Sarajevo eliminisano iz Evrope! Slovaci potopili "bordo" tim u Trnavi! (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Sarajeva eliminisani su od Spartaka iz Trnave u drugom kolu kvalifikacija Konferencijske lige.

Sarajevo Spartak Trvnava uživo livestream Moja TV prenos  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Sarajevo nije uspjelo da prođe u treće kolo kvalifikacija Konferencijske lige i evropska epizoda je završena u Trnavi!

SPARTAK - SARAJEVO 3:0 (2:0)

Poslije duela na "Koševu" na kojoj je "bordo" tim propustio nekoliko prilika da stigne do pobjede, koju je po prikazanoj igri zaslužio, u revanšu na stadionu "Anton Malatinski" nije mnogo pokazao.

Iako je odlično ušao u meč, pogodak u 15. minutu koji je postigao Mihal Duriš nakon greške golmana Emila Rockova, potpuno je presjekao izabranike Zorana Zekića. Navijači Spartaka su taj pogodak proslavili uz srpsku zastavu sa natpisom Republika Srpska.

Od tog trenutka do odlaska na odmor, slovački predstavnik je dominirao, pogodio i stativu, pa u finišu udvostručio prednost drugim golom Duriša.

Prejeftino primljeni pogoci omogućili su Spartaku da u nastavku stane na loptu i čeka neku šansu iz kontranapada da dokusuri rivala, što im je pošto za nogom u sudijskoj nadoknadi kada je sarajevsku mrežu na asistenciju Roberta Piha pogodio rezervista Patrik Karhan.

Ali, i bez tog trećeg gola, bila je evidentna slabost Sarajlija u Slovačkoj, gdje nisu kreirali nijednu priliku iz kategorije stopostotnih i slobodno se može reći da su svoje šanse za prolazak u narednu rundu izgubili već na "Koševu".

Tamo je zasluženo prošao Spartak, koji sada čeka boljeg iz duela Visle i Rapida. U prvoj utakmici austrijski tim je slavio u Krakovu (1:2) i napravio veliki korak ka plasmanu u narednu rundu. Revanš je na rasporedu u četvrtak u Beču s početkom u 20.30.

Spartak: Frelih, Mikovič, Koša, Twardzik, Holik, Bainović, Prochazka, Zeljković, Azango, Duriš i Ahl.

Sarajevo: Rockov, Duraković, Jović, Čelik, Beganović, Mehmedović, Đorđević, Bubanja, Kyeremeh, Guliashvili i Oliveira.

NAJAVA

Spartak je na stadionu "Anton Malatinski" u Trnavi domaćin fudbalerima Sarajeva, koji su u prvom meču pred punim "Koševom" pogađali okvir gola, ali nisu uspjeli da steknu prednost pred večerašnji revanš.

Trener Sarajlija Zoran Zekić je u najavi revanš utakmice istakao da je Spartak ozbiljnija ekipa od kazahstanskog Aktobea, kojeg je njegov tim eliminisao u prethodnoj rundi takmičenja.

Ipak, poručio je da će Sarajevo probati da izbori prolaz.

"Moramo biti spremni na sve i iskoristiti rupe koje se otvaraju u takvim situacijama", poručio je Zekić, koji neće moći da računa na standardne defanzivce - Miomira Đuričkovića zbog povrede i Vinka Solda zbog žutih kartona.

Takođe, na raspologanju nije ni vezista Muhamed Buljubašić, koji je prešao u turski Rizespor.

Ipak, "bordo" tim će u Slovačkoj imati podršku velikog broja navijača, koji su otputovali iz Sarajeva. Prema procjenama izvještača biće ih na tribinama oko pet stotina.

Utakmicu sudi danski arbitar Sandi Putros, a direktan prenos je na Moja TV.

22:19

- kraj -

22:19

GOOL!

90+3. minut - Spartak je stavio tačku, rezervista Patrik Karhan je pogodio za 3:0.

