Mladost trilerom u Premijer ligu BiH

Mladost iz Doboja kod Kaknja golom u sudijskoj nadoknadi derbija posljednjeg kola Prve lige Federacije BiH izborila plasman u Premijer Ligu BiH.

Mladost trilerom u Premijer ligu BiH Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Putnik u Premijer ligu BiH iz Prve lige FBiH odlučen je na nikad dramatičniji način.

Odluka o šampionu FBiH ostavljena je za posljednje kolo u kojem su Mladost Doboj-Kakanj i GOŠK Gabela u direktnom okršaju odlučivali ko će u elitni rang takmičenja u BiH.

A ovaj derbi, opet, odlučen je u posljednjem minutu, tačnije sudijskoj nadoknadi.

Haris Dilaver pogodio je za 2:1 i tako odveo svoj tim u Premijer ligu, a isti igrač postigao je i prvi gol za Mladost u velikom derbiju.

Gostima, ekipi GOŠK-a bio je dovoljan i bod u ovom meču za plasman u Premijer ligu BiH, dok je Mladost morala da pobijedi.

Krenulo je dobro za goste. Aničić je u 15. minutu iskoristio grešku protivnika i doveo GOŠK u vođstvo 1:0.

U 22. minutu Mladost je izjednačila preko Dilavera ali to je još uvijek bio rezultat koji je gostima obezbjeđivao promociju u viši rang.

Redale su se prilike na jednoj i drugoj strani do kraja utakmice i činilo se da će gosti iz Gabele uspjeti u svojoj namjeri da ostanu neporaženi, ali je Dilaver svojim drugim golom u sudijskoj nadoknadi zabio za istorijsku pobjedu Mladosti i veliko slavlje domaćih navijača.

Mladost Doboj-Kakanj će tako sljedeće sezone debitovati u Premijer ligi BiH, dok će Rudaru Prijedor, prvaku RS, to biti povratak u najviši rang.