EURO 2024 Njemačka Mađarska uživo prenos

Njemačka prvi tim u nokaut fazi Evropskog prvenstva!

Rutinska pobjeda nad Mađarskom donijela Nijemcima još tri boda, a protiv Švajcarske će igrati za prvo mjesto u grupi.

EURO 2024 Njemačka Mađarska uživo prenos Izvor: Silas Schueller/DeFodi Images / imago stock&people / Profimedia

Njemačka je prva selekcija koja je obezbijedila plasman u nokaut fazu Evropskog prvenstva. Domaćin turnira je nakon Škotske savladao i Mađarsku, pa sada sa šest bodova ne mora da brine pred posljednje kolo - u toj rundi će protiv Švajcarske odlučivati samo o prvoj poziciji u grupi A.

Do pobjede nad Mađarskom Nijemci su stigli golovima Džamala Musijale u prvom i kapitena Ilkaja Gundogana u drugom dijelu meča. Na drugoj strani terena poništen je jedan gol Mađarima zbog očiglednog ofsajda, nakon dva poraza i gol-razlike 0:4 naše sjeverne komšije imaju samo teoretske šanse da se domognu nokaut faze. U posljednjem kolu biće im potrebna ubjedljiva pobjeda protiv Škotske.

19:53

KRAJ - 2:0!

Reprezentacija Njemačke savladala je Mađarsku i obezbijedila plasman u osminu finala Evropskog prvenstva čiji je domaćin.

19:49

90. minut - Nema penala!

Pao je jedan od amđarskih fudbalera u kaznenom prostoru, nakon što njegov saigrač nije uspio da pošalje loptu u praznu mrežu, ali sudija Makeli nije ni pomislio na penal.

19:27

67. minut - GOL, Gundogan!

Nijemci idu ka pobjedi, a samim tim i ka nokaut fazi Evropskog prvenstva! Ilkaj Gundogan zatresao je mrežu Mađarske, duplirao prednost Nijemaca i praktično riješio pitanje pobjednika.

19:19

60. minut - Varga!

Usamljeni napadač Mađarske čitav meč je čekao ovakvu priliku, da mu neko od saigrača pošalje loptu na glavu, a da on zatim ugrozi Manuela Nojera. Ispunio se samo jedan dio tog plana, za ovaj drugi će Mađari morati više da se potrude.

19:06

46. minut - Nastavljamo!

Pratimo drugi dio susreta između Njemačke i Mađarske.

18:47

45+2. minut - Ofsajd!

Zatresli su mrežu Mađari, ali nisu stigli do izjednačenja. Ofsajd je, pa se pogodak opravdano poništava.

18:43

43. minut - Potpuna inicijativa!

Iako danas nije lepršavo kao u prvom kolu, Nijemci su u posljednjim minutima prvog dijela igre zagospodarili terenom.

18:27

26. minut - Nojer!

Poslao je Dominik Soboslaj projektil iz slobodnog udarca, ali je iskusni Manuel Nojer uspio da odbrani taj šut, a kod drugog pokušaja čini se da je imao i malu pomoć okvira gola. Pokušali su Mađari i u nastavku akcije, ali nisu izjednačili.

18:24

24. minut - Važi!

Gol ostaje na snazi, Njemačka je stigla do prednosti protiv Mađara!

18:23

22. minut - GOL, Musijala!

Njemačka stiže do prednosti preko Musijale, ali hajde da sačekamo VAR. Vjerovatno će se oglasiti nakon gledanja snimka, jer je moguće da je Ilkaj Gundogan napravio prekršaj u napadu.

18:15

15. minut - Dobar meč!

Prijete naizmjenično Nemačka i Mađarska, a mi gledamo utakmicu u sasvim dobrom tempu. Biće i ovdje golova, to je gotovo pa očigledno.

18:07

6. minut - Bola!

Dva puta je Soboslaj centrirao sa leve strane, ali ti pokušaji nisu dali rezultat. Lopta se nakon drugog centaršuta odbila ka Boli, koji je oprobao udarac i pokušao da ugrozi Manuela Nojera.

18:00

1. minut - Počinjemo!

Nijemci idu po nokaut fazu, Mađari da ne ispadnu sa turnira!

17:10

SASTAVI!

Nemačka: Nojer - Kimih, Ridiger, Ta, Mitelštet - Andrih, Kros - Musijala, Gundogan, Virc - Haverc

Mađarska: Gulaši - Fiola, Orban, Dardai - Bola, Nađ, Šafer, Kerkez - Salaj, Soboslaj - Varga

17:00

Dobar dan!

Gledali smo remi Hrvatske i Albanije, gledaćemo i kako domaćin turnira pokušava da obezbijedi drugu fazu turnira već poslije dva meča. Nijemci će igrati protiv Mađara u malom srednjeevropskom derbiju, a taj meč mogao bi da odredi sudbinu oba tima.