22:16

Sudijska nadoknada

90. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade.

22:12

Sarajevo napada

85. minut - Centaršut Sarajlija u kazneni prostor, ali nema opasnosti.

22:04

ANĐUŠIĆ!

78. minut - Anđušić se našao u šansi nakon spuštene lopte glavom, ali šutirao je loše i neprecizno.

22:03

Sve manje vremena za Sarajevo

75. minut - Još 15-ak minuta do kraja meča. Sarajevo je blizu eliminacije iz Evrope.

21:58

Izmjene

70. minut - Na terenu su Julardžija i Anđušić umjesto Oliveire i Đorđevića. Sve karte je u napad bacio trener Sarajeva.

21:56

Beganović!

70. minut - Beganović se odlučio na udarac iskosa sa desne strane, iako su svi mislili da će uputiti centaršut. To je pomalo iznenadilo i golmana Žigu Freliha, koji je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

21:47

Guliašvili!

62. minut - Gruzijac iz Sarajeva je šutirao sa 18 metara, ali bez problema za golmana Spartaka.

21:42

"Bordo" tim sada ima više od igre

55. minut - Sarajlije su uspostavile ravnotežu i pod stalnom prijetnjom drže domaću odbranu, ali zasad bez izglednijih prilika.

21:34

Čataković

48. minut - Odmah po ulasku je pokušao Hamza Čataković, ali nije bio precizan udarcem sa 20 metara.

21:33

Nastavljen je meč u Trnavi

46. minut - Nastavljena utakmica u Trnavi - trener Sarajeva je na poluvremenu napravio dvostruku izmjenu. U igri su Čataković i Kuprešak umjesto Durakovića i Mehmedovića.

21:18

- poluvrijeme -

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Sarajevo je dobro krenulo i bilo bolje do 15. minuta kada je poslije greške Emila Rockova, napadač Spartaka Mihal Duriš pogodio njegovu mrežu i od tog trenutka "bordo" tim praktično nije postojao na terenu u Trnavi. Domaći su prije drugog gola koji je opet postigao Duriš u finišu prvog dijela pogodili i stativu.

21:12

GOOOL!

42. minut - Spartak je udvostručio prednost nakon lijepe akcije po desnoj strani. Ponovo je strelac bio Duriš - 2:0.

21:05

STATIVA!

33. minut - Stativa je spasila Sarajevo nakon što je šutirao Azango sa 20-ak metara.

21:02

Žuti karton

28. minut - Koša je prvi igrač sa žutim kartonom.

20:55

Nema posebnih uzbuđenja u Trnavi

25. minut - Nakon pogotka koji je primilo Sarajevo, nema posebno velikih uzbuđenja. Uglavnom se igra odvija na sredini terena.

20:46

GOOOL!

15. minut - Iako je Sarajevo bilo dosta bolje u Trnavi, domaćin je poveo golom Mihala Duriša nakon greške golmana Emila Rockova - 1:0.

20:37

JOVIĆ

8. minut - Nova šansa za Sarajlije, ali Jović nije bio precizan iz izgledne situacije poslije centaršuta Durakovića. Tačnije lopta je na putu ka mreži pogodila nekog od defanzivaca Spartaka.

20:32

OLIVEIRA!

3. minut - U posljednjem trenutku je Oliveira izlblokiran poslije brzog kontranapada. Probao je da asistira Guliašviliju.

20:27

Počelo je!

1. minut - Počela je utakmica u Trnavi nakon što je sudija iz Danske Sandi Putros dao znak.

19:46

Ko je potencijalni protivnik "bordo" tima u slučaju prolaska?

Ako Sarajevo prođe, čeka ga bolji iz duela Visle i Rapida. U prvoj utakmici austrijski tim je slavio u Krakovu (1:2) i napravio veliki korak ka plasmanu u narednu rundu. Revanš je na rasporedu u četvrtak u Beču s početkom u 20.30.