"Nula" sa "Koševa" više prija Crnogorcima

Željezničar i Lovćen na "Koševu" odigrali 0:0 u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Revanš 10. jula.

"Nula" sa "Koševa" više prija Crnogorcima Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Prvi duel bh. i crnogorskog predstavnika u kvalifikacijama za Ligu Evrope nije donio pretjerano zanimljiv fudbal. Željezničar i Lovćen odigrali su na "Koševu" bez pogodaka, čime su razočarali nešto manje od 10.000 gledalaca.

ŽELJEZNIČAR - LOVĆEN 0:0

U prvom poluvremenu Željezničar je imao dvije veoma dobre prilike. Prvo je nakon pola časa igre Tomislav Tomić izašao sam "oči u oči" sa golmanom Lovćena Jovanom Perovićem, ali se crnogorski čuvar mreže dobro postavio i odbranio njegov šut. U 41. minutu Stanić je promiješao odbranu gostiju, šutirao, ali je to traljavo uradio i ostalo je 0:0.

Ni u nastavku nije bilo previše kvalitetnog fudbala. Domaći igrači pokušavali su postići pogodak, ali jalova inicijativa nije urodila plodom. Igrači Lovćena više su se orijentisali na odbranu svog gola, povremeno prijetili Marijanu Antoloviću, koji je u nekoliko navrata nesigurnim intervencijama donosio paniku u odbrambernu liniju sarajevskih plavih.

Na kraju, 0:0. Putnika u drugo kolo kvalifikacija odlučiće revanš meč, koji se igra se 10. jula.

Bolji iz ovog dvomeča igraće najvjerovatnije protiv makedonskog Metalurga iz Skoplja, koji je u prvom meču na gostovanju upisao ubjedljiv trijumf  3:0 protiv Santa Kolome iz Andore i tako skoro sigurno osigurao prolaz u drugu rundu kvalifikacija.

Prije današnjeg, Željezničar i Lovćen posljednji meč odigrali su 50-ih godina prošlog vijeka. Tada je to bio dvomeč baraža za popunu prve juguslovenske lige.

U prethodna četiri susreta Sarajlije nisu doživjele poraz od Crnogoraca. Željo je imao tri pobjede (3:2, 1:0, 2:0), dok je posljednji prijeratni duel ovih rivala okončan bez pobjednika, ali i bez golova.

ŽELJEZNIČAR: Antolović, B. Čolić, Zeljković, Bogdanović, Kvesić, Bučan, Stanić, D. Sadiković (od 84' Svraka), Tomić, Hasanović (od 59' Jamak), Turković (od 70' Bajić). Trener: Admir Adžem.

LOVĆEN: J. Perović, Radunović, V. Martinović (od 65' Đurović), Tatar, Simović, Radović, Merdović (od 67' Draganić), Bogdanović, N. Brnović, Kosović, D. Božović. Trener: Mojaš Radonjić.

Izvor: MONDO/Samir Cacan TOK UTAKMICE:

90' Kraj utakmice.

88' Domaći fudbaleri stihijskim napadima pokušavaju da dođu do gola i pobjede, ali bezuspješno.

80' Ulazimo u sami finiš susreta. Bez većih uzbuđenja kako se susret bliži kraju.

70' Pokušaće mladi "rezervista" Rijad Bajić u posljednjih 20 minuta da donese prevagu na terenu. Ušao je u igru umjesto Turkovića.

67' Nezadovoljan je trener Lovćena Mojaš Radonjić. U kratkom periodu izvršio je dvije izmjene. Vuka Martinovića i Luku Merdovića zamijenili su Marko Đurović i Nikola Draganić.

62' Turković je zaprijetio dobrim udarcem, ali Perović je na mjestu.

59' Pokušava trener Željezničara Admir Adžem izmjenom da razdrma svoju ekipu. Nermin Jamak ulazi u igru umjesto Eldara Hasanovića.

58' Miloš Radunović (Lovćen) prvi je igrač sa žutim kartonom na utakmici. Neoprezno je defanzivac gostiju startovao na Josipa Kvesića.

54' Nastavljaju se jalovi napadi domaćih. Željezničar nikako da probije čvrstu odbranu crnogorskog tima.

47'  Dejan Božović pokušava iz slobodnog udarca da iznenadi Bandovića, ali preslab je to udarac.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena ni u jednoj ekipi.

Izvor: MONDO/Samir Cacan PRVO POLUVRIJEME

45' Isteklo je prvih 45 minuta. Rezultat je 0:0.

44' Bliži se kraj prvog poluvremena na "Koševu". Mreže i dalje miruju.

41' Stanić se nakon solo prodora našao u odličnoj prilici, ali je traljavo šutirao.

40' Željezničar ima terensku inicijativu koju ne uspijeva da kruniše pogotkom. Nedo Turković nije uspio da iskoristi dobar centaršut Benjamina Čolića.

34' Iz daljine prijete fudbaleri Lovćena. Golman Želje Marijan Antolović nije najbolje reagovao, ali srećom po plave otklonjena je opasnost.

30' Tomislav Tomić propustio je najbolju priliku u dosadašnjem dijelu utakmice. Izašao je sam "oči u oči" sa golmanom Lovćena Jovanom Perovićem, ali se crnogorski čuvar mreže dobro postavio i odbranio njegov šut. Ostaje 0:0.

Izvor: MONDO/Samir Cacan 28' Odlićan kontranapad Sarajlija u gol nije uspio da pretvori Stanić.

21' Velika prilika za Željezničar. Damir Sadiković sjajno je šutirao, ali stativa je sačuvala goste.

15' Srđan Stanić za sada najagilniji u redovima plavih. Nastavlja se pritisak, za sada dva opasna napada domaćih, ali nema prilika za pogodak.

5' Željezničar je krenuo ofanzivno od prvog minuta prema golu Lovćena.

1' Počinje susret, pravdu će dijeliti Marko Borg sa Malte.