EURO 2024 Slovenija Danska uživo prenos livestream

Srbija je ovo htjela da vidi! Slovenija i Danska odigrali neriješeno - evo šta to znači za Piksijeve "orlove"!

Danci poveli, Slovenci izjednačili i tako smo vidjeli prvi remi na Evropskom prvenstvu. Kao poručen za reprezentaciju Srbije!

EURO 2024 Slovenija Danska uživo prenos livestream Izvor: RONALD WITTEK/EPA
19:55

KRAJ UTAKMICE, SLOVENIJA - DANSKA 1:1!

Veoma dobar rezultat po reprezentaciju Srbije! Danci su poveli golom Kristijana Eriksena u prvom delu meča, Slovenci su izjednačili u nastavku udarcem Erika Janže i tako je odigran prvi meč bez pobednika na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj!

Sve ostaje otvoreno u grupi Srbije, dok se pažnja sada seli ka Gelzenkirhenu, gde od 21 čas igraju Srbija - Engleska!

Izvor: ANNA SZILAGYI/EPA

19:34

77' GOOL - SLOVENIJA IZJEDNAČUJE NA 1:1!

Erik Janža dao je gol za 1:1 posle kornera, udarcem sa oko 18 metara! Namestio je gomilu šansi saigračima i morao je da uzme stvar u svoje ruke i da donese Sloveniji izjednačenje pred završnicu!

19:33

76' STATIVA!

Benjamin Šeško trese stativu danskog gola! Ni Danci u ovim trenucima ne znaju kako i dalje čuvaju "nulu" na semaforu.

19:32

Koliko šansi je potrebno SlovenijI?

Erik Janža savršeno0 je centrirao u 75. minutu, ali Andraž Šporar ni ovu situaciju nije pretvorio u gol!

Izvor: RONALD WITTEK/EPA

19:24

67' Slovenci će žaliti za ovim!

Andraž Šporar centrirao je sa leve strane, odlčino pogodio Adama Čerina u kaznenom prostoru, a on je glavom promašio gol. Bila je ovo još jedna velika prilika za Slovence, koji će imati za čim da žale!

19:21

65' Jan Oblak spasava Sloveniju!

Hojlund je imao ogromnu šansu na centaršut sa leve strane, a golman Atletiko Madrida je krajnjim naporom sačuvao mrežu Slovenaca!

19:11

55' Slovenci su imali mnogo sreće!

Slovenac Jaka Bijol sada je bio opasan po svoj gol! Srećom po njega i po njegov tim, poslao je loptu u korner.

19:09

52' Opet velika šansa za Sloveniju!

Petar Stojanović je glavom poslao loptu u peterac, tamo je pokušao da je stigne Jaka Bijol i nije uspeo. Malo, malo je nedostajalo timu Matjaža Keka da izjednači.

19:08

50' Slovenci traže penal, da li je Vestergard igrao rukom?

Lopta je odskočila o zemlju, danski defanzivac je izbio, a da li ga je pogodila u ruku? Usporeni snimak pokazao je da nije i da je odbio telom.

18:48

POLUVREME - 0:1!

Na prethodnom Evropskom prvenstvu jedva je preživeo nakon što je kolabirao na terenu, a na ovom bi mogao da bude apsolutni heroj Danske. Kristijan Eriksen strelac je jedinog gola u prvom delu meča.

18:44

44. minut - Eriksen!

Velika šansa za strelca jedinog gola u dosadašnjem toku meča, ali ovog puta Kristijan Eriksen nije tako dobro šutirao. Lopta je otišla preko gola.

18:28

28. minut - Mlakar!

Centaršut Danske umalo da donese autogol i dupliranje prednosti. Šeško je pokušao da otkloni opasnost i pogodio je Mlakara, a na sreću Slovenaca lopta je otišla pored gola.

18:18

17. minut - GOL, Eriksen!

Majstorija jednog od najboljih igrača u istoriji danskog fudbala. Vezni fudbaler Danske maestralno se kretao, u maniru klasičnog napadača osetio je prostor i ubacio se iza leđa Jonasa Vinda koji ga je petom uposlio na sedam-osam metara od gola. Nije bilo lako, ali je Kristijan Eriksen šutirao i pogodio za prednost svog tima!

18:07

Prva prilika - za Dansku!

Defanzivac Janik Vestergard našao se u kaznenom prostoru Slovenije, pokušao da se izbori za poziciju i za dobar ugao pre šuta, ali su ga igrači Slovenije obuzdali i zaustavili

17:54

Danci su odabrali svojih 11 - Kristijan Eriksen izvodi ovaj tim kao lider!

17:54

Ovo je sastav Slovenije, na čelu sa Janom Oblakom

17:53

Dobro došli u tekstualni prenos!

Utakmica Slovenija - Danska otvoriće takmičenje u grupi u kojoj se nalazi Srbija!