Interu trebalo 40 sekundi da prekine crnu seriju, raspucao se Lautaro!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Zebre" pale već u prvom minutu na stadionu Friuli u Udinama, a onda namučile šampiona Italije.

Serija A Inter pobijedio Udineze 3-2 Izvor: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Dva remija, prvo sa Moncom pa Mančester sitijem, a onda poraz od gradskog rivala, ekipe Milana u „Derbiju dela Madonina“ uzdrmali su Inter međutim, crnoj seriji je došao kraj.

Samo 42 sekunde trebale su ekipi Simonea Inzagija da slomi otpor Udinezea i tako trasira put ka pobjedi 3:2 na stadionu Friuli, prvoj u posljednjih mjesec dana koja je ipak došla poslije mnogo muke.

Nije tako izgledalo kada se krenulo s centra jer je Mateo Darmijan odlično uposlio Davidea Fratezija, koji postiže gol na samom startu meča.

Udineze je smanjio preko Kabaselea, ali je onda uslijedio šou Lautara Martineza.

Čekao se Argentinac da proradi ove sezone i to se desilo na Friuliju, gdje je kapiten Intera golovima zatvorio prvo, ali i otvorio drugo poluvrijeme i tako praktično riješio ovaj meč.

Imali su sreće Lautaro Martinez i Inter u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, fudbaleri Udinezea jeftino su izgubili loptu na sredini terena, a nju je Argentinac nekako ugurao u mrežu poslije centaršuta Dimarka.

Mnogo tečnije i jednostavnije bilo je odmah na startu drugog dijela, Markus Tiram ostavio je loptu za Lautara, koji ovog puta ne griješi, već postiže svoj drugi gol ove sezone za 3:1.

Nije Inter mogao bez drame. Dozvolio je Udinezeu da smanji zaostatak i tako vrati neizvjesnost.

Pobjegao je Lorenco Luka, izbacio iz igre svog čuvara, a onda poslao loptu u mrežu za 3:2.

Bio je to ipak konačan rezultat, pošto je Inter „podigao ručnu“ u finišu, a domaći nisu uspjeli da se u potpunosti vrate i tako izbjegnu drugi vezani prvenstveni poraz, nakon onog u Rimu prošle sedmice.