SERIJA A: Inter ne igra lijepo, ali pobjeđuje

Milanski Inter vratio se na lidersku poziciju Serije A nakon nove minimalne pobjede u Torinu (0:1) u prvoj nedjeljnoj utakmici 12. kola.

Milanski tim je nastavio seriju pobjeda i u Torinu, ostvarivši treći uzastopni, a osmi trijumf ukupno u novoj sezoni iako igrom nije impresionirao.

Mnogo više odličnih šansi stvorili su domaći fudbaleri, ali malo zbog nepreciznosti, a mnogo više zbog odličnih intervencija golmana Intera Samira Handanovića, nisu uspjeli da izbjegnu peti poraz.

Do osme pobjede, sedme s "minimalcem", ekipa Roberta Manćinija je stigla prvim golom Žofrija Kondogbije, koji je poslije slobodnog udarca i prebacivanja Marka Palasija glavom, zakucao loptu u mrežu domaćina - 0:1.

...

Imali su domaći igrači samo minut ranije stopostotnu šansu, ali je prečka bila saveznik Samira Handanovića nakon sjajnog udarca Marka Benasija.

Slovenački golman je spasio Inter i u nastavku poslije barem tri dobre prilike koje nisu iskoristili Andrea Beloti i Fabio Kvaljarela.

Trener milanskog kluba Roberto Manćini odlučio je da izuzev Handanovića izostavi ostale igrače iz bivše Jugoslavije - Stevana Jovetića, Adema Ljajića i Ivana Perišića, ali je srpskom i hrvatskom fudbaleru pružio priliku u drugom poluvremenu.