Fener živ u borbi za titulu! Trijumf u derbiju poslije haosa i sa igračem manje - sve staje u posljednjih 90 minuta!

Ex-yu kolonija u Fenerbahčeu oživjela je nadu da na kraju sezone može da osvoji titulu. Fenerbahče ipak ne zavisi sam od sebe...

Fenerbahče pobijedio Galatasaraj  Izvor: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Posljednje kolo daće odgovor na pitanje ko će biti šampion Turske!

Prvoplasirani Galatasaraj je imao priliku da sve riješi "onako kako je najslađe", pred domaćom publikom u duelu protiv drugoplasiranog Fenerbahčea, koji je pred ovaj meč kasnio šest bodova.

Na kraju su istanbulski žuto-crni gostujućim trijumfom smanjili tu razliku i vratili se u trku za trofej, ali ne zavise sami od sebe!

Galata ima 99 bodova, ali i lošiji omjer u međusobnim duelima sa Fenerom (0:0, 0:1), pa im je za definitivnu ovjeru titule sada potreban bar remi na gostujućem terenu sa Konjasporom kako bi bez obzira na ishod domaćeg duela Fenerbahčea sa Istanbulsporom odbranili prošlosezonsku titulu.

Nadu Tadiću, Džeki, Livakoviću i ostalima da na kraju sezone ipak mogu da osvoje titulu, prvu nakon deset godina, vratio je Čaglar Sojunču pogotkom u 71. minutu. I prije, ali i poslije tog pogotka, bilo je mnogo varnica na terenu, pa je tako Fenerbahče već u 21. minutu ostao sa desetoricom jer je već do tad dva žuta kartona zaradio Aleksander Điku.

Bez incidenata nije moglo i u najavi utakmice - tokom zagrijavanja je prvotimac gostiju Mert Hakan Jandaš prišao domaćim navijačima i pokazao im grb svog kluba, što je izazvalo kako njihov, tako i revolt igrača Galatasaraja, koji su sa njim krenuli u obračun.

Došlo je do naguravanja, ali se situacija ubrzo smirila.

Pogledajte:

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!