liga šampiona kvalifikacije uživo PAOK Borac prenos livestream

REVANŠ U BANJALUCI ODLUČUJE SVE! Odlični Borac dva puta stizao, PAOK kažnjavao greške!

Banjalučki Borac poražen je na gostovanju PAOK-u koji u Banjaluku za sedam dana dolazi sa (samo) golom prednosti.

liga šampiona kvalifikacije uživo PAOK Borac prenos livestream Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su u Solunu od PAOK-a rezultatom 3:2 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ali će putnika u naredni krug odlučiti revanš za sedam dana u Banjaluci.

Borac će morati da nadoknadi gol zaostatka, ali ima itekako razloga za optimizam nakon 90 minuta u Solunu, gdje je Borac ne samo dva puta stigao do izjednačenja, već i pružio vrlo dobru partiju tokom većeg dijela meča.

Prekidi su bili najveći problem za Borac, sva tri pogotka primili su crveno-plavi poslije kornera, ali i velike greške Šiškovskog, što su Grci znali da kazne i preko Trosta-Ekonga stignu do pobjedonosnog gola za 3:2.

Junak PAOK-a bio je Konstantinos Kulierakis koji je postigao dva prva pogotka, prvo udarcem glavom nakon što je zaboravljen od odbrane kod kornera, a potom je odlično i ispratio akciju svog tima kod novog udarca iz ugla i pospremio odbijenu loptu poslije odbrane Šiškovskog.

Štoper PAOK-a bio je, međutim, između dva svoja pogotka i tragičar jer je kumovao penalu za Borac, kada se sudario sa svojim golmanom i ptitom dirao loptu rukom.

Nakon intervencije iz VAR sobe dosuđen je jedanaesterac koji je Erera pretvorio u pogodak za 1:1, a na 2:2 izjednačio je Kulašin u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, nakon što je Vuković uzeo loptu protivniku, a onda ga uposlio na drugoj stativi.

Loše je Borac otvorio drugo poluvrijeme dozvolivši Trost-Ekongu da dovede PAOK- u vođstvo 3:2 nakon samo šest minuta igre.

Bio je to još jedan korner, a ovog puta loše je reagovao Šiškovski koji je otišao u prazno, te tako olakšao defanzivcu PAOK-a.

Nije se Borac (samo) branio u Solunu, pokušavali su crveno-plavi da dođu do izjednačenja, mada je PAOK bio bliži četvrtom golu, posebno nakon loše poprečne lopte Kulašina, ali se strijelac za Banjalučane iskupio i dobrom intervencijem u posljednjem trenutku spasio svoj gol.

Borac će za sedam dana u Banjaluci dočekati Grke u Banjaluci, a partija u Solunu definitivno je pokazala da crveno-plavi i protiv favorita kakav je PAOK imaju pravo da se nadaju čudu.

Tok utakmice pročitajte na kartici Razvoj događaja.

21:27

KRAJ: PAOK - BORAC 3:2!

21:25

Hasukić je dobio žuti karton

Ovo je druga opomena za crveno-plave, prije njega žuti karton je ranije dobio Majers

21:24

Igraju se tri minute nadoknade

21:24

Šiškovski kao libero!

90' - Poslali su Grci dubinsku loptu iz Borčeve odbrane, ali Šiškovski je izašao iz svog šesnaesterca i izbio loptu glavom ispred Samate

21:22

Još jednom mijenjaju Banjalučani

Umjesto Vukovića i Lukića ušli su Hasukić i Čavić

21:19

Nove izmjene

Cingaras mijenja Švaba kod PAOK-a, a Vranješ je ušao umjesto Skorupa u ekipi Borca

21:19

Novi pokušaj Samate!

85' - Nije uspio Samata da kazni neopreznost odbrane Borca i malu neodlučnost Šiškovskog, napadač PAOK-a šutirao je sa samo šest metara ali preko gola

21:17

Novi napad Grka

84' - Smaata je pokušao glavom, ali slab je to udarac, lako Šiškovski hvata

21:15

Vuković pokušao iz slobodnjaka

80' - Vuković šutira iz slobodnog udarca, ali direktno u golmana

21:13

Umalo 4:2!

77' - PAOK je mogao da povede poslije greške Kulašina koji nakon izlaska Kvržića igra na poziciji desnog beka. Fudbaler Borca poslao je poprečnu loptu koju su Grci presjekli, ali se samo nekoliko sekundi kasnije iskupio sjajnom intervencijom na samo tri, četiri metra od linije kada je izbio loptu ispred Samate i spriječio čist pogodak!

21:07

Taison!

73' - Odlična lopta za Taisona lijevo u šesnaesterac, pokušao je da ubaci u sredinu, ali direktno u ruke Šiškovskog.

Despodov!

65' - Akcija PAOK-a po lijevoj strani potom ubacivanje u sredinu, na kraju je Despodov pokušao da pošalje jednu odbijenu loptu u gol, ali odlazi to preko gola

20:53

Izmjena kod Grka

Umjesto Murga ušao je Konstantelias

20:52

Opasan napad Borca!

