EURO 2024 Belgija Slovačka uživo prenos livestream

NOVI ŠOK NA EVROPSKOM PRVENSTVU! Belgija izgubila, VAR poništio dva gola Lukakua!

Najveće iznenađenje od početka turnira u Njemačkoj.

EURO 2024 Belgija Slovačka uživo prenos livestream Izvor: Vincent Kalut / imago sportfotodienst / Profimedia

Utakmice na Evropskom prvenstvu ređaju se kao na traci, a prve dvije odigrane četvrtog dana, obje u grupi E, donijele su dva iznenađenja. Poslije pobjede Rumunije protiv Ukrajine (3:0) i Slovačka je napravila senzaciju i pobijedila Belgiju - 1:0. Dakle, poslije prvog kola Rumuni i Slovaci imaju po tri boda u ovoj grupi.

Meč u Frankfurtu obilježio je Romelu Lukaku. Promašio je tri velike šanse, tri zicera, a dao je dva gola i oba je poništio VAR. Prvi zbog ofsajda, a drugi zbog toga što je Openda, koji mu je asistirao, igrao rukom prije toga. Dan koji će što prije belgijski napadač pokušati da zaboravi.

Gol je postignut u 7. minutu i to poslije velike greške Dokua, fudbalera Mančester sitija. On je poklonio loptu rivalu i kaznenom prostoru poslije čega je pao gol.

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

19:57

KRAJ

Gotovo je, Slovačka je pobedila Belgiju sa 1:0.

19:54

94' - SVE MANJE VREMENA

Belgija ima sve manje vremena za izjednačujući gol.

19:50

90' - JOŠ SEDAM MINUTA!

Stigla je potvrda od strane četvrtog sudije, meč je produžen za čak sedam minuta.

19:48

88' - VAR PROVERAVA, PONIŠTEN GOL

VAR je ipak proveravao gol Lukakua, razlog za to je Openda, asistent za gol Lukakua. Njega je lopta pogodila u ruku, iz VAR sobe su pozvali glavnog sudiju da pogleda snimak, on je to učinio i poništio i njegov drugi gol!

19:45

86' - LUKAKU KONAČNO POGODIO!

Lukaku je konačno pogdoio, ovog ptua se VAR nije oglasio, od 86. minuta je nerešeno - 1:1!

19:42

83' - SLOVAČKA ČUVA PREDNOST

Slovačka i dalje čuva prednost. Lukebakio i Openda ušli su u igru umesto Dokua i Karaska, Belgijanci idu u napad svim silama.

19:36

77' - TILEMANS ODMAH "POŽUTEO"

Tilemans je ušao u igru umesto Trosara i odmah je dobio žuti karton zbog oštrog starta kojim je presekao kontru. Posle toga su Slovaci imali korner. Sada su oni uzeli loptu.

19:35

75' - SLOVACI USPORILI TEMPO

Napadaju Belgijanci i dalje, traže gol, ali ne uspevaju da dođu do njega. Slovaci su usporili ritam igre, baš ono što su želeli i trude se d asačuvaju prednost.

19:22

62' - NEMA GOLA

Mogao je Bakajoko da izjednači, ali nestvarna intervencija sa gol linije. I dalje Slovaci vode sa 1:0!

Izvor: Spada/LaPresse / Shutterstock Editorial / Profimedia

19:16

56' - LUKAKU KONAČNO, PA VAR!

Lukaku je prvo promašio, a onda je u narednom minutu uspeo da zatrese mrežu. Krenulo je veliko slavlje, radovali su se izjednačenju, a onda je stigla VAR provera. Ofsajd, gol je poništen!

19:07

48' - PRETI SLOVAČKA

Zapretila je Slovačka na početku drugog poluvremena, Haraslin je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je završila pored gola.

19:05

46' - MEČ JE NASTAVLJEN

Počelo je drugo poluvreme.

19:00

ŠTA JE SA LUKAKUOM?

Belgija stvara šanse, Lukaku ih promašuje... Prema podacima koji su se pojavili tokom meča belgijski napadač promašio je šest velikih šansi za postizanje gola u poslednjih 99 minuta igranja za nacionalni tim.

18:48

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Slovačka vodi protiv Belgije sa 1:0 posle prvih 45 minuta igre.

18:43

42' - DVE VELIKE ŠANSE

Kakve dve velike šanse pred golovima... Prvo je Slovačka imala priliku da duplira prednost, golman je fenomenalno reagovao, a onda je Lukaku izašao sam pred golmanom i nije čak ni šutnuo...

18:39

38' - KORNER ZA SLOVAČKU

Imala je Slovačka korner i šansu da još jednom šokira Belgijance, ali je loše izveden.

18:30

30' - NEMA PRILIKA

Traži Belgija gol, napada, ima loptu u posedu, ali ne stvara ozbiljne šanse pred golom Slovačke. Odlično se brane Slovaci i ne dozvoljavaju rivalu da im opasno pripreti.

18:22

21' - TROSAR PROMAŠIO PRAZAN GOL!

Velika greška golmana Dubravke, dodao je loptu na ivici kaznenog prostora pravo do Trosara, on se nameštao, gol je bio potpuno prazan, ali je sa oko 20 metara poslao loptu daleko preko prečke.

18:14

14' - BELGIJANCI U NAPADU

Belgijanci nastavljaju sa napadima i pokušavaju što pre da izjednače rezultat.

18:08

7' - GOL!

Neverovatna glupost Dokua, fudbaler Mančester sitija poklonio je loptu rivalu u kaznenom prostoru i to je surovo kažnjeno. Slovačka vodi posle gola Šranca - 1:0!

18:04

4' - LUKAKU PROMAŠIO ZICER

Neverovatna promašaj Lukakua, mogao je u trećem minutu da donese prednost Belgiji, promašio je zicer, šutirao je iz peterca pravo u golmana...