Het-trik Sušića za Hajduk

Reprezentativac BiH Tino Sušić raspucao se na Kup utakmici Hajduka i Sloge iz Nove Gradiške.

Splitski Hajduk imao je lak posao u osmini finala Kupa Hrvatske u kojem su viđeni dueli najboljih sa niželigašima.

U jednom takvom meču Hajduk je savladao Slogu u Novoj Gradiškoj sa ubjedljivih 7:0, a najbolji pojedinac na ovom meču bio je reprezentativac BiH Sven Tino Sušić koji je postigao tri gola.

Upravo je naš "zmaj" načeo mrežu Sloge u Novoj Gradiškoj postigavši pogodak već u osmoj minuti. Nastavio je Hajduk da rešeta protivnika, a već u 30. minutu bilo je 4:0, kada je ponovo strelac bio Sušić.

Het-trik je Sušić upisao u drugom poluvremenu za vođstvo 5:0, a njegova ekipa do kraja meča je zabila još dva gola.

Na svim ostalim mečevima favoriti su očekivano lako prošli u naredni krug takmičenja, a najubojitija je bila Rijeka koja je sa 10:0 savladala niželigašku ekipu Bednja Beletinec.Miral Samardžić na ovoj utakmici postigao je het-trik, a Marin Tomasov čak četiri gola za Riječane.

Lokomotiva Zagreb sa 8:0 pobijedila je Nehaj iz Senja, a Cibalia sa 6:0 ekipu Gornja Vrba.