58' - Sada opasan napad Borca, Erera je ubacio prizemnu loptu u šesnaesterac odbrana PAOK-a odbija u korner. Nije uspio Borac da napravi šansu nakon ubacivanja iz ugla.

20:47

Šiškovski sada brani!

54' - Odličan udarac Taisona, dobra reakcija Šiškovskog koji brani ihvata loptu!

20:46

GOOOOL! PAOK - BORAC 3:2

51' - PAOK PONOVO VODi. Već treći put Grci su poveli poslije izvedenog kornera. Ovog puta Despodov je izveo udarac iz ugla, golman Borca Damjan Šiškovski otišao je u prazno, a Trost-Ekong pogodio za novo vođstvo grčke ekipe!

20:40

Vuković odmah prijeti!

46' - Poslije samo dvadesetak sekundi u drugom poluvremenu morala je da interveniše odbrana PAOK-a, Vuković je povukao a onda uputio iskosa prizeman udarac, ali je izblokiran na ivici peterca

20:38

Počelo je drugo poluvrijeme!

20:22

Kraj prvog poluvremena!

20:20

GOOOOL! PAOK - BORAC 2:2

45+3' - BORAC JE IZJEDNAČIO U TREĆEM MINUTU NADOKNADE! Vuković je ukrao loptu na redini, povukao a onda ubacio na drugu stativu za Kulašina koji pogađa za novo izjednačenje - 2:2!

20:18

Igraće se tri minute nadoknade!

20:17

Umalo 3:1!

43' - Opasna kontra PAOK-a, loptu je na kraju dobio Ozdoev, Šiškovski je već bio savladan ali je pokušaj nekako izblokiran u korner. Mnogo sreće za Borac, mada se činilo da je da je jedan igrač bio i u ofsajs situaciji prije pokušaja Ozdoeva.

20:13

GOOOL! PAOK - BORAC 2:1

40' - PAOK PONOVO VODI! Opet je korner bio problem za Borac, uspjeli su Banjalučani nekako da izbiju loptu, ali su je brzo izgubili, a nakon ubacivanja šutirao je Ozdoev, Šiškovski je odbranio, ali se ponovo na pravom mjestu našao Kulierakis i glavom poslao loptu u mrežu!

20:01

Šiškovski siguran

29' - Bio je to pokušaj okomite lopte u šesnaesterac ali golman Borca dobro prati i hvata loptu

19:55

GOOOL! PAOK - BORAC 1:1

23' - Erera je preuzeo odgovornost i pogodio! Borac je izjednačio u Solunu!

19:53

PENAL ZA BORAC!

Prilikom sudara sa golmanom fudbaler PAOK-a dirao je loptu rukom i nakon intervencije iz VAR sobe dosuđen je penal za Borac!

19:52

Vuković umalo da izjednači!

19' - Umalo izjednačenje poslije velike greške domaće odbrane. Pokušali su Grci da vrate golmanu, sudario se štoper sa golmanom ali Vuković iskosa nije uspio da uputi loptu ka praznoj mreži. Bila je to teška situacija iskosa.

19:50

GOOOL! PAOK - BORAC 1:0!

17' - PAOK vodi poslije kornera. Zaboravila je odbrana Borca Kulierakisa, a fudbaler PAOK-a sa ivice peterca glavom je poslao loptu u mrežu Šiškovskog!

19:48

Brandon u šansi!

17' - Brandon je prevario Majersa i ušao u šesnaesterac, ali je Holanđanin ispravio svoju grešku i izbio u korner

19:46

Lukić!

14' - odličan kontranapad Borca po lijevoj strani, Erera se ubacio nakon dodavanja Vukovića i centrirao, a nakon reakcije domaće odbrane vidjeli smo novi centaršut i dobar pokušaj Lukića glavom, ali odlazi to preko gola

19:43

Baba pada na ivici šesnaesterca

10'- Pao je Baba tačno na liniji šesnaesterca u duelu sa Grahovcem, ali se sudija nije oglasio

19:38

Pritisak domaćina

5' - Bila je to akcija Babe po lijevoj strani, ali je njegov prodor u šesnatesterac iskosa sa lijeve strane zaustavljen

19:32

Počeo je meč u Solunu

19:12

Pune se tribine!

PAOK će imati veliku podršku svojih navijača. Reporter MONDA javlja da se tribine pune i za očekivati je da do početka utakmice budu ispunjene do posljednjeg mjesta.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

18:31

Evo i sastava!

Poznati su i sastavi obje ekipe!

PAOK: Kotarski, Sastre, Kost-Ekong, Kulierakis, Baba, Ozdoev, Švab, Despodov, Murg, Taison, Brendon

BORAC: Šiškovski, Kvržić, Majers, Karolina, Erera, Grahovac, Skorup, Kulašin, Savić, Vuković, Lukić

18:28

Pogledajte kako izgleda stadion Tumba

Stadion PAOK-a nalazi se u istočnom dijelu Soluna, a nazvan je "Tumba" prema kvartu u kojem se nalazi. Pogledajte kako izgleda "Tumba" sat pred početak utakmice!

18:22

Mondo anketa: PAOK ili Borac?

Kakvo je vaše mišljenje, šta očekujete od duela u Solunu?