portugal ceska uzivo prenos euro 2024 tv arena sport bht1 rts1 livestream

Ludnica na EURO 2024, Portugal do pobjede u '92! Čeh poklonio tri boda Kristijanu Ronaldu u noći za pamćenje

Portugal dramatično pobijedio Češku, golom u sudijskoj nadoknadi!

portugal ceska uzivo prenos euro 2024 tv arena sport bht1 rts1 livestream Izvor: Matt West / Shutterstock Editorial / Profimedia

23:04

Kristijano Ronaldo je večeras ispisao istoriju...

Nastupio je na šestom Evropskom prvenstvu u karijeri, prvi put je nastupio još 2004.

22:53

Gotovo je, Portugal je pobedio Češku 2:1!

Autogolom češkog defanzivca Robina Hranača u 70. minutu i golom Fransiska Konseisaa u 92. minutu, posle velike greške Hranača u petercu, Portugalci su dramatično pobedili i osvojili tri boda na startu Evropskog prvenstva!

Česi su poveli pola sata pre kraja meča golom Lukaša Provoda, ali nisu uspeli da sačuvaju ni vođstvo, ni bod. Defanzivno orijentisani igrači selektora Ivana Hašeka nisu izdržali i na kraju je "džoker" Roberta Martineza odlučio meč.

22:52

Češki tragičar - Robin Hranač!

22:51

SADA JE GOL, PORTUGAL VODI 2:1!

Konseisao je u 92. minutu postavio rezultat 2:1 za Portugal! Nakon prodora Neta po levoj strani, Fransisko Konseisao kaznio je još jednu veliku grešku češkog tragičara Robina Hranča, koji je u 69. minutu postigao autogol za izjednačenje 1:1.

22:45

GOOL - RONALDO U STATIVU, ŽOTA U GOL!

Portugal je poveo 2:1 u 87. minutu! Kristijano Ronaldo je udarcem glavom pogodio stativu, a Diogo Žota je bio na pravom mestu u petercu i sproveo je loptu u mrežu! Kakvo slavlje Portugalaca na četiri minuta do kraja utakmice!

22:39

Velika šansa za Češku!

Tomaš Souček gađao je sa ivice kaznenog prostora i lopta je otišla pored leve stative gola Portugala! Malo, malo je nedostajalo da Češka opet stekne prednost. Sjajan meč je odigrao češki kapiten.

22:28

70' Portugalci se odmah vraćaju u život!

Češki fudbaler Robin Hranač postigao je autogol u pokušaju da spreči Kristijana Ronalda da dođe do lopte! Stao je ispred svog golmana i postavio nogu tamo gde ju je Nuno Mendes poslao glavom.

22:25

POTPUNI ŠOK - ČEŠKA VODI PROTIV PORTUGALA!

Lukaš Provod, igrač Slavije iz Praga, napravio je potpuni šok na utakmici na kojoj je Portugal donedavno imao apsolutnu dominaciju! Postigao je gol za senzacionalnih 1:0 u 62. minutu!

21:32

Ronaldo nije iskoristio veliku šansu!

Bruno mu je poslao savršenu loptu, Kristijano je istrčao pred golmana i nije uspeo da ga savlada! Milimetri su odlučivali

21:26

26' Leau je falilo nekoliko centimetara!

Bruno Fernandeš je sa desne strane poslao oštru loptu u kazneni prostor, ali je Rafael Leao bio "kratak". Bio je ovo ekspresan napad tima Roberta Martineza

21:23

Traju napadi Portugala, još je 0:0

U prvih 20 minuta Portugalci su potpuno dominirali terenom, nizali svoje napade, ali nije bilo gola. Česi praktično nisu dodirnuli loptu u dosadašnjem toku meča.

21:09

8' Prvi pokušaj Ronalda!

Rafael Leao protrčao je po levoj strani, gađao Kristijana u kaznenom prostoru, ali je lopta "propala" u poslednjem trenutku i naterala Kristijana da se neobično izvije - i da promaši.

21:05

Jedan jedini - Kristijano Ronaldo

Portugalski superstar jedini je fudbaler koji je nastupao na pet prvenstava sveta i na šest evropskih prvenstava. Od 2004. godine i debija na Evropskom prvenstvu u svojoj zemlji, kada je imao 19 godina, nije propustio nijedan veliki turnir. Ovo su jedini igrači koji mogu da prate njegovih 11 nastupa na najvećim turnirima: