Pamplona je ovo čekala još od Dejana Lekića!

Prvi put od 2012. godine i golova Dejana Lekića, Osasuna pobijedila Barselonu.

Osasuna pobijedila Barselonu  Izvor: EPA/JESUS DIGES

Barselona je doživjela prvi ovosezonski poraz u La Ligi pošto ju je pobijedila Osasuna pred svojim navijačima - 4:2 (2:0). Igrali su prosto maestralno domaći i obradovali cijelu Pamplonu pošto su prvi put još od 2012. godine osjetili kako je pobijediti Barselonu. Tada je dva gola za Osasunu postigao srpski fudbaler Dejan Lekić, dok je u subotu trijumf "potpisao" hrvatski napadač Ante Budimir.

Budimir je prvo pogodio u 18. minutu na asistenciju Saragose, da bi potom bivši igrač Bajerna u 28. iskoristio veliki kiks odbrane Barselone. Izašao je pred golmana Penju, "zarolao" loptu i ubacio je u praznu mrežu, međutim ni dva gola minusa nisu natjerala trenera Hansija Flika da mijenja bilo šta na poluvremenu.

Viktor je u 53. minutu smanjio rezultat, a onda je Flik poslao "tešku artiljeriju" na teren. Ušli su Rafinja i Jamal, ali nije to ništa promijenilo jer je Barselona postala sve ranjivija u odbrani. Budimir je pobjegao Kubarsiju i potom je oboren za penal u 72. minut, da bi nakon što ga je iskoristio - trijumf uljepšao i Bretonesu u 85. Posljednji gol na meču djelo je Jamala u 89. minutu, a Barselona je do kraja imala još nekoliko šansi da priđe na gol zaostatka, ali nije uspjela.

Barselona je prethodno imala sedam pobjeda u La Ligi, a uprkos prvom porazu, ostaće na prvom mjestu na tabeli čak iako Real Madrid dobije "madrilenjo".

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!