Turska Portugal EURO 2024 prenos uživo livestream

Ronaldo uradio što niko nije očekivao! Portugal gazi, a Kristijano poklanja golove!

Portugalci su obezbijedili prvo mjesto u grupi.

Turska Portugal EURO 2024 prenos uživo livestream Izvor: David Klein / imago sportfotodienst / Profimedia

Reprezentacija Portugala obezbijedila je prvo mjesto u Grupi F Evropskog prvenstva u Njemačkoj pošto je u meču drugog kola savladala Tursku rezultatom 3:0.

Nakon teško izvojevane pobjede i preokreta protiv Češke u subotu u Dortmundu su Portugalci mnogo lakše došli do pobjede, a pomogao im je čak i protivnik nevijerovatnim autogolom Sameta Akajdina u 28. minutu. Tada je bilo već 2:0 za Portugalce pošto ih je prethodno Bernardo Silva doveo u vođstvo.

Na ovom meču vidjeli smo scene kakve se često viđaju, utrčavanje navijača koji su htjeli da se fotografišu sa Kristijanom Ronaldom, ali vidjeli smo i ono što se ne viđa često.

Kristijano Ronaldo u 56. minutu nakon odlične akcije našao se pred golmanom Turske, ali umjesto da sam završi proslijedio je loptu do Bruna Fernandeša i tako mu "poklonio" pogodak, što nije toliko svojstveno kapitenu portugalske reprezentacije.

19:54

KRAJ - 0:3!

Ubedljiv trijumf Portugalaca u drugom kolu grupne faze, pa su sada sigurno prvoplasirani tim. Poslednji meč neće im imati preveliki značaj.

19:45

87. minut - Nismo mnogo videli od Turaka!

Iako su u drugom delu meča morali da napadnu i da nadoknade zaostatak iz prvog dela, fudbaleri Turske stvarno nisu mnogo prikazali. Samo jedan šut ka golu rivala, za skoro 45 minuta.

19:24

66. minut - Ronaldo!

Odlično je prošao po boku Bernardo Silva, pogodio je Kristijana ronalda na drugoj stativi, ali najbolji fudbaler u istoriji Portugala nije uspeo da zatrese mrežu glavom. Loše je zahvatio loptu i ona nije ni otišla ka golu.

19:14

56. minut - GOL, Bruno!

Ovakav potez verovatno nikada nismo videli od Kristijana Ronalda. Potpuno je ispala odbrana Turske, a on se našao u kaznenom prostoru sa loptom u nogama. Ispred sebe je imao samo golmana, ali nije probao da ga savlada - poslao je pas po zemlji na drugu stativu i omogućio Brunu Fernandešu da pošalje loptu u prazan gol. Kapitenski.

Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

19:03

46. minut - Nastavljamo!

Još 45 minuta fudbala na meču Turske i Portugala, u drugom kolu grupne faze Evropskog prvenstva.

18:43

42. minut - Karton za Akajdina!

Nastavlja se loš meč turskog defanzivca. Činilo se da je prvi stigao do lopte i "čisto" uzeo loptu, ali...glavni arbitar meča pokazao mu je žuti karton.

Izvor: GEORGI LICOVSKI/EPA

18:30

29. minut - AUTOGOL!

Velika greška turskih fudbalera, koji su ovim potezom možda i izgubili meč protiv Portugala. Defanzivac Samet Akajdin vratio je loptu ka golmanu, koji nije bio na svom mestu, a zatim za loptom nisu mogli da stignu ni čuvar mreže ni drugi defanzivac Turske.

18:22

22. minut - GOL, Silva!

Loše su intervenisali turski fudbaleri pred svojim golom, a Bernardo Silva ostao je sam na drugoj stativi. Nije mu bilo teško da se namesti i uputi udarac koji je završio u golu.

Izvor: Christopher Neundorf/EPA

18:21

20. minut - Inicijativa Portugala!

Bez obzira da li imaju loptu ili ne, fudbaleri Portugala stoje veoma visoko i pritiskaju Turke. Za sada to ne daje očekivane rezultate.

18:01

1. minut - Počinjemo!

Turska i Portugal se bore za prvo mesto u grupi!

17:30

Gruzija - Češka!

U prvom današnjem terminu gledali smo meč koji je daleko više zanimao Srbiju - Gruzija i Češka su podelile bodove, a upravo to je ishod koji nam je najviše bio potreban.

17:15

SASTAVI!

Turska: Bajindir - Čelik, Akajdin, Bardakdži, Kadioglu - Ajhan, Čalhanoglu - Akturkoglu, Kokču, Akgun - Jilmaz

Gruzija: Diogo Košta - Kanselo, Pepe, Dijaš, Mendeš - Paljinja, Vitinja - Silva, Fernandeš, Leao - Ronaldo

17:00

Dobar dan!

Druga utakmica dana na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj je okršaj timova koji već imaju po tri boda, Portugala i Turske.