crvena zvezda jedinstvo ub uzivo prenos arenasport superliga Srbije

Zvezda pregazila novajliju u Superligi Srbije! Bruno Duarte pogodio iz prvog kontakta!

Crvena zvezda je pregazila Jedinstvo (4:0).

crvena zvezda jedinstvo ub uzivo prenos arenasport superliga Srbije Izvor: MN PRESS

Golovima Šerifa Endiaja u prvom, odnosno Aleksandra Kataija i Bruna Duarte u nastavku meča, aktuelni šampion Srbije rutinski je stigao do pobjede protiv debitanta u elitnom rangu. Pitanje pobjednika nije se postavljalo jer je Zvezda od prvog minuta susreta preuzela terensku inicijativu i preko Luke Ilića počela da stvara šanse.

Dobru partiju imao je Partizanov golman Vukašin Jovanović koji sa samo 16 godina brani za ekipu Jedinstva sa Uba u elitnom rangu srpskog fudbala. Nekoliko odličnih odbrana upisao je na svoj konto mladi čuvar mreže, ali je Zvezda bila prejaka za njega i tim u kojem brani - crveno-bijeli su stvorili toliki broj šansi da je trijumf mogao da bude i ubjedljiviji.

22:00

Četvrti gol!

Konačan rezultat postavio je novajlija Brunio Duarte, iz prvog kontakta sa loptom.

22:00

Treći gol!

Pogledajte kako je pogodio Aleksandar Katai, početkom drugog dijela.

21:53

KRAJ MEČA - 4:0!

Fudbaleri Crvene zvezde ubjedljivo su savladali Jedinstvo sa Uba na početku nove sezone!

21:51

86. minut - Posljednja izmjena!

Umjesto Pereza na terenu je još jedan mladi fudbaler, Uroš Stevančević bilježi svoj debi na sceni u Superligi Srbije.

21:46

80. minut - Nove izmjene!

Jegor Prucev dobija priliku umjesto Hvanga, pa je Vladan Milojević završio sa promjenama na večerašnjem meču. U redovima Jedinstva umjesto Golubovića će igrati Bošković, dok Dimitrića mijenja Runjajić.

21:31

69. minut - GOL, Duarte!

Prvi kontakt sa loptom u dresu Crvene zvezde i to je pogodak za napadača Bruna Duartea. Nakon pokušaja Hvanga i odbrane Jovanovića na odbijenu loptu natrčao je posljednji fudbaler koji je pojačao crveno-bijele, a njegov snažan udarac donosi Zvezdi 4:0!

21:30

68. minut - Izmjene!

Tri promjene pravi Vladan Milojević, a umjesto Kataija, Pume i Šerifa na terenu su Gelor Kanga, Lazar Jovanović i Bruno Duarte.

21:28

58. minut - Izmjene

Umjesto Stojanovića i Milanovića na terenu su Strahinja Rakić i Amirbek Saidov iz Uzbekistana. Jeidnstvo trenutno na terenu ima šestoricu mladih fudbalera. Zapravo, igraju Jovanović (16), Fereira (19), Rakić (18), Miladinović (22), Perez (18) i Saidov (18).

21:17

53. minut - GOL, Katai!

Reprezentativac Južne Koreje poslao loptu u prostor, a Katai nakon izbacivanja iz igre protivnika sa 15 metara uspio da savlada golmana Jedinstva. Crveno-bijeli vode 3:0 na početku drugog dijela meča.

21:10

46. minut - Nastavljamo!

Pratimo drugi dio meča između Crvene zvezde i Jedinstva sa Uba. Trener domaćeg tima napravio je samo jednu promjenu na poluvremenu, a umjesto Luke Ilića na terenu je Jovan Šljivić.

21:04

Drugi gol Zvezde!

Samo pet minuta kasnije Šerif je duplirao prednost šampiona Srbije.

21:03

Prvi gol Zvezde!

Ovako je Šerif Endiaj pogodio u 18. minutu.

20:51

POLUVRIJEME - 2:0!

Igralo se nešto više od minuta nadoknade na stadionu "Rajko Mitić", ali u tom dijelu nije bilo promjene rezultata. Crvena zvezda na pauzu odlazi sa dva gola prednosti, a oba je postigao senegalski napadač Šerif Endiaj koji se sjajno snalazio u kaznenom prostoru Jedinstva.

Zvezda je dominirala u svim parametrima igre, sa 64 odsto posjeda lopte, osam izvedenih kornera i sedam udaraca ka golu rivala više od Ubljana.

20:44

41. minut - Ilić!

Treći put je u odličnoj prilici bio Luka Ilić, jedan od najzapaženijih aktera u dosadašnjem toku meča. Ovog put je centaršut Mimovića sa desnog boka poslao preko gola Vukašina Jovanovića.

20:44

36. minut - Još jedan karton!

I Šerif Endiaj je dobio javnu opomenu. Debelo je zakasnio sa startom, pa se pred kaznenim prostorom Jedinstva faulirao protivničkog igrača.

20:44

26. minut - Prvi karton!

Vezni fudbaler Jedinstva Pablo Fereira, inače pozajmljeni fudbaler Morona, prvi je opomenuti igrač na meču.

20:25

23. minut - GOL, Endiaj!

Ipak je 2:0, a ponovo je strelac napadač iz Senegala! Luka Ilić je pobjegao odbrani po lijevom boku, a napadač Zvezde ponovo je fantastično pratio akciju - lopta je završila u mreži nakon njegovog udarca iz blizine.

20:24

18. minut - GOL, Endiaj!

Prvi gol u novoj sezoni za Crvenu zvezdu postiže Šerif Endiaj! Sačekao je loptu sa desne strane, odakle je centrirao Ognjen Mimović, a nakon što se izborio za poziciju snažni napadač je zatresao mrežu. Loptu je zakucao u gol udarcem iz prve.

20:18

Ovako je počelo!

Legendarni Dule Savić na početku meča razmijenio dupli pas sa Aleksandrom Kataijem.

20:17

9. minut - Luka Ilić!

Nešto defanzivniju ulogu na desnom boku ima Nemanja Doderović, koji je inače krilni fudbaler. Njegovo mjesto desnog beka dva puta u prvih deset minuta meča napao je Luka Ilić i oba puta je bilo problema za goste. Ovog puta je šut povratnika u crveno-bijelo otišao preko gola!

20:10

3. minut - Ilić, pa Endiaj!

Prošao je Luka Ilić kroz odbranu Jedinstva, imao i malo sreće da mu se lopta odbije u noge, ali ni iz drugog pokušaja nije uspio da savlada golmana gostiju. Pokušavao je tu i Šerif Endiaj, ali je mladi Vukašin Jovanović, pozajmljeni golman Partizana koji i dalje ima 16 godina, izašao kao pobjednik.

20:10

1. minut - Počinjemo!

Nakon što je legendarni Dule Savić izveo početni udarac, Aleksandar Katai je izveo loptu sa centra i tako je počela nova fudbalska sezona za Zvezdu i Jedinstvo sa Uba.