Tuča, pa iznenađenje - Hajduk zaustavio Dinamo

Vratili se BBB i odmah se sukobili sa "mamićevcima". Na terenu "prijateljski" rezultat.

Veliki derbi hrvatskog fudbala, odigran u nedelju na maksimirskom stadionu u prvom kolu šampionata, završen je bez pobednika - 1:1 (1:1).

Splićani su poveli već u osmom minutu preko Mija Caktaša, a domaći su izjednačili golom Sudanija nešto pre odlaska na odmor (38. minut). U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka.

Utakmica ma Maksimiru bila je pod lopom celokupne javnosti u Hrvatskoj, posebno policije, jer su pre meča najvatrenije pristalice Dinama Bad Blue Boysi najavili povratak na stadion. To se i dogodilo, ali i predviđana da bi na severnoj tribini moglo da dođe do tuče između dve frakcije navijača "modrih" - onih koji su za i onih koji su protiv utamničenog čelnika Dinama Zdravka Mamića.

Sat vremena pre starta meča došlo je do bliskog kontakta dve navijačke frakcije Bad Blue Boysa (BBB).

Počelo je verbalnim prepucavanjima, da bi ubrzo došlo do manjeg fizičkog okršaja. Navijači su se gađali i stolcima i bakljama. Brojniji BBB, oni koji su protiv Mamića, za "kolege" su imale jasnu poruku: "Plaćenici, marš iz Dinama".

Zanimljivo da je povratnike na stadion podržala i Torcida, veliki suparnik sa tribina.

Policija je brzo reagovala, tako da su veći incidenti sprečeni.

Utakmicu u Zagrebu između Dinama i Hajduka posle ko zna koliko vremena gledalo je preko 20.000 ljudi. Izveštaju kažu oko 25.000...