partizan napredak uzivo prenos livestream arena sport superliga rezultat

Mukama Partizana nema kraja! Kiksnuo i u Kruševcu, sada strijepi do kraja sezone!

Partizan je odigrao neriješeno protiv Napretka u gostima (3:3) i nastavlja se njegova dramatična borba za ostanak na drugoj poziciji tabele.

Fudbaleri Partizana odigrali su neriješeno protiv Napretka u Kruševcu. Na stadionu "Mladost" bilo je 3:1 za domaćina, a onda je Partizan uspio da spriječi poraz golovima Alekse Jankovića i Gajasa Zahida u završnici, za konačnih 3:3. S obzirom na to da je TSC istovremeno savladao Radnički 1923 kod kuće 4:3, timu Alberta Nađa sada su ostala dva boda prednosti u odnosu na glavnog rivala u borbi za poziciju "Broj dva", koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Iako je Aleksandar Filipović u 6. minutu doveo Partizan u vođstvo udarcem glavom poslije kornera i iako je tako nagovijestio da se konačno nazire kraj najgorem nizu crno-bijelih u 21. vijeku, to mučenje nije gotovo. Andrija Majdevac izjednačio je na 1:1 udarcem glavom na odličan centaršut Branislava Tomića sa lijeve strane u 19. minutu, a u 26. bilo je 2:1. Dobio je tada dovoljno vremena Nebojša Bastajić da namjesti i svoje tijelo i loptu na oko 15 metara od gola. Šutirao je tako precizno da golman Partizana Aleksandar Jovanović nije imao šanse da "skine" loptu i da spriječi preokret za sedam minuta.

Početkom drugog poluvremena, Partizanov stari "poznanik" Andrija Majdevac ponovo je bio strelac i dao je gol za velikih 3:1 na asistenciju nekadašnjeg veziste Partizana Saše Marjanovića. Na taj način, ipak, meč nije bio riješen, jer su Aleksa Janković i Gajas Zahid u finišu donijeli crno-bijelima bod koji nije spriječio predugačak niz bez pobjede, ali ipak može imati značajnu težinu u foto-finiišu trke za drugo mjesto.

18:01

Ovako sada izgleda tabela!

Standings provided by Sofascore

17:58

Meč je završen, Napredak - Partizan 3:3!

Crno-beli su izborili bod, ali ne i prekid serije mečeva bez pobede, što dodatno komplikuje timu Alberta Nađa borbu za drugo mesto, koje donosi i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona!

• Napredak - Partizan 3:3 (2:1)
  • /Majdevac 19', 51', Bastajić 26' - Filipović 6', Janković 80', Zahid 89'/
17:49

89' GOL! PARTIZAN JE IZJEDNAČIO - 3:3!

Gajas Zahid pogodio je udarcem sa ivice peterca, na asistenciju Sameda Baždara, za izjednačenje na semaforu!

17:45

84' Savić "skida" zicer Severini!

Imao je Partizanov napadač šansu da izjednači, ali nije uspeo!

17:40

80' Gol - Partizan smanjuje na 3:2!

Aleksa Janković šutirao je sa 18 metara i zatresao mrežu Napretka! Opravdava bek poverenje Alberta Nađa i unosi dramu u utakmicu u Kruševcu!

17:34

74' Gajas Zahid šutira "iz prve" - preko gola

Spustio je glavom loptu Nemanja Nikolić loptu u kazneni prostor, a Gajas Zahid je udarcem iz prve prebacio prečku i ostaje 3:1 za Napredak.

17:32

Velika borba u Kruševcu, ali rezultat je i dalje isti

17:20

60' - STATIVA SEVERINE

Imao je Partizan odličnu priliku da smanji rezultat i da se vrati u igru. Severina je pogodio stativu.

17:14

53' - PROMAŠAJI PARTIZANA

Imao je Partizan dve velike šanse u drugom poluvremenu. Prvu pre trećeg gola Napretka, drugu odmah posle, ali ej mreža domaćina ostala netaknuta. Kalulu je bio toliko blizu...

17:12

3:1 ZA NAPREDAK

Napredak je dao i treći gol na meču. Ponovo je pogodio Majdevac. Napredak vodi sa 3:1 u Kruševcu. Težak zadatak čeka crno-bele u nastavku meča. Ima još 40-ak minuta do kraja.

16:46

Gol je bio prazan, ali Napredak se odbranio!

Kaldulu je šutirao dok je golman bio van gol-crte, ali je jedan defanzivac Kruševljana bio na pravom mestu i sprečio je čist gol Beograđana

16:45

42' Posle dugo vremena - preti Napredak

Bibras Natho gađao je sa ivice kaznenog prostora i malo je nedostajalo da zatrese mrežu Kruševljana

16:44

40' Još jedan pokušaj domaćih - Tomić iznad prečke

Loša vest za Partizan iz Bačke Topole

TSC razbija Radnički 1923 i golovima Saše Jovanovića, Ifeta Đakovca i Nemanje Stojića vodi ubedljivih 3:0. Ako ovako ostane, TSC će tri kola pre kraja prići Partizanu na bod zaostatka.

16:28

26' GOL - POTPUNI PREOKRET! NAPREDAK VODI!

Agonija Parizana, Kruševljani su preokrenuli na 2:1, golom Bastajića sa 15 metara! Imao je dovoljno vremena da se namesti, da gađa i da pošalje loptu tamo gde Aleksandar Jovanović nije mogao da je dodirne!

Izvor: TV Arena sport/screenshot

16:21

19' GOL - NAPREDAK IZJEDNAČUJE NA 1:1!

Andrija Majdevac sada pogađa! Gađao je glavom na centaršut sa desne strane i zatresao mrežu Aleksandra Jovanovića!

16:13

12' Ogromna šansa za Napredak!

Saša Marjanović savršeno je centrirao pred gol Partizana, a Andrija Majdevac je promašio gol iz prilike kakvu će teško ponovo imati!

16:09

7' GOL - PARTIZAN VODI, 1:0!

Aleksandar Filipović zatresao je mrežu Kruševljana udarcem glavom posle kornera, na centaršut Nikole Antića u 6. minutu!

16:01

Utakmica počinje!

Pre starta, igrači dva tima okupljeni su na centru terena u znak sećanja na bivšeg igrača Napretka Danila Dončića. On je srpski trener koji je preminuo u 54. godini.

15:40

PARTIZAN U LOŠOJ SERIJI

Partizan je u rezultatskoj krizi, nije pobedio na poslednjih pet mečeva u svim takmičenjima. Poslednji trijumf ostvario je 10. aprila u Kupu protiv Voždovca posle boljeg izvođenja penala. Od tada je dva puta izgubio od Zvezde (po jednom u Superligi i Kupu), pa od TSC-a i Vojvodine u Humskoj u okviru domaćeg šampionata.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

15:30

NEMA SALDANJE

U startnoj postavi Partizana nema Saldanje. Razlog nije odluka Nađa, već suspenzija brazilskog napadača koji je zbog žutih kartona primoran da propusti ovaj meč.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović