Sarajevski vječiti rivali remizirali su bez pogodaka u 152. vječitom derbiju.

Željezničar Sarajevo uživo prenos  Izvor: FK Sarajevo/Facebook

U posljednjem ovosezonskom vječitom derbiju, nije bilo pobjednika – ali ni pogodaka!

Mreže su mirovale na Grbavici, ali je zato glavni arbitar Ermin Sivac imao pune ruke posla.

Čak tri crvena kartona je Zeničanin pokazao na ovom meču! Već u 19. minutu je Amer Hiroš morao "na hlađenje" zbog udaranja u lice Edina Julardžije, dok je u finišu prvog dijela "pocrvenio" i Edin Cocalić, koji je faulirao Frensisa Kjeremea kao posljednji igrač odbrane.

Ni Sarajevo ovaj derbi nije završilo kompletno jer je u pauzi između dva poluvremena isključen Slaviša Radović, a na kraju je u junaka meča izrastao čuvar mreže domaće ekipe Vedad Muftić.

U 4-5 navrata, kod udaraca gostiju, bio je veoma dobro postavljen na gol-liniji. Lopta mu je "letjela u ruke", a u prvom od tri minuta nadoknade drugog poluvremena odbranio je udarac Eldara Mehmedovića, "izvukavši loptu ispod prečke" i sačuvavši jedan bod na Grbavici.

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Radinović, Cavnić, Cocalić, Krpić (od 90+3. Bismark), Mekić (od 46. Selimović), Hiroš, Štilić (od 46. Amoa), Karić, Boljević (od 46. Ovčina), Galić. Trener: Bruno Akrapović.

SARAJEVO: Iliev, Buljubašić (od 66. Duljević), Čataković (od 84. Mehmedović), Kjereme (od 46. Hasić), Julardžija (od 56. Oliveira), Beganović, Radović, Soldo, Aničić, Čelik, Mustafić. Trener: Simon Rožman.

22:00

Tabela nakon 26. kola?

Standings provided by Sofascore

21:59

Kraj na Grbavici

Završen je vječiti derbi, Željezničar i Sarajevo su podijelili bodove u derbiju bez pogodaka.

21:58

90+3' - Bismark mijenja Krpića

21:58

90+1' - Muftić spašava domaće!

Sjajna intervencija golmana "Želje"!

Beganović je prošao po desnoj strani, centrirao, Mehmedović je šutirao glavom, a Muftić "izvadio loptu ispod prečke" i izbacio je u korner.

Odmah nakon toga, žuti karton je u domaćem timu dobio Aničić.

21:56

Još tri minuta

Toliko će trajati nadoknada drugog poluvremena.

21:55

90' - "Požutio" je Ovčina

21:55

U toku je 90. minut!

21:53

87' - Žuti karton za Mustafića

21:49

84' - Mijenja Rožman

Mehmedović je u igri umjesto Čatakovića.

21:48

82' - Čataković!

Pokušao je Čataković glavom, stigao je do lopte između defanzivaca Željezničara, ali ponovo to ide u ruke Muftića.

21:46

80' - Soldo!

Ponovo je Sarajevo pokušalo iz daljine, na 20-ak metara od gola se na udarac namjestio Soldo, ali je poslao loptu visoko preko prečke.

21:45

Još deset minuta do kraja

21:42

76' - Željezničar "teško diše" u ovim trenucima

Bordo tim je opasniji u posljednjih nekoliko minuta, igrači Simona Rožmana su u potpunosti preuzeli inicijativu.

21:40

73' - Muftić ponovo siguran

Šutirao je Duljević sa ivice šesnaesterca, ali čuvar mreže "plavih" ponovo se nije dao iznenaditi.

21:37

71' - Oliveira!

Solidan udarac Oliveire, ostaje 0:0!

Centrirao je sa desne strane Beganović, Oliveira je uhvatio volej, ali je Muftić bio dobro postavljen na gol-liniji.

21:35

68' - Gužva pred golom "Želje"!

Centrirao je Hasić sa lijeve strane, Beganović je stigao iza leđa defanzivcima Željezničara, ali nije najbolje reagovao, pa je odbrana domaćih otklonila opasnost.

21:31

66' - Treća izmjena u bordo timu

Buljubašića mijenja Duljević.

21:26

60' - Buljubašić!

Šutirao je Buljubašić iz daljine, a lopta je na putu ka golu zakačila Karića i Cavnića i otišla u korner!

21:21

56' - Nova promjena u Sarajevu

Umjesto Julardžije, na terenu je De Oliveira.

21:20

54' - Lukav pokušaj Amoe

Probao je Amoa iskosa, sa nekih 30-ak metara od gola Sarajeva, da ugrozi Ilieva, ali je poslao loptu preko prečke.

