Tijago Mota debitovao pobjedom: Vlahovića neće gol, stativa, VAR i poništio pogodak - "stara dama" slavi anonimusa

"Stara dama" stigla do tri boda na otvaranju nove sezone Serije A, Dušan Vlahović se ispromašivao.

Samuel Mbangula Izvor: R4924_italyphotopress / imago sportfotodienst / Profimedia

Tijago Mota imao je uspješan debi na klupi Juventusa.

"Stara dama" bila je silovita pred domaćom publikom i savladala novajliju u ligi Komo sa 3:0 (2:0).

Nije Dušan Vlahović imao sreće da se upiše u strijelce, VAR mu je poništio gol, pogodio je stativu, te promašio nekoliko izglednih prilika, pa je u junaka meča izrastao anonimus i debitant u dresu "bjankonera".

Sredinom prvog dijela domaći su odigrali brz kontranapad koji je krunisan golom. Mladi belgijski reprezentativac Samuel Mbangula, koji je do sada nastupao prvo za mladi, a zatim i drugi tim "stare dame", dugo je vukao loptu, odlučio je da akciju završi sam i ispostavilo se to kao odlično rješenje. Naciljao je nebranjeni dio mreže, lopta je prošla pored trojice fudbalera Koma i Mbangula je postigao svoj prvenac u dresu seniroskog tima Juventusa.

Mogao je tim iz Torina u finišu prvog poluvremena i do drugog gola, ali Vlahović nije imao sreće - ispriječila se stativa. Ipak, Juventus je uspio da podupla prednost prije odlaska na pauzu.

Vlahović je ovaj put sjajno propustio loptu kroz noge, na nju je stigao Timoti Vea i pravim projektilom udrzmao prečku, lopta se potom odbila iza gol-linije i pogodak mu je priznat.

Nakon tri neuspješna pokušaja u prvom dijelu, konačno je Vlahović zatresao mrežu, ali gol je ipak poništen zbog ofsajda. Srbin je u 47. minutu sjajno ispratio centaršut, glavom samo malo okrznuo loptu, ali to je bilo dovoljno da završi u mreži. Međutim, zbog nedozvoljene pozicije Andree Kambijaza u začetku akcije nije bilo ništa od trećeg pogotka domaćih. Nije Vlahović imao sreće večeras. Nekoliko trenutaka kasnije pogodio je stativu.

Upravo je Kambijazo stavio tačku na "i". Još jedan gol viđen je u nadoknadi vremena, ovaj put drugog poluvremena, pa je završeno 3:0.

Podsjetimo, ranije danas Atalanta je kao gost pregazila Leće 4:0.