SERIJA A: "Pipita" rešeta!

Gonzalo Iguain u trijumfu protiv Atalante postigao 15. i 16. gol na 17 ovosezonskih utakmica, a ukupno 50. i 51. u Seriji A.

Dugo se Napoli mučio na nezgodnom gostovanju u Bergamu, ali je na kraju ipak stigao do bodova.

Atalanta - Napoli 1:3 (0:0)

Marek Hamšik pogotkom protiv Atalante prekinuo je post od 1.392 minuta bez gola u Seriji A, što mu je najduži niz bez slavlja otkako nastupa u Italiji.

Marek Hamšik u 51. minutu izveo je jedanaesterac, a lopta se od prečke odbila iza leđa Davidea Basija. Samo tri minuta kasnije, na semaforu je 1:1. Alehandro Gomez donio je izjednačenje Atalanti.

Najbolji strijelac Serije A Gonzalo Iguain u 62. minutu svojim 15. golom u sezoni vratio je prednost na stranu Napolitanaca i nastavio da rešeta protivničke mreže. Popularnom "Pipiti" ovo je bio 50. gol u najjačoj ligi Italije, a nedugo zatim, uslijedio je i 51.

Napolitanci su dominirali i sa igračem manje (isključen Žoržinjo u 74. minutu), a treći gol Iguain je postigao pet minuta prije kraja susreta. Mogao je Hamšik još jednom sa "bijele tačke" da zatrese gol tima iz Bergama, ali ovaj put nije bio uspješan. Penal je skrivio Gabrijel Paleta, zbog čega je i Atalanta susret nastavila sa deset igrača.

Fiorentina je već u prvom poluvremenu slomila otpor Kjeva i golovima Nikole Kalinića i Josipa Iličića upisala siguran trijumf, kojim je ponovo preuzela drugu poziciju od Juventusa.

Pobjednika nije bilo u duelu Verone i Sasuola.