PAOK prejak za Banjalučane! Grci u trećem kolu, Borac ide u kvalifikacije za Ligu Evrope!

Banjalučki Borac poražen je i u drugom meču protiv solunskog PAOK-a pa će evropski put nastaviti u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Liga šampiona Borac PAOK uživo prenos livestream Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Fudbaleri Borca nisu uspjeli da naprave iznenađenje protiv PAOK-a!

Ekipa Mladena Žižovića poražena je i u revanšu od PAOK-a, ovog puta rezultatom 1:0 i svoj evropski put nastaviće u kvalifikacijama za Ligu Evrope, dok prvak Grčke zasluženo ide u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Nisu uspjeli crveno-plavi da ponove partiju iz Soluna gdje su znali i da pritisnu protivnika, ovog puta bili su daleko inferiorniji, o čemu govori i podatak da su prvi udarac u okvir gola uputili tek u sudijskoj nadoknadi.

Nakon uvodnih par minuta u kojima je Borac pokušao da odmah iznenadi protivnika, brzo se grčki šampion oslobodio protivnika, a onda polovinom prvog poluvremena došao i do vodećeg gola.

Bila je to akcija po lijevoj strani koju je završio Murg i tako uduplao prednost PAOK-a koju je donio u Banjaluku.

Nisu gosti imali mnogo šansi, ali su disciplinovanom igrom zatvorili sve prilaze golu i lako osvajali loptu, a Borac se ovog puta mučio da napravi neku polupriliku.

Tek u posljednjim minutama utakmice stigao je do prvog kornera, u nadoknadi i do prvog i jedinog udarca u okvir gola.

Grci sasvim zasluženo prolaze u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona gdje ih čeka Malme, dok će Borac u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igrati Ki Klaksvika.

Detalje utakmice pročitajte na kartici RAZVOJ DOGAĐAJA!

22:57

KRAJ: BORAC - PAOK 0:1!

22:54

Prvi šut Borca u okvir gola

90+3 - Pokušao je Čavić, ali bio je to slab udarac glavom poslije visoke lopte Hrelje

22:51

Pet minuta nadoknade

22:49

Prvi korner za Borac

88' - odmah i drugi korner. Na kraju ipak ništa od opasnosti po gol PAOK-a

22:48

Umalo 2:0 za goste!

87' - Konstantelias se našao u šansi poslije kornera i šutirao, Šiškovski brani

22:41

Kapiten za kapitena

Izašao je Švab, a umjesto njega ušao je Vierinja i preuzeo kapitensku traku

22:41

Povrijedio se Jovo Lukić!

Napadač Borca Jovo Luklić morao je van terena zbog povrede. Umjesto njega ušao je mladi Marčetić

Izmjena u Borcu

Čavić je ušao umjesto Kvržića. Ovo će donijeti još promjena u formaciji.

Šiškovski spašava!

53' - Golman Borca klizećim startom izbija loptu ispred jednog fudbalera PAOK-a

22:11

Novi šut gostiju

50' - Sada je probao Baba iz daljine, direktno je išlo u Šiškovskog

22:09

Gađao je Taison

49' - Zaprijetio je PAOK preko Taisona, odbija to Šiškovski u korner

22:06

Počelo je drugo poluvrijeme

21:50

Kraj prvog poluvremena

21:43

Slobodan udarac za Borac

41' - Erera je ubacio iz slobodnog udarca sa lijeve strane, Majers je postavio nogu, a lopta je na kraju otišla u gol-aut

21:40

Žuti za kapitena PAOK-a

Švab je dobio žuti karton poslije starta nad Lukićem

21:37

Ponovo prijeti Murg

36' - Probao je Murg sa nekih 20-ak metra, lopta odlazi pored gola

21:34

Novi žuti karton

"Požutio" je Erera nakon starta nad Švabom na centru

21:29

GOOOOL! BORAC- PAOK 0:1

25' - PAOK vodi u Banjaluci. Baba je povukao po lijevoj strani, a lopta je preko Ozdoeva stigla do Murga koji pogađa za vođstvo solunskog kluba. Grčki klub sada ima dva gola prednosti u ukupnom skoru.

PREČKA!

15' - PAOK pogađa prečku! Ponovo je to bila loša reakcija crveno-plavih kod kornera i opet je to bio Kulierakis, streijelac dva gola u prvom meču. Ubacio se štoper grčkog šampiona na drugu stativu i šutirao u padu, a lopta je pogodila prečku i odbila se u gol-aut.

21:05

Napada Borac!

4' - Nova prilika, ubacio je Savić za Lukića, potom je pokušao i Erera nakon povratne lopte, na kraju su Grci nekako izbili loptu

21:04

Prilika za Borac!

1' - Imao je Borac već u prvom minutu priliku, ušao je Savić u šesnaesterac, pokušao da šutira, ali je u gužvi izblokiran, nakon čega je napravio i faul

20:29

Ekipe su na zagrijavanju

20:12

Borac i u revanšu bez Žižovića!

Mladen Žižović nije vodio s klupe ekipu Borca u prvom meču protiv PAOK-a pošto je protiv albanske Egnatije zaradio crveni karton. Uprkos odrađenoj suspenziji Žižović neće voditi Borac ni u revanšu, pošto je zbog ulaska na teren poslije utakmice u Solunu ponovo suspendovan, saznaje MONDO.

20:03

Pune se tribine stadiona u Banjaluci

Sve više je gledalaca na Gradskom stadionu u Banjaluci. Evo kako on izgleda sat vremena prije početka:

19:59

Evo na koga će pobjednik/poraženi!

Nakon odigranog revanša Malmea i Ki Klaksvika poznato je i ko očekuje pobjednika duela između Borca i PAOK-a. Biće to Malme koji je ukupnim rezultatom 6:4 izbacio ekipu sa Farskih ostrva i plasirao se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Poraženi iz dvomeča Borca i PAOK-a nastaviće takmičenje u tećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope i igraće upravo protiv Ki Klaksvika.

19:56

Lučesku promijenio beka

Umjesto Sastrea na poziciji desnog beka sada je Španac Džoni Oto.

PAOK: Kotarski, Džoni, Trost-Ekong, Kulierakis, Baba, Ozdoev, Švab, Despodov, Murg, Taison, Brandon

19:54

Žižović ništa nije mijenjao!

Trener Borca odlučio se za istih 11 kao u prvom duelu.

BORAC: Šiškovski, Kvržić, Majers, Karolina, Erera, Grahovac, Skorup, Kulašin, Savić, VUković, Lukić

19:40

Holanđanin na centru

Duel Borca i PAOK-a sudiće Holandđanin Sander van der Eijk, pomoćnici su njegovi sunarodnici Rens Blumink i Dion Fikert, četvrti sudija je Aleks Bos, a VAR sudija je Ingmar Ostrom.