Murinjo imao šta da vidi: Džeko i Tadić pogodili protiv Strazbura (VIDEO)

Džeko i Tadić pokazali Murinjo da na njih može ozbiljno da računa.

Dušan Tadić i Edin Džeko strijelci protiv Strazbura Izvor: Twitter/bbosports/1907F_B1907_

Srpski internacionalac Dušan Tadić zablistao je u prvoj utakmici za Fenerbahče pod vođstvom Žozea Murinja. On je u pripremnoj utakmici protiv Strazbura (4:0) postigao drugi gol svog tima, udarcem sa distance u 33. minutu. Poslije driblinga je izgradio sebi poziciju van kaznenog prostora, poslao loptu ka golu i ona nije zakačila nikoga do ulaska u mrežu. Saigrači su mu čestitali, a Žoze Murinjo je vidio da će mnogo dobiti od svoje "desetke" ove sezone. Pogledajte taj gol:

Dušan Tadić imao je kratak odmor do ove nedjelje, kada se priključio Feneru i novom šefu stručnog štaba. On je u junu nastupio na Evropskom prvenstvu, na kojem nije pogodio, a poslije turnira je postalo izvjesno da je završio svoju karijeru u reprezentaciji Srbije.

Tadić se i tokom turnira javno suprotstavio odluci selektora Stojkovića da ga u utakmici protiv Engleske stavi među rezerve, a isto je uradio i nakon remija protiv Danske i eliminacije "orlova". Zbog toga se nameće logičan zaključak, dodatno pojačan zvaničnim ostankom selektora Dragana Stojkovića, da je Tadić poslije 16 godina završio karijeru u dresu reprezentacije Srbije.

Ono što jeste sigurno je da će od ovog ljeta od na terenu dirigovati igrom ekipe Žozea Murinja, pred kojom su za tačno 10 dana kvalifikacije za Ligu šampiona i početak dvomeča protiv Lugana.

Odlična pogodak postigao je i kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko koji je u 45. minutu matirao golmana gostiju.

Pogledajte i ovaj pogodak:

Inače bio je to treći pogodak za "dijamanta" na pripremama, a prethodno je pogađao protiv Petrolula i Admire.