Babović: Poklonjena pobeda, katastrofalno suđenje

"Svaka čast Vojvodini, ali...", počeo je razgovor sa novinarima vezista Partizana.

Babović: Poklonjena pobeda, katastrofalno suđenje Izvor: MN PRESS

Novo ligaško gostovanje Partizana i novi poraz.

Crno-beli su, posle Pazara, ostavili bodove i na "Karađorđu", izgubivši od Vojvodine pred 10.000 gledalaca.

Na kraju, Vojvodina - Partizan 3:2.

Posle meča, trener crno-belih poručio je sa terena da slične greške defanzive neće smeti da se ponove i u baražu za Ligu šampiona. Sličnu konstataciju izneo je i Stefan Babović.

"Poklonili smo im pobedu. Svaka čast Vojvodini, ozbiljna ekipa, sigurno nisu slučajno daleko dogurali, ali ovu pobedu smo im mi poklonili. Sva tri gola su nam dali posle naših grešaka...", rekao je vezista, konstatujući propuste odbrane.

Crno-beli su već posle 14 minuta gubili 0:2. Do poluvremena su uspeli da priđu na gol zaostatka, kao i sredinom nastavka, ali su na toj distanci od rivala i stali.

"Jako smo loše ušli u utakmicu, dozvolili im brzo vođstvo. Uspeli smo da se vratimo, ali ne i da iskoristimo šanse", dodao je Babović.

Prvotimac crno-belih osvrnuo se i na rad arbitra Bojana Nikolića, koji je podelio dvocifreni broj žutih kartona, kao i dva crvena - Pekariću i Brašancu, koji je u jednom trenutku krvavog lica stao pred klupu Beograđana, nakon što mu je Pankov doskočio na lice, u momentu u kojem je sudija pustio kontru Vojvodine.

"Suđenje je bilo katastrofalno. Neujednačen kriterijum. Ne znam šta je trebalo da se dogodi. Pravili su po 50 faulova bez posledica", poručio je Babović i dodao: