Ibišević vodi Hertu ka Ligi šampiona (FOTO)

Sjajna partija reprezentativca Bosne i Hercegovne u pobjedi Herte u gostima 4:0 protiv Darmštata. Bajern jesenji šampion

Dva gola i asistencija učinak je reprezentativca Bosne i Hercegovine Vedada Ibiševića u pobjedi Herte u gostima protiv Darmštata 4:0 u meču 16. kola Bundeslige.

Ovom pobjedom Herta je ostala u trci za Ligu šampiona naredne sezone.

Herta je povela u 12. minutu preko Vedada Ibiševića, koji je sjajno pratio akciju i sa pet metara ubacio loptu u gol. Za reprezentativca Bosne i Hercegovine to je bio peti gol u sezoni.

Vođstvo Herte duplirao je Platenhart u 26. minutu.

Ibišević je svoj drugi, a treći gol za Hertu, kojim jedefinitivno odlučen pobjednik postigao početkom drugog poluvremena.

Ponovo je Ibišević dobro pratio akciju i iskoristio asistenciju saigrača.

Ibišević je zabilježio i asistenciju za četvrti gol ekipe iz Berlina. Nakon njegovog proigravanja gol postiže bivši napadač Čelsija Salomon Kalu. Osmi gol najboljeg strijelca Herte.

GECE KOMENTARISAO BAJERNOVU POBJEDU ZA JESENJU TITULU

Bajern se dugo mučio protiv Ingolštata na domaćem terenu, ali na kraju ipak pobjeda 2:0.

Znimljivo je da su gosti imali više prilika u prvom poluvrmenu. Bajern je imao šut Levandovskog, kojeg su sa gol linije izbacili gostujući igrači, dok je Ingolštat imao četiri - pet zaista izglednih situacija za gol, ali je Nojer sve branio.

Mario Gece nije bio u sastavu, ali je imao posla. Strijelac pobjedonosnog gola za Njemačku u finalu Svjetskog prvenstva bio je u ulozi stručnog konsultanta utakmice.

U drugom poluvremenu gl za Bajern postiže, ko drugi do Levandovski.

U jeku napada Ingolštata Levandovski postiže odličan gol. Iskosa sa desne strane je uspio da pošalje loptu u gol. Bio je to 15. pogodak Poljaka ove sezone u Bundesligi.

Sjajan otpor Ingolštata “slomio” je Filip Lam. Asistent za prvijenac kapitena Bajerna bio je Tomas Miler. Igrao se 75. minut. Pobjeda kojom je aktuleni šampion obezbijedio titulu jesenjeg šampiona.

ĆIĆARITO UNIŠTIO BORUSIJU MENHENGLADBAH

U jednom od derbija Bajer Leverkuzen je na svom stadionu "razbio" goste iz Menhengladbaha.

Nakon prvog poluvremena bilo je 1:0, a onda u drugom za samo 13 minuta Ćićarito Ernandez i Kisling su postigli četiri gola. Meksikanac je postigao het trik i tako došao do 17 golova ove sezone u samo 20 utakmica u dresu Bajera.