21:19

21:14

47' - Mustafić!

Stigla je na lijevoj strani jedna lopta do Mustafića, koji šutira iskosa, ali neprecizno.

21:11

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Odmah na startu četiri izmjene, od čega tri u domaćem timu.

Izašli su Štilić, Boljević i Mekić, na terenu Selimović, Ovčina i Amoa.

Kod Sarajeva, Hasić je zamijenio Kjeremea.

21:08

Radoviću pokazan crveni karton u tunelu!

Lijevi bek bordo tima je isključen u pauzi između dva poluvremena, pa će Sarajevo u drugo poluvrijeme ući sa desetoricom!

20:52

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta na Grbavici, nije bilo pogodaka.

U nastavku će tim Brune Akrapovića igrati sa samo devet igrača nakon što su isključeni Hiroš i Cocalić.

20:48

45+2 - Novi crveni karton za Željezničar!

Domaći ostaju sa devetoricom u derbiju, sada je isključen i Cocalić!

Krenuo je Kjereme ka golu Muftića, a Cocalić ga je oborio sa dvije ruke kao posljednji igrač odbrane!

Cijelo drugo poluvrijeme će domaći morati da odigraju sa DEVET igrača!

20:46

Igraće se pet minuta nadoknade u prvom poluvremenu

20:45

44' - Ukazuje se pomoć Čatakoviću i Muftiću

Mustafić je uputio jedan šut iz daljine, Muftić je odbranio taj udarac i odbio loptu na koju je natrčao Čataković.

Došlo je do sudara njega i "jedinice" domaćeg tima, ukazivala im se pomoć na terenu, ali su se obojica vrlo brzo pridigla.

20:42

41' - Četvrti žuti karton za Sarajevo

Dobija ga Nidal Čelik, kojem je ovo treći akumulirani žuti karton, pa će zbog toga sa tribina Koševa gledati susret Sarajeva i Borca u narednom kolu.

20:39

38' - Radović!

Dobio je Radović jednu loptu na lijevoj strani, izbjegao ofsajd zamku, potom se na oko 25 metara od gola namjestio na udarac, ali je šutirao direktno u dobro postavljenog Muftića.

20:32

31' - Žutih kartona ne manjka...

Sada se u bilježnici sudije Sivca našao i Štilić. To je već peti žuti karton na utakmici.

20:31

30' - Bez prilika u ovim trenucima

Nakon nekoliko opasnih situacija u prvih 20-ak minuta, igra se uglavnom odvija na sredini terena.

20:29

28' - Revija žutih kartona na Grbavici

Sada je javnu opomenu dobio Frensis Kjereme, koji je prekršajem spriječio jedan kontranapad domaćih.

20:23

22' - Žuti karton za Krpića

20:21

19' - Crveni karton za Hiroša!

Direktan crveni karton je dobio Hiroš!

U jednom duelu, u žaru borbe za loptu, dlanom po licu je udario Julardžiju, a arbitar Sivac mu je pokazao put u svlačionicu.

Odmah potom, "požutio" je Julardžija zbog prekršaja nad Hirošem, ali je u nastavku akcije fudbaler Željezničara napravio "medvjeđu uslugu" svom timu.

20:19

18' - Opet gužva pred domaćim golom!

Nova opasnost pred golom Željezničara!

Julardžija je uputio prizeman centaršut, Muftiću je ispala lopta, a Cocalić je u posljednji čas uklizao ispred Kjeremea i otklonio opasnost.

20:18

17' - Prilika za Sarajevo!

Prva opasna situacija pred golom Muftića!

Soldo je proigrao Mustafića koji je pretrčao Karića, odigrao u sredinu za Kjeremea koji šutira, ali tik pored stative!

20:12

10' - Dobra kombinacija Sarajeva, Kjereme pravi faul

Lijepo su na polovino Željezničara kombinovali Čataković, Mustafić i Kjereme, ali na kraju internacionalac iz Gane nije uspio da stigne do jedne lopte u šesnaestercu domaćih. Istovremeno, napravio je i faul u napadu.

20:08

7' - Velika šansa za Željezničar!

Mogao je "Željo" sada do 1:0!

Hiroš je izveo slobodan udarac, Krpić je nadvisio odbranu bordo tima i šutirao, ali je lopta prohujala pored stative gostujućeg gola!

20:05

4' - Prvi žuti karton na utakmici

Dobio ga je prvotimac Sarajeva Slaviša Radović.

20:01

1' - Počela je utakmica na Grbavici!

19:59

Igrači dvije ekipe izlaze na teren!

Predvođeni kapitenima i sudijom Sivcem, igrači Željezničara i Sarajeva izašli su u ovom trenucima iz tunela Grbavice.