real madrid bajern minhen uzivo prenos livestream arena sport liga sampiona polufinale rezultat

Ovo može samo Real Madrid! Idu u finale Lige šampiona, a gubili do 88. minuta: VAR, drama i preokret!

Real je pobijedio Bajern u drugom meču polufinala Lige šampiona.

real madrid bajern minhen uzivo prenos livestream arena sport liga sampiona polufinale rezultat Izvor: Oscar J Barroso/AFP7/Shutterstoc / Shutterstock Editorial / Profimedia

Real Madrid će igrati protiv Borusije Dortmund u finalu Lige šampiona! Djelovalo je da ćemo gledati okršaj dva njemačka kluba u borbi za "ušati pehar", ali je Bajern Minhen na kraju poklekao! Primio je dva gola za tri minuta.

Gubio je tim Karla Anćelotija sve do 88. minuta na "Santijago Bernabeu", izgledalo je da će da ispadnu, a onda delirijum. Prvo je Hoselu iskoristio grešku svemogućeg Manuela Nojera, koji bi bio heroj Bavaraca da nije ispustio loptu. A, samo tri minuta kasnije je Hoselu donio preokret. Gol je prvobitno poništio linijski sudija zbog ofsajda, ali je VAR reagovao i promijenio odluku.

Igralo se čak 15 minuta u nadoknadi, De Liht je zatresao mrežu za izjednačenje, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. To je značilo da će Real u finale i borbu za "ušati pehar" koji su do sada 14 puta podizali. Protiv "milionera" će igrati na "Vembliju" 1. juna.

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

23:01

ZA TITULU SA DORTMUNDOM

Real će igrati protiv Borusije Dortmund za mesto u finalu 1. juna na Vembliju!

23:00

REAL JE U FINALU

Ovo može samo Real Madrid, ide po 15. titulu u Ligi šampiona! Do 88. minuta je gubio, a onda je Hoselu dao dva gola za tri minuta i doneo preokret i prolaz. Igralo se čak 15 minuta u nadoknadi, posle 105 minuta igre je Real prošao!

22:59

PONIŠTEN GOL BAJERNA

Bajern je dao gol u 103. minutu za izjednačenje preko De Lihta, ali je poništen zbog ofsajda!

22:52

96' - JOŠ MALO VREMENA ZA BAJERN!

Bjaern ima sve manje vremena za izjednačenje i produžetke. Real je sve bliži finalu.

22:48

92' - GOL JE PRIZNAT!

Kakav šok! VAR je proverio i poništio odluku linijskog sudije, nije bilo ofsajda, gol je! Pavlović je kasnio u pravljenju ofsajd zamke.

22:47

90' - PONIŠTEN GOL REALA!

Novi gol Reala u sudijskoj nadoknadi, Hoselu je opet pogodio, linijski sudija je podigoa zastavicu, čeka se VAR provera.

22:45

88' - REAL IZJEDNAČIO!

Prva greška Nojera na meču, Vinisijus je šutirao, Nojer nije uspeo da uhvati loptu, ispala mu je, Hoselu je natrčao i smetio je u mrežu, sada je 1:1! Ako ovako ostane, igraće se produžeci!

22:43

87' - PAVLOVIĆ MORA NAPOLJE

Pavlović je imao šansu da reši meč, nije stigao do lopte, a onda je ostao da leži na zemlji. Ima problem sa grčevima. Lekari mu ukazuju pomoć pored terena.

22:38

82' - TUHEL POJAČAO ODBRANU

Tuhel je pojačao odbranu, umesto Sanea uveo je Kima.

22:32

76' - NESTVARAN PROMAŠAJ KEJNA

Musijala je ubacio loptu u prostor, savršeno za Kejna koji je pogodio samo spoljni deo mreže. Mogao je verovatno i da reši meč...

22:29

73' - PONIŠTEN GOL!

Realu je poništen gol. Pre pogotka je Naćo sa obe ruke uhvatio Kimiha u predelu lica i odgurnuo ga. Džošua je to iskoristio, imao i malo teatralan pad. Marčinjak je dobio poziv iz VAR sobe, otišao je da odgleda snimak i pokazao da se gol poništava.

22:27

71' - REAL IZJEDNAČIO, KIMIH OSTAO DA LEŽI

Real je izjednačio u 71. minutu posle autogola Dejvisa, ali je Kimih ostao da leži na zemlji. Čeka se VAR provera!

22:25

69' - VODI BAJERN!

Bajern je poveo, prelep gol Dejvisa, ušao je u kazneni prostor, izbacio Ridigera fintom, Karvahal je zakasnio da uđe u blok, a lopta je završila u daljem uglu i iza leđa Lunjina!

