BUNDESLIGA: Kolo za fudbalske sladokusce

Čak 19 golova viđeno u pet mečeva subotnjeg programa Bundeslige.

Utakmice na gol više, puni stadioni i dominacija Bajerna- Bundesliga ukratko.

Na pet utakmica subotnjeg programa viđeno je čak 19 golova i naravno Bajern je pobijedio na domaćem terenu osmi put u osam mečeva ove sezone.

Zanimljivo meč Bajern- Herta 2:0 bio je onaj sa najmanje golova.

Bajern je bukvalno igrao “viktorije” s Hertom na domaćem terenu, a prema poziciji na tabeli trebao je to biti derbi 14. kola. Bajern je lider, dok je pred ovo kolo Herta bila na četvrtom mjestu. Ipak na terenu je razlika kao kad prvi tim protiv juniora.

Domaćin je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika. Gosti su odolijevali sve do 34. minuta kada je glavom gol nakon kornera, postigao Tomas Miler. Njegov trinaesti ove sezone, kojim je izjednačio učinak od prošle sezone.

Mladi Francuz Koman je sedam minuta kasnije duplirao vođstvo, svojim drugim golom u sezoni. Asistent Havi Martinez.

U poraženom timu Vedad Ibišević je igrao do 48. minuta. Bez šanse za gol, a zaradio je žuti karton.

Najviše golova viđeno je na meču Hofenhajm- Borusija Menhengladbah 3:3. Hofenhajm je vodio sa 3.1, ali su gosti uspjeli doći do boda.

Najubjedljiviju pobjedu ostvario je Hanover, koji je sa 4:0 pobijedio Ingolštat.

HSV je bez Spahića i Kačara je u gostima bio bolji od Verdera 3:1.

Ajntraht za koji su cijeli meč odigrali Slobodan Medojević i Mijat Gaćinović je poražen od Majnca 2:1.