije u odnosu na meč u Parizu.

20:36

SPEKTAKL U UTORAK VEČE

U duelima Reala i Sitija, odnosno Arsenala i Bajerna viđeno je čak 10 golova u utorak uveče. U Madridu je bilo 3:3, a u Londonu 2:2. Nadamo se da će biti spektakl i u naredna dva četvrtfinalna duela.