PL BiH: Sarajevu samo bod u Prijedoru

Fudbaleri Rudara vodili su prvih 45 minuta protiv šampiona Bosne i Hercegovine, ali je ekipa Sarajeva početkom nastavka stigla do izjednačenja i jednog boda u Prijedoru - 1:1 (1:0).

Rudar - Sarajevo 1:1 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Remi na Gradskom stadionu u Prijedoru između domaćina, koji se grčevito bori za opstanak i aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine.

Prvo poluvrijeme na prijedorskom Gradskom stadionu obilježila su dva penala, po jedan na obje strane.

Najprije je bordo klub u 40. minutu imao priliku sa "kreča" da osigura prednost gostima, ali je Dalibor Kozić odbranio kazneni udarac Harisu Duljeviću.

Duljevic promasio penalby redakcija1

Samo dva minuta kasnije, arbitar iz Banovića Elvis Mujić je pokazao na "bijelu tačku" nakon što je Denis Kramar igrao rukom u svom šesnaestercu.

Siguran realizator bio je Bojan Burazor za vođstvo Rudara od 1:0.

Rudar poveo protiv Sarajevaby redakcija1

Trener koševskog tima Miodrag Ješić je u nastavku meča na klupi ostavio Denija Simeunovića a u igru uveo Leona Benku, koji se treneru iz Srbije odužio pogotkom već poslije dva minuta na terenu.

Rudar Prijedor-Sarajevo 1:1 (Benko)by redakcija1

Mogao je hrvatski centarfor Benko da gostima sa "Koševa" osigura pobjedu u 83. minutu, savladan je bio i Kozić, ali je saveznik Prijedorčana bila stativa.

Imali su i domaći igrači šansu da osvoje kompletan plijen i to u sudijskoj nadoknadi, ali je udarac Petra Kunića bio za malo neprecizan.

Rudar - Prijedor: Kozić, Pekija, Burazor, Antonić, Kantar, Jovičić, Jakupović, Pejić, Marić, Kunić i Erić.

Sarajevo: Pavlović; Kalasi, Kovačević, Barbarić, Kramar, Rustemović, Radovac, Simeunović, Duljević, Bekić Amer, Cezar.