SUPERLIGA: Spartak srušio Vošu u 93. minutu!

Fudbaleri Spartaka zabeležili su tek drugu pobedu u Superligi Srbije ove sezone pobedom nad Vojvodinom.

SUPERLIGA: Spartak srušio Vošu u 93. minutu! Izvor: MN PRESS

Prvi nedeljni meč 8. kola Superlige Srbije igrao se u Subotici gde su fudbaleri Spartaka savladali gostujuću Vojvodinu 2:1.

Spartak je poveo u 4. minutu preko Makarića, u 57. minutu je Mirko Ivanić poravnao rezultat i možda nagovestio preokret, ali je onda "zlatni orlić" Stefan Ilić golom u 93. minutu doneo Spartaku sva tri boda!

U "derbiju Bačke" solidan fudbal i tri pogotka!

Nako ispadanja iz Evrope, Vojvodina je utakmicu počela bez standardnih bekova Bojana Nastića i Jovice Vasilića, pa su od prvog minuta na terenu Ivan Lakićević i Slaviša Radović. Umesto umornog Ognjena Ožegovića na terenu je bio Milan Pavkov.

Što se tiče Spartaka, od prvog minuta je zaigrao i novopridošli Milan Bogunović, nekadašnji napadač Partizana, Rada i Novog Pazara.

Već u 4. minutu Spartak je poveo posle fantastičnog solo prodora Milana Makarića. On je izašao sam pred golmana Žakulu i lako ga savladao, pa se odbrana još jednom pokazala kao slabiji deo tima "stare dame".

Zanimljivo je da je Milan Makarić je inače prošao sve mlađe kategorije Vojvodine i ovog leta prešao u redove Spartaka...

Spartak - Vojvodina 2:1, Ivanić

Mirko Ivanić je lepim golom u 57. minutu meča nagovestio da bi "stara dama" mogla da napravi preokret, ali je Spartak došao do važne pobede u nadoknadi vremena nakon što je Nino Pekarić neoprezno startovao. Mezei je centrirao, Kovačević šutirao, a lopta je zakačila Stefana Ilića i ušla u gol.

Spartak - Vojvodina 2:1, Stefan Ilić

Ubrzo posle toga sudija je svirao kraj utakmice, pa Vojvodina nije imala priliku da odgovori Spartaku.