Borac i Voša igrali za crveno-plave

Na Gradskom stadionu u Banjaluci odigrana je prijateljska utakmica između Borca i Vojvodine za spas banjalučkog kluba. Banjalučani koji su došli i tako pomogli klub gledali su lijepu fudbalsku predstavu.

Borac i Voša igrali za crveno-plave Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Uprkos natopljenom terenu i hladnom vremenu fudbaleri Vojvodine i Borca priredili su solidnu fudbalsku predstavu za nažalost malobrojnu publiku na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Viđeno je pet golova uz korektnu i fer igru, te dobru atmosferu koju su priredili navijači Borca, a na kraju je slavila Vojvodina rezultatom 4:1.

Gosti su poveli u 19. minutu preko Jovana Stojanovića, a pet minuta kasnije Dragan Karanov povisio je na 2:0, poslije greške Borčevog igrača Ilije Danilovića.

U 27. minutu Borac je uspio da smanji na 2:1 golom Fedora Predragovića.

Imao je Borac još nekoliko opasnih napada, ali nije uspio da izjednači, da bi Vojvodina u 31. minutu povisila na 3:1 pogotkom Slobodana Novakovića.

Za dobru atmosferu, uprkos lošoj posjeti na Gradskom stadionu, pobrinuli su se Lešinari koji su pružali podršku svo vrijeme svom klubu, a svoj stav o odnosu nadležnih prema klubu iznijeli su transparentima koje su istakli u nekoliko navrata.

U drugom poluvremenu viđeno je nekoliko dobrih prilika, ali samo jedan pogodak, i to u mreži Borca.

Luka Grgić pogodio je u 58. minutu i tako postavio konačnih 4:1.

Mogao je Borac da smanji u 84. minutu, ali je lopta poslije pokušaja Nikole Dujakovića završila iznad prečke.

U predigri meča veterani Borca pobijedili su veterane Vojvodine rezultatom 4:2.

Prije početka utakmice Aleksandru Subiću uručena je nagrada za najboljeg igrača Borca u protekloj sezoni, u izboru veterana FK Borac.

SASTAVI:

Borac: Ružić, Redžić, Ilić, Predragović, Jović, Stokić, Danilović, Koljić, Subić, Bečelić, Runić

Rezerve: Gajić, Grujić, Žeravica, Kostić, Pilipović, Macanović, Savanović, Radinović, S. Dujaković, N. Dujaković, Ilić, Stevandić

Vojvodina: Kordić, Mojsilović, Sekulić, Kočović, Radović, S. Novaković, Karanov, Stojanović, Zogović, Jović, M Novaković

Rezerve: Rockov, Luković, Nikolić, Grgić, Rogač, Spremo, Žakula