22:23

66' - MUSIJALA, ZAMALO!

Konačno je Bajern pokazao reakciju, dobar napad i sjajan šut Musijale, Lunjin je odlično intervenisao, još nema gola.

22:17

60' - NOJER, MA OVO JE NEMOGUĆE!

Manuel Nojer! To je to. Ništa više nije potrebno reći. Vinisijus je uzeo loptu i "promešao" odbranu Bajerna, našao je dovoljno prostora, šutirao odlično, ali nemački čuvar mreže ne dozvoljava da lopta završi u mreži!

22:15

59' - PONOVO NOJER!

Real je u naletu, Rodrigo je izveo slobodan udarac, šutirao je jako i precizno, a Nojer je još bolje intervenisao i poslao loptu u korner posle kog nije bilo opasnosti.

22:12

56' - MILIMETRI!

Vinisijus je napravio pometnju, pronašao je prostor i poslao loptu u peterac, tamo je Rodrigo uspeo da je skrene i uputi ka golu, ali je otišla pored stative. Milimetri su delili Real od vođstva.

22:10

54' - KEJN!

Kejn je još jednom pokazao šta sve ume. Iskoristio je lošu intervencij uodbrane, Mendija izbacio, šutirao je u bliži ugao, Lunjin je bio spreman. Pao je potom i tražio penal, sudija Marčinjak mu je signalizirao da ustane i da neće pokazati na "kreč".

22:09

53' - MAJSTORIJA VINISIJUSA

Majstorija Vinisijusa, sjajan potez, izbacio je Kimiha, dobro šutirao , ali je izblokiran.

22:04

47' - DRUGO POLUVREME I DEJVIS

Počelo je drugo poluvreme, prvu šansu imao je Bajern, Dejvis je šutirao, Krvahal je uklizao, a lopta je završila tik iznad prečke, sreća za Madriđane.

21:46

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, nema golova u Madirdu - 0:0.

21:40

39' - OPET NOJER!

Ponov oje Nojer junak, Vinisijus je uputio centaršut, Rodrigo nije stigao da dotakne loptu, a Nojer je bio spreman i na to i sjajno intervenisao!

21:28

28' - STATIVA KEJNA!

Mogao je Bajern da povede u 28. minutu, Kejn je našao prostor, namestio se, šutirao iz voleja, pogodio je stativu!

21:21

21' - VIŠE OPREZA

Posle šansi za Real dosta opreza sa obe strane.

21:14

12' - KAKAV JE MAJSTOR NOJER!

Manuel Nojer, nestvarno! Vinisijus je pogodio stativu, a na odbijenu loptu reagovao je Rodrigo, Manuel je to odbrnaio, a onda je odbranio i šut Karvahala i to sa zemlje!

21:09

8' - GREŠKA GNABRIJA

Imao je Gnabri loptu u kaznenom prostoru, pokušao je da nađe Kejna i pogrešio, Tuhel se odmah uhvatio za glavu, svestan da je to bila velika šansa za njegov tim.

21:06

6' - ŠANSE NA OBE STRANE

Šanse na obe strane terena, ali nema još ozbiljnih prilika. Belignem je pao u kaznenom prostoru, ali sudija ni ne razmišlja o penalu.

21:01

1' - POČELO JE

Krenulo je i drugo polufinale Lige šampiona.

20:40

MEČ USKORO POČINJE

Meč u Madridu počinje u 21 čas.

20:20

POVERENJE ZA LUNJINA I PAVLOVIĆA

Kada pogledamo sastave timova primećuju se dva detalja. Prvi je da je Anćeloti ukazao poverenje Lunjinu i na ovom meču, iako je Kurtoa oporavljen i spreman za meč, branio je protiv Kadiza u Primeri. Sa druge strane Tuhel je ukazao poverenje Aleksandru Pavloviću i on je u startnoj postavi, a ne Gorecka koji je bio tu u prethodnom duelu ova dva tima u Minhenu.

Izvor: Profimedia/IMAGO

20:15

SASTAVI TIMOVA

REAL MADRID: Lunjin - Karvahal, Ridiger, Naćo, Mendi - Valverde, Kros, Čuameni - Belingem - Rodrigo, Vinisijus

BAJERN MINHEN: Nojer - Kimih, De Liht, Dajer, Mazraui - Lajmer, Pavlović - Sane, Musijala, Gnabri - Kejn

20:08

DORTMUND ČEKA RIVALA

Borusija Dortmund čeka protivnika u finalu Lige šampiona. U dvomeču je nemački tim bio bolji od PSŽ-a.