Remi Igmana i Posušja: Tim iz Konjica ispustio pobjedu u 90. minutu!

Autor Haris Krhalić

Podjela bodova u Konjicu.

igman posušje Izvor: Promo/HŠK Posušje

Fudbaleri Igmana i Posušja odigrali su meč bez pobjednika. Utakmica 26. kola Premijer lige, odigrana u Konjicu, završea je rezultatom 1:1. Iako je Igman poveo krajem prvog poluvremena i dominirao na terenu većinu dijela meča, gosti iz Posušja su na kraju ipak uspjeli stići do boda.

IGMAN – POSUŠJE 1:1 (1:0)
/Hebibović 39 – Kamenar 90/

Izabranici Edisa Mulalića su bolje otvorili meč, a pritisak Igmana urodio plodom u 39. minutu. Mešinović je ubacio sa desne strane, a Hebibović sa par metara šalje loptu pod prečku.

Pri samom kraju prvog dijela Igman je imao odličnu šansu da dođe do 2:0. Janketić je imao usamljenog Ramića, ali se umjesto dodavanja odlučio na šut koji je Galić zaustavio.

U 53. minutu prilika za Posušje, Kamenar je izveo prekid, Pavković se najbolje snašao pred golom Igmana i šutirao, ali lopta pogađa stativu.

Deset minuta kasnije nova opasnost pred golom gostiju. Nakon kontre Mešinović je uposlio Denkovića, ali njegov udarac ide malo preko gola.

Minut prije isteka vremena, Ahmetović je imao veliku priliku da zapečati sudbinu gostiju, ali nije pogodio.

Samo nekoliko sekundi kasnije, Boban na drugoj strani centrira, a Kamenar pogađa za izjednačenje i konačnih 1:1.

Igman je trenutno na desetoj poziciji sa 27. bodova, odnosno bodom više od pretposljednjeg Željezničara koji će svoj meč protiv Sarajeva igrati večeras. S druge strane, Posušje je daleko od borbe za opstanak te sa 38 bodova zauzima petu poziciju na tabeli.